LAJMI I FUNDIT:
Ambasada e SHBA-së në Kosovë

Ambasada e SHBA-së në Kosovë

476 Artikuj

248-vjetori i pavarësisë, Alma Bektashi bashkë me ambasadorin Hovenier performojnë nesër himnin amerikan

248-vjetori i pavarësisë, Alma Bektashi bashkë me ambasadorin Hovenier performojnë nesër himnin amerikan

Yjet
“Kosova është histori suksesi”, ShBA-të dhe Gjermania shprehen krenare me të arriturat e Kosovës 25 vjet pas çlirimit

“Kosova është histori suksesi”, ShBA-të dhe Gjermania shprehen krenare me të arriturat e Kosovës 25 vjet pas çlirimit

Kosovë
Në mbështetje të dashurisë, ndërtesa e ambasadës amerikane ndriçohet me flamurin e LGBTQI+

Në mbështetje të dashurisë, ndërtesa e ambasadës amerikane ndriçohet me flamurin e LGBTQI+

Kosovë
Ambasada e ShBA-ve uron kadetët kosovarë për diplomimin në Akademinë Ushtarake “West Point”

Ambasada e ShBA-ve uron kadetët kosovarë për diplomimin në Akademinë Ushtarake “West Point”

Kosovë
Policia, Inspektorati dhe prokurorët e Kosovës trajnohen nga FBI për luftën kundër mashtrimit dhe pastrimit të parave

Policia, Inspektorati dhe prokurorët e Kosovës trajnohen nga FBI për luftën kundër mashtrimit dhe pastrimit të parave

Kosovë
Rënia e Kosovës për 19 vende në indeksin e “Reporterëve Pa Kufij”, reagimet e ambasadës gjermane dhe amerikane

Rënia e Kosovës për 19 vende në indeksin e “Reporterëve Pa Kufij”, reagimet e ambasadës gjermane dhe amerikane

Kosovë
Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Konjufca takoi zv. e MCC, Cameron Alford – biseduan për nisjen e Programit Kompakt multimilionësh për sektorin e energjisë

Energjetika
Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Qëndrojmë me familjet e të zhdukurve nga lufta

Ambasada e SHBA-së në Kosovë: Qëndrojmë me familjet e të zhdukurve nga lufta

Kosovë
Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Kosovarët, të vendosur për një të ardhme demokratike

Hovenier uron Ditën e Kushtetutës: Kosovarët, të vendosur për një të ardhme demokratike

Kosovë
Ambasada amerikane: Shprehim keqardhje për deklaratat e Listës Serbe për votimin më 21 prill, do ta përcjellim nga afër këtë proces

Ambasada amerikane: Shprehim keqardhje për deklaratat e Listës Serbe për votimin më 21 prill, do ta përcjellim nga afër këtë proces

Jehona Hulaj
Ambasadori Hovenier shtron iftar në ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Ambasadori Hovenier shtron iftar në ambasadën e SHBA-së në Prishtinë

Kosovë
Vizita e Escobarit në Kosovë, ambasada amerikane: Mbështetja për Kosovën është e palëkundur

Vizita e Escobarit në Kosovë, ambasada amerikane: Mbështetja për Kosovën është e palëkundur

Kosovë
“Të bashkuar për Ukrainën”, Ambasada e SHBA-së në Prishtinë vendos flamurin në përkrahje të Ukrainës

“Të bashkuar për Ukrainën”, Ambasada e SHBA-së në Prishtinë vendos flamurin në përkrahje të Ukrainës

Kosovë
Ambasada amerikane publikon letrën e njohjes së shtetësisë së Kosovës para 16 vjetësh

Ambasada amerikane publikon letrën e njohjes së shtetësisë së Kosovës para 16 vjetësh

Kosovë
Kurti në takim me ambasadorët e QUINT-it, diskutohet për rregulloren e BQK-së

Kurti në takim me ambasadorët e QUINT-it, diskutohet për rregulloren e BQK-së

Kosovë
Hovenier: SHBA-ja thellësisht e shqetësuar me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës – po rrit tensionet

Hovenier: SHBA-ja thellësisht e shqetësuar me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës – po rrit tensionet

Kosovë
Ambasada amerikane: Qytetarët kanë të drejtë ta kërkojnë tërheqjen e kryetarëve sipas udhëzimit administrativ

Ambasada amerikane: Qytetarët kanë të drejtë ta kërkojnë tërheqjen e kryetarëve sipas udhëzimit administrativ

Kosovë
Investimi milionësh i MCC në energji, Ambasada amerikane: Mbështesim tranzicionin ambicioz energjetik në Kosovë

Investimi milionësh i MCC në energji, Ambasada amerikane: Mbështesim tranzicionin ambicioz energjetik në Kosovë

Energjetika
Osmani pret në takim ambasadorin Hovenier – temë diskutimi zhvillimet e fundit në vend

Osmani pret në takim ambasadorin Hovenier – temë diskutimi zhvillimet e fundit në vend

Kosovë
Hovenier njofton për angazhimin e Këshilltares për Çështje Publike

Hovenier njofton për angazhimin e Këshilltares për Çështje Publike

Kosovë
Ambasada amerikane: Vendimi për ndërtesën komunale në Mitrovicën e Veriut në kundërshtim me kërkesat tona

Ambasada amerikane: Vendimi për ndërtesën komunale në Mitrovicën e Veriut në kundërshtim me kërkesat tona

Kosovë
Hovenier takon politikanët serbë të Kosovës: Përsërita mbështetjen tonë të kahershme për një Kosovë sovrane

Hovenier takon politikanët serbë të Kosovës: Përsërita mbështetjen tonë të kahershme për një Kosovë sovrane

Kosovë
“Frikësimi dhe shantazhimi vjen nga Serbia”, “Ndërkombëtarët të reagojnë ashpër ndaj Serbisë”, reagime pas dorëheqjes së shtatë policëve serbë

“Frikësimi dhe shantazhimi vjen nga Serbia”, “Ndërkombëtarët të reagojnë ashpër ndaj Serbisë”, reagime pas dorëheqjes së shtatë policëve serbë

Kosovë
​Hovenier ripërsërit kërkesat për depërshkallëzimin e plotë të situatës në veri

​Hovenier ripërsërit kërkesat për depërshkallëzimin e plotë të situatës në veri

Kosovë


mob5