LAJMI I FUNDIT:

Alexei Navalny

362 Artikuj

Navalny paraqitet për herë të parë në gjykatë pas transferimit në burgun e Arktikut

Navalny paraqitet për herë të parë në gjykatë pas transferimit në burgun e Arktikut

Evropa
Navalny në ‘qelinë e ndëshkimit’ në një burg të Arktikut

Navalny në ‘qelinë e ndëshkimit’ në një burg të Arktikut

Evropa
Si u gjet Navalny në burgun e ashpër ku u dërgua?

Si u gjet Navalny në burgun e ashpër ku u dërgua?

Evropa
Navalny shfaqet nga burgu ku është vendosur tani – aty ku temperaturat pritet të zbresin deri në minus 15 gradë në ditët në vijim

Navalny shfaqet nga burgu ku është vendosur tani – aty ku temperaturat pritet të zbresin deri në minus 15 gradë në ditët në vijim

Nga Bota
Gjendet Navalny i cili ishte zhdukur për 20 ditë – avokati i tij përshkruan “kushtet e ashpra” të vendit ku ndodhet ai

Gjendet Navalny i cili ishte zhdukur për 20 ditë – avokati i tij përshkruan “kushtet e ashpra” të vendit ku ndodhet ai

Nga Bota
Nuk është parë për tri javë, SHBA ‘thellësisht e shqetësuar’ për fatin e kundërshtarit politik të Putinit, Alexei Navalny

Nuk është parë për tri javë, SHBA ‘thellësisht e shqetësuar’ për fatin e kundërshtarit politik të Putinit, Alexei Navalny

Nga Bota
Alexey Navalny është zhdukur nga burgu rus, thotë ekipi i tij

Alexey Navalny është zhdukur nga burgu rus, thotë ekipi i tij

Nga Bota
Grupi opozitar me “billboarde” kundër Putinit, pas caktimit datës për zgjedhjet në Rusi

Grupi opozitar me “billboarde” kundër Putinit, pas caktimit datës për zgjedhjet në Rusi

Nga Bota
Kundërshtarit të Putinit, Alexei Navalny nuk i ulet dënimi prej 19 vjet burg

Kundërshtarit të Putinit, Alexei Navalny nuk i ulet dënimi prej 19 vjet burg

Evropa
Navalny mund të përfshihet në shkëmbimin e të burgosurve midis Perëndimit dhe Rusisë

Navalny mund të përfshihet në shkëmbimin e të burgosurve midis Perëndimit dhe Rusisë

Evropa
U dënua edhe me 19 vjet burg, Nalvalny: Numri i viteve nuk është për mua, por për ju

U dënua edhe me 19 vjet burg, Nalvalny: Numri i viteve nuk është për mua, por për ju

Evropa
Alexei Navalny dënohet me 19 vjet të tjera burg

Alexei Navalny dënohet me 19 vjet të tjera burg

Evropa
Navalny thotë se pret të dënohet me 18 vjet burg për akuza ‘të sajuara’

Navalny thotë se pret të dënohet me 18 vjet burg për akuza ‘të sajuara’

Evropa
“Çdo ditë i njëjti fjalim i Putinit”, kështu po torturohet kritiku i Kremlinit

“Çdo ditë i njëjti fjalim i Putinit”, kështu po torturohet kritiku i Kremlinit

Evropa
Dënohet me 7.5 vjet burg bashkëpunëtorja e Navalnyt – Putin nuk pranon të kritikohet për Ukrainën

Dënohet me 7.5 vjet burg bashkëpunëtorja e Navalnyt – Putin nuk pranon të kritikohet për Ukrainën

Evropa
Putin nuk do protesta në Moskë, arrestohen mbështetësit e opozitarit Navalny

Putin nuk do protesta në Moskë, arrestohen mbështetësit e opozitarit Navalny

Evropa
Aktakuzë e re ndaj kundërshtarit të Putinit – Navalny mund të dënohet me 30 vjet burg

Aktakuzë e re ndaj kundërshtarit të Putinit – Navalny mund të dënohet me 30 vjet burg

Evropa