LAJMI I FUNDIT:
Avdullah Hoti

Avdullah Hoti

2780 Artikuj

Info

Avdullah Hoti ka lindur më 4 shkurt 1976 dhe është pjesë e LDK-së. Ai ka shërbyer si Ministër i Financave në mes të vitit 2014 dhe më 2017, ndërsa aktualisht është Kryeministër i Kosovës.

Hoti: Nuk ka asnjë arsyetim pse Kosova nuk ishte e pranishme në Samitin në Tiranë

Hoti: Nuk ka asnjë arsyetim pse Kosova nuk ishte e pranishme në Samitin në Tiranë

Kosovë
Hoti: Qeveria ka marrë borxh për skema sociale dhe shkrimin e ligjeve

Hoti: Qeveria ka marrë borxh për skema sociale dhe shkrimin e ligjeve

Financa
Hoti ironizon me Kurtin: Mund t’i thuash jo dialogut në Bruksel për dinarin, por pastaj nuk mundesh

Hoti ironizon me Kurtin: Mund t’i thuash jo dialogut në Bruksel për dinarin, por pastaj nuk mundesh

Politikë
Hoti: Qeveria Kurti mashtron opinionin me fotografi nga veriu

Hoti: Qeveria Kurti mashtron opinionin me fotografi nga veriu

Politikë
Hoti: Në tri vitet e fundit ka përkeqësim të paprecedent të strukturës së buxhetit

Hoti: Në tri vitet e fundit ka përkeqësim të paprecedent të strukturës së buxhetit

Të Tjera
Dinari vë në sprovë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në

Dinari vë në sprovë marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në

Kosovë
Vënia në pikëpyetje e marrëdhënieve me SHBA-në, Hoti: Paralajmërimi i O’Brien duhet të merret me shumë shqetësim

Vënia në pikëpyetje e marrëdhënieve me SHBA-në, Hoti: Paralajmërimi i O’Brien duhet të merret me shumë shqetësim

Kosovë
Diskutimi në Këshill të Sigurimit, reagon edhe LDK: Ballafaqimi ishte i panevojshëm, i dëmshëm për Kosovën

Diskutimi në Këshill të Sigurimit, reagon edhe LDK: Ballafaqimi ishte i panevojshëm, i dëmshëm për Kosovën

Kosovë
Delegacioni i Kosovës në Kongresin Amerikan, Hoti: Është jetike për Kosovën të koordinohemi me ShBA-në

Delegacioni i Kosovës në Kongresin Amerikan, Hoti: Është jetike për Kosovën të koordinohemi me ShBA-në

Kosovë
Hoti: Sa isha kryeministër, kam kërkuar nga Izraeli heqjen e vizave për Kosovën

Hoti: Sa isha kryeministër, kam kërkuar nga Izraeli heqjen e vizave për Kosovën

Kosovë
Hoti për Kurtin: Ka mentalitet komunist, nuk do që të ketë opozitë fare

Hoti për Kurtin: Ka mentalitet komunist, nuk do që të ketë opozitë fare

Politikë
Hoti: Qeveria dhe presidentja nuk dalluan gropën ku kanë rënë me Marrëveshjen e Ohrit

Hoti: Qeveria dhe presidentja nuk dalluan gropën ku kanë rënë me Marrëveshjen e Ohrit

Kosovë
43.4 për qind e familjeve nuk mund të përballojnë një shpenzim të papritur prej 100 eurove, Hoti: Ndihma e njëhershme nuk është zgjidhje për inflacionin

43.4 për qind e familjeve nuk mund të përballojnë një shpenzim të papritur prej 100 eurove, Hoti: Ndihma e njëhershme nuk është zgjidhje për inflacionin

Financa
Ndarja e 11 milionë eurove nga Qeveria për krizën energjetike, Hoti: Kjo nuk është politikë, paratë transferohen nga buxheti i shtetit tek KEDS-i

Ndarja e 11 milionë eurove nga Qeveria për krizën energjetike, Hoti: Kjo nuk është politikë, paratë transferohen nga buxheti i shtetit tek KEDS-i

Energjetika
Hoti i quan të vonshme shtesat prej 100 euro: Nuk u zgjidh asnjë problem afatgjatë

Hoti i quan të vonshme shtesat prej 100 euro: Nuk u zgjidh asnjë problem afatgjatë

Financa
Prokurimi publik, Hoti prezanton vërejtjet kryesore: Asnjë avancim gjatë vitit 2023  

Prokurimi publik, Hoti prezanton vërejtjet kryesore: Asnjë avancim gjatë vitit 2023  

Kosovë
Hoti reagon pas deklarimit të Konjufcës për Asociacionin: Qeveria do të duhej ta kthente prapa draftin e pranuar nga BE-ja

Hoti reagon pas deklarimit të Konjufcës për Asociacionin: Qeveria do të duhej ta kthente prapa draftin e pranuar nga BE-ja

Kosovë
Murati e Hoti përplasen për klimën e të bërit biznes në Kosovë

Murati e Hoti përplasen për klimën e të bërit biznes në Kosovë

Financa
Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Hoti dhe Selmanaj takojnë Escobarin, bisedojnë për sfidat që po kalon Kosova në procesin e dialogut me Serbinë

Kosovë
Hoti thotë se Fondi Sovran shkakton probleme ekonomike, numëron shtatë prej tyre

Hoti thotë se Fondi Sovran shkakton probleme ekonomike, numëron shtatë prej tyre

Ekonomi
Guvernatori Ismaili komenton çështjen e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Guvernatori Ismaili komenton çështjen e vjedhjes së mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Të Tjera
Hoti: Rikthimi i LDK-së, i domosdoshëm për shtetin e Kosovës

Hoti: Rikthimi i LDK-së, i domosdoshëm për shtetin e Kosovës

Kosovë
Hoti kritika për buxhetin e vitit 2024: Ka shpërputhje me zotimet që ka vetë qeveria

Hoti kritika për buxhetin e vitit 2024: Ka shpërputhje me zotimet që ka vetë qeveria

Financa
Peci: Hoti i Rahovecit nuk e di as Abc-në e bujqësisë

Peci: Hoti i Rahovecit nuk e di as Abc-në e bujqësisë

Bujqësi