LAJMI I FUNDIT:
Adriana Matoshi

Adriana Matoshi

332 Artikuj

Info

Adriana Matoshi (e lindur më 5 shkurt 1980 në Gjilan) është një aktore e njohur me prejardhje nga Gjilani i Kosovës.

Në vitin 2021 ajo u zgjedh nga populli deputete e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Disa nga paraqitjet e saj më të rëndësishme janë filmat: “Martesa”, “Zana”, “Shpija e Agës”, “T’padashtun”, “Zgjoi” e të tjerë.

Ndërsa ka marrë pjesë edhe në serialet vendore: “Kafeneja jonë”, “Sha je be tu folën”, dhe “O Sa Mirë”.

“Ajo tha PO” – futbollisti afrikan Keith Groeneveld i jep fund beqarisë

“Ajo tha PO” – futbollisti afrikan Keith Groeneveld i jep fund beqarisë

Yjet
Pak ditë pasi mposhti tumorin për herë të tretë, Adriana Matoshi shfaqet krah fëmijëve: Pasuria ime

Pak ditë pasi mposhti tumorin për herë të tretë, Adriana Matoshi shfaqet krah fëmijëve: Pasuria ime

Yjet
Adriana Matoshi fitoi sfidën me tumorin: Falënderoj Zotin që pranoi lutjet tona, po kthehem me fitoren e tretë

Adriana Matoshi fitoi sfidën me tumorin: Falënderoj Zotin që pranoi lutjet tona, po kthehem me fitoren e tretë

Yjet
Adriana Matoshi kryen me sukses operimin?

Adriana Matoshi kryen me sukses operimin?

Yjet
Adriana Matoshi merr mesazhe të shumta mbështetëse pasi njoftoi për sëmundjen

Adriana Matoshi merr mesazhe të shumta mbështetëse pasi njoftoi për sëmundjen

Yjet
Adriana Matoshi njofton se po përballet me një sëmundje të re: Do të bëjë një operim, lutuni që të kthehem mirë

Adriana Matoshi njofton se po përballet me një sëmundje të re: Do të bëjë një operim, lutuni që të kthehem mirë

Yjet
Adriana Matoshi: Nuk kam vdekur ende edhe pse më kishin shpallur të vdekur, jam gjallë dhe shumë e fortë

Adriana Matoshi: Nuk kam vdekur ende edhe pse më kishin shpallur të vdekur, jam gjallë dhe shumë e fortë

Yjet
E shpallën të vdekur në rrjete sociale, reagon Adriana Matoshi

E shpallën të vdekur në rrjete sociale, reagon Adriana Matoshi

Yjet
“Sigurimet shëndetësore janë kry pardje nga PDK-LDK-AAK”, deputetja e LVV-së ironizon me opozitën

“Sigurimet shëndetësore janë kry pardje nga PDK-LDK-AAK”, deputetja e LVV-së ironizon me opozitën

Kosovë
“Kush ka humb si dinari, kush?” –  deputetja e LVV-së shfaqet me veshje interesante në Kuvend

“Kush ka humb si dinari, kush?” –  deputetja e LVV-së shfaqet me veshje interesante në Kuvend

Kosovë
Nata finale e Festivalit të RTSh-së, 22 finalistë ngjiten në skenën e madhe me ëndrrën për të prekur Eurovisionin

Nata finale e Festivalit të RTSh-së, 22 finalistë ngjiten në skenën e madhe me ëndrrën për të prekur Eurovisionin

Muzikë
Adriana Matoshi shkëlqeu me dukjen gjatë prezantimit të Festivalit të Këngës në RTSh

Adriana Matoshi shkëlqeu me dukjen gjatë prezantimit të Festivalit të Këngës në RTSh

Yjet
Arjola Demiri dhe Adriana Matoshi me veshje kombëtare në festën e Shqipërisë

Arjola Demiri dhe Adriana Matoshi me veshje kombëtare në festën e Shqipërisë

Yjet
Adriana Matoshi do të prezantojë Festivalin e Këngës në RTSh

Adriana Matoshi do të prezantojë Festivalin e Këngës në RTSh

Muzikë
Adriana Matoshi duket e mahnitshme në pozat me bikini

Adriana Matoshi duket e mahnitshme në pozat me bikini

Yjet
Adriana Matoshi i bën “diss” Memli Krasniqit me këngë të Unikkatilit, pas injorimit që ky i fundit ia bëri në Kuvend

Adriana Matoshi i bën “diss” Memli Krasniqit me këngë të Unikkatilit, pas injorimit që ky i fundit ia bëri në Kuvend

Yjet
Muaji i ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit, deputetja Matoshi solidarizohet me gratë e prekura nga kjo sëmundje

Muaji i ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit, deputetja Matoshi solidarizohet me gratë e prekura nga kjo sëmundje

Kosovë
Adriana Matoshi e zemëruar: Qysh s’po ju vjen turp me ma heqë “followin”

Adriana Matoshi e zemëruar: Qysh s’po ju vjen turp me ma heqë “followin”

Yjet
Adriana Matoshi sjell imazhe në bikini, vazhdon të jetë në top formë

Adriana Matoshi sjell imazhe në bikini, vazhdon të jetë në top formë

Yjet
Adriana Matoshi me ndryshim të ri në pamje, merr vëmendjen me dukjen atraktive

Adriana Matoshi me ndryshim të ri në pamje, merr vëmendjen me dukjen atraktive

Yjet
Adriana Matoshi provokon me pozat mbi tavolinë të bilardos

Adriana Matoshi provokon me pozat mbi tavolinë të bilardos

Yjet
Pas javës së tensionuar në kuvend, Adriana Matoshi gjen kënaqësinë në vikend – argëtohet në diskotekë me Arjola Demirin

Pas javës së tensionuar në kuvend, Adriana Matoshi gjen kënaqësinë në vikend – argëtohet në diskotekë me Arjola Demirin

Yjet
Kreativiteti i deputetes Adriana Matoshi: Nis “RAUNDI 2”

Kreativiteti i deputetes Adriana Matoshi: Nis “RAUNDI 2”

Kosovë
Adriana Matoshi fton fansat ta ndjekin në Threads – thotë se aty po ndjehet më kreative

Adriana Matoshi fton fansat ta ndjekin në Threads – thotë se aty po ndjehet më kreative

Yjet