LAJMI I FUNDIT:

Alpet Zvicerane

12 Artikuj

Dhjetë të vdekur gjatë fundjavës nga ortekët në alpet austriake dhe zvicerane

Dhjetë të vdekur gjatë fundjavës nga ortekët në alpet austriake dhe zvicerane

Evropa
Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Auto Lajme
Udhëtimi me tren në alpet zvicerane, aty ku mund të shijoni bukuritë natyrore në 3.454 metra lartësi mbidetare

Udhëtimi me tren në alpet zvicerane, aty ku mund të shijoni bukuritë natyrore në 3.454 metra lartësi mbidetare

Interesante
Alpet zvicerane po mbulohen me “çarçafë të bardhë” për të ndaluar shkrirjen e borës

Alpet zvicerane po mbulohen me “çarçafë të bardhë” për të ndaluar shkrirjen e borës

Kuriozitete
Tragjedi në Alpe, dy gra ngrihen për së gjalli në mbi 4.000 metra lartësi mbidetare

Tragjedi në Alpe, dy gra ngrihen për së gjalli në mbi 4.000 metra lartësi mbidetare

Evropa
Pamje mbresëlënëse të udhëtimit me tren nëpër malet e Zvicrës

Pamje mbresëlënëse të udhëtimit me tren nëpër malet e Zvicrës

Interesante
Pamje mbresëlënëse të alpeve zvicerane, holandezja filmon bukuritë derisa lëshohet nëpër toboganin 800 metra të gjatë

Pamje mbresëlënëse të alpeve zvicerane, holandezja filmon bukuritë derisa lëshohet nëpër toboganin 800 metra të gjatë

Fun Lajme
Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekord

Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekord

Nga Bota
Në Alpe kërkohet hajduti i zileve të lopëve

Në Alpe kërkohet hajduti i zileve të lopëve

Interesante
Devijoi pistat, skiatori amerikan vdes në një aksident në kantonin zviceran të Valais

Devijoi pistat, skiatori amerikan vdes në një aksident në kantonin zviceran të Valais

Nga Bota
Lëshimi i përvitshëm në pistë skijimi me vaska dhe kostume (Foto)

Lëshimi i përvitshëm në pistë skijimi me vaska dhe kostume (Foto)

Fun Lajme
Hodhën eksplozivë prej helikopterit, aktivizuan ortekët pas reshjeve të pandërprera të borës (Video)

Hodhën eksplozivë prej helikopterit, aktivizuan ortekët pas reshjeve të pandërprera të borës (Video)

Interesante