LAJMI I FUNDIT:

Benjamin Kololli

134 Artikuj

Të gjitha transferimet e rëndësishme të lojtarëve shqiptarë në afatin kalimtar të janarit

Të gjitha transferimet e rëndësishme të lojtarëve shqiptarë në afatin kalimtar të janarit

Ligat tjera
Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Shënoi gol për Baselin për ta mposhtur kampionin pas 15 ndeshjeve, rikthimi i madh i Kolollit në Zvicër: Tani dua të kthehem edhe te Kosova

Romak Zeqiri
Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Benjamin Kololli shënon gol shumë të bukur ndaj Young Boys

Ligat tjera
Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Zyrtare: Kololli transferohet te Baseli

Ligat tjera
Aventura japoneze përfundon, Kololli synon rikthimin në Evropë

Aventura japoneze përfundon, Kololli synon rikthimin në Evropë

Ndërkombëtare
Benjamin Kololli gjen golin e parë sezonal me Shimizu S-Pulse

Benjamin Kololli gjen golin e parë sezonal me Shimizu S-Pulse

Ligat tjera
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Qipros – Giresse pa shumë befasi

Formacioni i mundshëm i Kosovës për ndeshjen ndaj Qipros – Giresse pa shumë befasi

Përfaqësuesja e Kosovës
Kololli shënon për Shimizu S-Pulse, por goli i tij nuk mjafton

Kololli shënon për Shimizu S-Pulse, por goli i tij nuk mjafton

Ligat tjera
Kololli gjen golin e parë në Japoni, shënon nga distanca

Kololli gjen golin e parë në Japoni, shënon nga distanca

Ligat tjera
Top golashënuesit deri më tani te Kosova – fillon me Vedat Muriqin, përfundon me Besar Halimin

Top golashënuesit deri më tani te Kosova – fillon me Vedat Muriqin, përfundon me Besar Halimin

Përfaqësuesja e Kosovës
Zyrtare: Benjamin Kololli, lojtar i ri i klubit japonez Shimizu S-Pulse

Zyrtare: Benjamin Kololli, lojtar i ri i klubit japonez Shimizu S-Pulse

Ndërkombëtare
Benjamin Kololli do të vazhdojë karrierën në Superligën e Japonisë

Benjamin Kololli do të vazhdojë karrierën në Superligën e Japonisë

Ligat tjera
Zyrtare: Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli largohen nga Zurichu

Zyrtare: Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli largohen nga Zurichu

Ligat tjera
Benjamin Kololli e mbyll me gol sezonin në Superligën e Zvicrës

Benjamin Kololli e mbyll me gol sezonin në Superligën e Zvicrës

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve: Kosova 0-3 Suedia

Notat e lojtarëve: Kosova 0-3 Suedia

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova me nëntë mungesa të mëdha në ndeshjen ndaj Sllovenisë

Kosova me nëntë mungesa të mëdha në ndeshjen ndaj Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova me mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Sllovenisë, por ekipit i bashkohet Valon Berisha

Kosova me mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Sllovenisë, por ekipit i bashkohet Valon Berisha

Ndërkombëtare
Kosova grumbullohet në Durrës, konfirmohet mungesa edhe e dy futbollistëve të tjerë

Kosova grumbullohet në Durrës, konfirmohet mungesa edhe e dy futbollistëve të tjerë

Ndërkombëtare
Benjamin Kololli shënon në fitoren e Zurichut, gati për Kosovën

Benjamin Kololli shënon në fitoren e Zurichut, gati për Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Shkup, Prishtinë e Athinë, këta ishin ‘luftëtarët’ e Kosovës që luajtën tri ndeshje brenda gjashtë ditëve

Përfaqësuesja e Kosovës
Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

Kosova me dy mungesa të mëdha për ndeshjet e nëntorit

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve të Kosovës në përballje me Greqinë – Muric yll, Kastrati lojtar i së ardhmes

Notat e lojtarëve të Kosovës në përballje me Greqinë – Muric yll, Kastrati lojtar i së ardhmes

Përfaqësuesja e Kosovës
Challandes i detyruar të bëjë ndryshime shkaku i shumë mungesave: Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Greqisë

Challandes i detyruar të bëjë ndryshime shkaku i shumë mungesave: Formacioni i mundshëm i Kosovës përballë Greqisë

Përfaqësuesja e Kosovës