LAJMI I FUNDIT:

Alternativa

149 Artikuj

Kusari-Lila: LDK mund të ketë dëshira, por mundësitë dhe realitetet janë tjera

Kusari-Lila: LDK mund të ketë dëshira, por mundësitë dhe realitetet janë tjera

Kosovë
Kusari-Lila: LDK të mos përdor emrin tim, jam deputete e Vetëvendosjes ligjërisht

Kusari-Lila: LDK të mos përdor emrin tim, jam deputete e Vetëvendosjes ligjërisht

Kosovë
Kusari-Lila: Qeveria e Vetëvendosjes do të themelojë Bankën Zhvillimore

Kusari-Lila: Qeveria e Vetëvendosjes do të themelojë Bankën Zhvillimore

Zgjedhjet 2019
Alternativa në Gjilan shkrihet në partinë Nisma

Alternativa në Gjilan shkrihet në partinë Nisma

Zgjedhjet 2019
Alternativa: Dega në Prishtinë u shua për shkak se s’bëmë koalicion me PSD-në

Alternativa: Dega në Prishtinë u shua për shkak se s’bëmë koalicion me PSD-në

Kosovë
Kusari-Lila: Nuk u shua dega e Alternativës në Prishtinë, u larguan vetëm disa persona

Kusari-Lila: Nuk u shua dega e Alternativës në Prishtinë, u larguan vetëm disa persona

Kosovë
Shuhet Dega e Alternativës në Prishtinë, akuzojnë Mimoza Kusari-Lilën

Shuhet Dega e Alternativës në Prishtinë, akuzojnë Mimoza Kusari-Lilën

Kosovë
Mimoza Kusari tregon se pse Ilir Deda u largua nga “Alternativa”

Mimoza Kusari tregon se pse Ilir Deda u largua nga “Alternativa”

Kosovë
Kusari-Lila: Ende s’kam bërë një refuzim përfundimtar për t’u përfshirë në lista për deputetë

Kusari-Lila: Ende s’kam bërë një refuzim përfundimtar për t’u përfshirë në lista për deputetë

Politikë
Ilir Deda konfirmon se nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Ilir Deda konfirmon se nuk do të garojë në zgjedhjet e 6 tetorit

Kosovë
Alternativa nuk arrin marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen

Alternativa nuk arrin marrëveshje për koalicion me Vetëvendosjen

Kosovë
Mimoza Kusari-Lila konfirmon se Ilir Deda është larguar nga Alternativa

Mimoza Kusari-Lila konfirmon se Ilir Deda është larguar nga Alternativa

Politikë
Afro 6 mijë euro borxh kanë Alternativa dhe KTAP ndaj PZAP-së, partitë e tjerat i kanë paguar

Afro 6 mijë euro borxh kanë Alternativa dhe KTAP ndaj PZAP-së, partitë e tjerat i kanë paguar

Jehona Hulaj
Alternativa në Gjakovë dorëzon kallëzim penal ndaj Ardian Gjini

Alternativa në Gjakovë dorëzon kallëzim penal ndaj Ardian Gjini

Kosovë
AKR e vetme në zgjedhje, duan Behgjet Pacollin për kryeministër të ardhshëm të Kosovës

AKR e vetme në zgjedhje, duan Behgjet Pacollin për kryeministër të ardhshëm të Kosovës

Kosovë
Alternativa: Qeverisja Gjini në Gjakovë detyron kategorit e liruara me ligj të paguajnë për shërbime shëndetësore

Alternativa: Qeverisja Gjini në Gjakovë detyron kategorit e liruara me ligj të paguajnë për shërbime shëndetësore

Komunat
Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Deda: Qeverinë mund ta rrëzonim në qershor, po presim zgjedhjet në LDK

Politikë
Kusari-Lila: Qeveria Haradinaj të rrëzohet sa më shpejt

Kusari-Lila: Qeveria Haradinaj të rrëzohet sa më shpejt

Politikë
Sartri, kamerieri dhe alternativat

Sartri, kamerieri dhe alternativat

Fjala+
Ilir Deda: Kosovën e pret një dramë tjetër politike, BE ka një propozim të ri (Video)

Ilir Deda: Kosovën e pret një dramë tjetër politike, BE ka një propozim të ri (Video)

Kosovë
Alternativa kritikon qeverinë: Nuk po e merr seriozisht gjendjen e mjedisit

Alternativa kritikon qeverinë: Nuk po e merr seriozisht gjendjen e mjedisit

Kosovë
Në PSD e mirëpresin Ilir Dedën

Në PSD e mirëpresin Ilir Dedën

Politikë
Alternativa i jep rekomandime Qeverisë se si të veprojë me komunat e veriut

Alternativa i jep rekomandime Qeverisë se si të veprojë me komunat e veriut

Kosovë
Kusari-Lila: Ilir Deda u distancua nga Alternativa kur ne u pozicionuam në krah të bllokut LDK-Vetëvendosje (Video)

Kusari-Lila: Ilir Deda u distancua nga Alternativa kur ne u pozicionuam në krah të bllokut LDK-Vetëvendosje (Video)

Kosovë