LAJMI I FUNDIT:

Bekim Kupina

51 Artikuj

Publikoi fotografinë e një vajze nga komuniteti rom të ulur në karrigen e presidentes – Matoshi e quan Osmanin raciste, reagon presidenca

Publikoi fotografinë e një vajze nga komuniteti rom të ulur në karrigen e presidentes – Matoshi e quan Osmanin raciste, reagon presidenca

Kosovë
Nga Presidenca tregojnë pse nuk u zhvillua takimi Osmani – Haradinaj

Nga Presidenca tregojnë pse nuk u zhvillua takimi Osmani – Haradinaj

Kosovë
Javën e ardhshme takimi i Presidentes me opozitën: LDK e quan të vonuar, PDK e AAK ende pa qëndrim

Javën e ardhshme takimi i Presidentes me opozitën: LDK e quan të vonuar, PDK e AAK ende pa qëndrim

Politikë
“Më shkarkoi për ta dërguar burrin e saj” – Presidenca reagon ndaj deklaratës së Dedajt, thonë se ish-ambasadori ka kërcënuar me jetë Osmanin

“Më shkarkoi për ta dërguar burrin e saj” – Presidenca reagon ndaj deklaratës së Dedajt, thonë se ish-ambasadori ka kërcënuar me jetë Osmanin

Kosovë
Kryesuesi i KPK-së i shkruan letër Osmanit, pasi kjo e fundit nuk e dekretoi Isufajn për Kryeprokuror

Kryesuesi i KPK-së i shkruan letër Osmanit, pasi kjo e fundit nuk e dekretoi Isufajn për Kryeprokuror

Jehona Hulaj
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Kosovë
Dekretimi i Ligjit për zyrtarët publikë, Presidenca: Kuvendi ka përgjegjësinë t’i ndryshojë nenet e kontestuara

Dekretimi i Ligjit për zyrtarët publikë, Presidenca: Kuvendi ka përgjegjësinë t’i ndryshojë nenet e kontestuara

Kosovë
88 mijë e 500 euro u shpenzuan nga Zyra e Presidentes për gjashtë muaj – më së shumti para u harxhuan në akomodim jashtë vendit dhe bileta

88 mijë e 500 euro u shpenzuan nga Zyra e Presidentes për gjashtë muaj – më së shumti para u harxhuan në akomodim jashtë vendit dhe bileta

Jehona Hulaj
Presidentja Osmani nuk do të mund ta dekretojë Ligjin për pagën minimale deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Presidentja Osmani nuk do të mund ta dekretojë Ligjin për pagën minimale deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Kosovë
Presidenca konfirmon shtyrjen e vizitës së delegacionit amerikan: U bë për shkaqe objektive

Presidenca konfirmon shtyrjen e vizitës së delegacionit amerikan: U bë për shkaqe objektive

Kosovë
Ligji për Pagën Minimale, Presidenca: Ende nuk e kemi pranuar për dekretim

Ligji për Pagën Minimale, Presidenca: Ende nuk e kemi pranuar për dekretim

Financa
Mospajtimet për Ligjin për pagën minimale, Osmani sot takon përfaqësuesit e OVL UÇK-së

Mospajtimet për Ligjin për pagën minimale, Osmani sot takon përfaqësuesit e OVL UÇK-së

Kosovë
Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Politikë
Ceremonia në 24-vjetorin e çlirimit, mosprezenca e ambasadorëve të QUINT-it dhe reagimi i Presidencës

Ceremonia në 24-vjetorin e çlirimit, mosprezenca e ambasadorëve të QUINT-it dhe reagimi i Presidencës

Kosovë
Mungesa e ambasadorëve në pritjen për Ditën e Çlirimit, reagon Presidenca

Mungesa e ambasadorëve në pritjen për Ditën e Çlirimit, reagon Presidenca

Kosovë
Rasti i Valdrin Sahitit, Presidenca: Pasaporta diplomatike iu dha nga qeverisja e kaluar

Rasti i Valdrin Sahitit, Presidenca: Pasaporta diplomatike iu dha nga qeverisja e kaluar

Yjet
Kërkesa për dekretimin e Isufajt për Kryeprokuror, reagon këshilltari i presidentes Osmani: Këshilli Prokurorial i Kosovës manipulon me të vërtetën

Kërkesa për dekretimin e Isufajt për Kryeprokuror, reagon këshilltari i presidentes Osmani: Këshilli Prokurorial i Kosovës manipulon me të vërtetën

Drejtësi
Presidenca: Nuk ekziston asnjë pengesë kushtetuese që derisa të vendoset çështja e emërimit të Kryeprokurorit të Shtetit, U.D të ushtrojë të gjitha kompetencat

Presidenca: Nuk ekziston asnjë pengesë kushtetuese që derisa të vendoset çështja e emërimit të Kryeprokurorit të Shtetit, U.D të ushtrojë të gjitha kompetencat

Drejtësi
Anëtarësimi i Kosovës në NATO, nuk bëhen publike rezultatet e grupit punues

Anëtarësimi i Kosovës në NATO, nuk bëhen publike rezultatet e grupit punues

Siguri
Vlera e koeficientit të Ligjit të Pagave, Qeveria e Kosovës pritet ta caktojë gjatë janarit

Vlera e koeficientit të Ligjit të Pagave, Qeveria e Kosovës pritet ta caktojë gjatë janarit

Albert Spahiu
Ligji i Pagave, dekretimi nga presidentja Osmani dhe koeficientet – kur pritet të hyjë në fuqi?

Ligji i Pagave, dekretimi nga presidentja Osmani dhe koeficientet – kur pritet të hyjë në fuqi?

Financa
Presidentja Osmani dekreton Ligjin e Pagave

Presidentja Osmani dekreton Ligjin e Pagave

Financa
SHBA-ja thotë se s’ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, nga shoqëria civile kërkojnë zgjidhje alternative

SHBA-ja thotë se s’ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, nga shoqëria civile kërkojnë zgjidhje alternative

Siguri
Mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve në veri pas incidenteve të fundit, deklarohen nga Presidenca

Mundësia e shtyrjes së zgjedhjeve në veri pas incidenteve të fundit, deklarohen nga Presidenca

Kosovë