LAJMI I FUNDIT:

Albulena Haxhiu

1432 Artikuj

Hetimi i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë, Sveçla dhe Haxhiu vizitojnë Policinë e Kosovës

Hetimi i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë, Sveçla dhe Haxhiu vizitojnë Policinë e Kosovës

Kosovë
​Haxhiu për Kodin Civil: Nuk kemi hequr dorë nga dokumenti që avancon të drejtat e njeriut

​Haxhiu për Kodin Civil: Nuk kemi hequr dorë nga dokumenti që avancon të drejtat e njeriut

Kosovë
E mbrojti Kusarin për përgjimet, deputetja e LDK-së i reagon ministres Haxhiu

E mbrojti Kusarin për përgjimet, deputetja e LDK-së i reagon ministres Haxhiu

Kosovë
Kërkesat e opozitës për hetim ndaj Kusarit pas audio-incizimit, Haxhiu: Përpjekje për ta larguar vëmendjen nga dështimi për mbajtjen e zgjedhjeve

Kërkesat e opozitës për hetim ndaj Kusarit pas audio-incizimit, Haxhiu: Përpjekje për ta larguar vëmendjen nga dështimi për mbajtjen e zgjedhjeve

Kosovë
Haxhiu takon nënën e Erona Coklit që u vra nga ish-bashkëshorti

Haxhiu takon nënën e Erona Coklit që u vra nga ish-bashkëshorti

Kosovë
Në Kosovë nis zyrtarisht Java e Krenarisë – iu dedikohet pjesëtarëve të komunitetit LGBTIQ

Në Kosovë nis zyrtarisht Java e Krenarisë – iu dedikohet pjesëtarëve të komunitetit LGBTIQ

Kosovë
Albulena Haxhiu ironizoi me video për zgjedhjet, i përgjigjet Hykmete Bajrami

Albulena Haxhiu ironizoi me video për zgjedhjet, i përgjigjet Hykmete Bajrami

Politikë
Haxhiu përmes një video ironizon me partitë opozitare për zgjedhjet e parakohshme

Haxhiu përmes një video ironizon me partitë opozitare për zgjedhjet e parakohshme

Kosovë
Haxhiu: “Albkings” për shumë vajza dhe gra do të mbetet plagë dhe traumë jetësore

Haxhiu: “Albkings” për shumë vajza dhe gra do të mbetet plagë dhe traumë jetësore

Kosovë
Mbyllja e grupit “Albkings”, Haxhiu: Hap i madh drejt drejtësisë për viktimat

Mbyllja e grupit “Albkings”, Haxhiu: Hap i madh drejt drejtësisë për viktimat

Kosovë
Haxhiu: Kosova pranohet në Këshillin Evropian për Mjekësi Ligjore

Haxhiu: Kosova pranohet në Këshillin Evropian për Mjekësi Ligjore

Kosovë
Haxhiu falënderon deputetët që votuan marrëveshjen me Danimarkën për burgjet

Haxhiu falënderon deputetët që votuan marrëveshjen me Danimarkën për burgjet

Kosovë
Prokuroria po zhvillon hetime për masakrën në Dubravë, 40 të pandehur

Prokuroria po zhvillon hetime për masakrën në Dubravë, 40 të pandehur

Drejtësi
​Aksionet në veri, Haxhiu: Përpjekje për të shtrirë sovranitetin – ndërkombëtarët të na mbështesin

​Aksionet në veri, Haxhiu: Përpjekje për të shtrirë sovranitetin – ndërkombëtarët të na mbështesin

Kosovë
Arratisja e Sekiraqes, Haxhiu: Ky rast ngre dyshime për përfshirje të gjyqësorit në korrupsion

Arratisja e Sekiraqes, Haxhiu: Ky rast ngre dyshime për përfshirje të gjyqësorit në korrupsion

Drejtësi
“Ju kemi njohur para lufte…ju njohim edhe tash”, Haxhiu, opozitës: Milionerë nuk ishit, jeni bërë vetëm duke qenë në qeveri  

“Ju kemi njohur para lufte…ju njohim edhe tash”, Haxhiu, opozitës: Milionerë nuk ishit, jeni bërë vetëm duke qenë në qeveri  

Kosovë
PDK i reagon Haxhiut: Deklarata për gjenocidin nuk ka bazë profesionale, padia bëhet në GJND

PDK i reagon Haxhiut: Deklarata për gjenocidin nuk ka bazë profesionale, padia bëhet në GJND

Kosovë
​Haxhiu: Anëtarësimi në Këshillin e Evropës e hap rrugën për padi për gjenocid ndaj Serbisë

​Haxhiu: Anëtarësimi në Këshillin e Evropës e hap rrugën për padi për gjenocid ndaj Serbisë

Kosovë
Votat për Kodin Civil: Haxhiu thotë se iu duhet edhe ca kohë – PDK pa vendim, LDK e konsideron punë të qeverisë

Votat për Kodin Civil: Haxhiu thotë se iu duhet edhe ca kohë – PDK pa vendim, LDK e konsideron punë të qeverisë

Kosovë
Abdixhiku i bindur se LDK-ja do të jetë formuese dhe bartëse e Qeverisë së ardhshme: Ditën e parë do ta rrisim koeficientin

Abdixhiku i bindur se LDK-ja do të jetë formuese dhe bartëse e Qeverisë së ardhshme: Ditën e parë do ta rrisim koeficientin

Kosovë
Vetëm 500 euro kursime në bankë, cila është pasuria e deklaruar e ministres Haxhiu?

Vetëm 500 euro kursime në bankë, cila është pasuria e deklaruar e ministres Haxhiu?

Kosovë
Arrestimi i njërit nga administratorët e grupit “Albkings” që shpërndanin foto intime, Haxhiu: Uroj që ky rast të trajtohet me seriozitet

Arrestimi i njërit nga administratorët e grupit “Albkings” që shpërndanin foto intime, Haxhiu: Uroj që ky rast të trajtohet me seriozitet

Drejtësi
Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Kosovë
Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Kosovë