LAJMI I FUNDIT:

Ankara

78 Artikuj

Sveçla takohet me homologun e tij në Turqi, flasin për thellimin e bashkëpunimit në siguri

Sveçla takohet me homologun e tij në Turqi, flasin për thellimin e bashkëpunimit në siguri

Kosovë
Grupi i armatosur kurd PKK merr përgjegjësinë për sulmin e fundit në Ankara

Grupi i armatosur kurd PKK merr përgjegjësinë për sulmin e fundit në Ankara

Turqia
Sulmi terrorist në Ankara, Stoltenberg: Qëndrojmë pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit

Sulmi terrorist në Ankara, Stoltenberg: Qëndrojmë pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit

Turqia
Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Terroristët kurrë nuk do të realizojnë qëllimet e tyre

Sulmi terrorist në Ankara, Erdogan: Terroristët kurrë nuk do të realizojnë qëllimet e tyre

Turqia
Rama: Sulmi terrorist në Ankara, akt i neveritshëm e frikacakë

Rama: Sulmi terrorist në Ankara, akt i neveritshëm e frikacakë

Shqipëri
Sulmi terrorist në Ankara, Begaj: Shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë turke

Sulmi terrorist në Ankara, Begaj: Shpreh solidaritetin me popullin dhe qeverinë turke

Shqipëri
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Kosovë
Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Publikohen pamjet e shpërthimit në Ankara, dy persona kryen sulm me bombë

Turqia
Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Sulm me bombë para Parlamentit turk, njëri prej sulmuesve hidhet në erë – tjetri neutralizohet nga policia

Turqia
Shpërthim i fuqishëm në Ankara në afërsi të Parlamentit – raportohet edhe për të shtëna armësh

Shpërthim i fuqishëm në Ankara në afërsi të Parlamentit – raportohet edhe për të shtëna armësh

Turqia
Rezervuari i aeroplanit luftarak të ushtrisë turke bie mbi dy vetura të parkuara në Ankara – nuk raportohet për viktima apo të lënduar

Rezervuari i aeroplanit luftarak të ushtrisë turke bie mbi dy vetura të parkuara në Ankara – nuk raportohet për viktima apo të lënduar

Turqia
Një divan ‘fluturues’ është parë në qiell mbi kryeqytetin turk

Një divan ‘fluturues’ është parë në qiell mbi kryeqytetin turk

Kuriozitete
Po riparonin veturën në garazh, automekanikët nga Ankaraja frikësohen kur u shpërthen “air-bag”

Po riparonin veturën në garazh, automekanikët nga Ankaraja frikësohen kur u shpërthen “air-bag”

Interesante
Në Ankara po zhvillohet takimi mes drejtorit të CIA-s amerikane dhe SVR-së ruse  

Në Ankara po zhvillohet takimi mes drejtorit të CIA-s amerikane dhe SVR-së ruse  

Turqia
Cilat janë qytetet më të shtrenjta në botë për emigrantët?

Cilat janë qytetet më të shtrenjta në botë për emigrantët?

Nga Bota
Ministri Latifi viziton spitalin shtetëror të Ankarasë, takon edhe pacientin nga Kosova

Ministri Latifi viziton spitalin shtetëror të Ankarasë, takon edhe pacientin nga Kosova

Shëndetësi
Ambasadat shqiptare ndërpresin punën në 5 shtete, shkak moti dhe pandemia

Ambasadat shqiptare ndërpresin punën në 5 shtete, shkak moti dhe pandemia

Shqipëri
Zyrtari turk: Nuk hyjmë në sherr me SHBA-në, s’ka blerje të dytë të sistemit anti-raketor S-400 nga Rusia

Zyrtari turk: Nuk hyjmë në sherr me SHBA-në, s’ka blerje të dytë të sistemit anti-raketor S-400 nga Rusia

Turqia
Reagimi i Turqisë pasi Biden e njohu masakrën ndaj armenëve si një gjenocid

Reagimi i Turqisë pasi Biden e njohu masakrën ndaj armenëve si një gjenocid

Evropa
Tërmet me magnitudë prej 4.7 ballësh godet Turqinë

Tërmet me magnitudë prej 4.7 ballësh godet Turqinë

Turqia
Drita e ditës u kthye në errësirë pasi stuhia e rërës përshiu Ankaranë

Drita e ditës u kthye në errësirë pasi stuhia e rërës përshiu Ankaranë

Nga Bota
Stërvitja mes tensionesh, Ankaraja dhe Republika Turke e Qipros demonstrojnë forcën ushtarake

Stërvitja mes tensionesh, Ankaraja dhe Republika Turke e Qipros demonstrojnë forcën ushtarake

Nga Bota
Ministri i jashtëm turk i bën thirrje SHBA-së t’a mbështes Turqinë në Idlib

Ministri i jashtëm turk i bën thirrje SHBA-së t’a mbështes Turqinë në Idlib

Nga Bota