LAJMI I FUNDIT:
Haradinaj-Stublla, Listën Serbe e quan “Lista e fortë e Vuçiqit” në Kosovë

Haradinaj-Stublla, Listën Serbe e quan “Lista e fortë e Vuçiqit” në Kosovë

Kosovë
Kurti takon bashkë-drejtuesin e SPD-së gjermane, flasin për zhvillimet dhe zgjedhjet e ardhshme evropiane

Kurti takon bashkë-drejtuesin e SPD-së gjermane, flasin për zhvillimet dhe zgjedhjet e ardhshme evropiane

Kosovë
Kryeprokurori i Shtetit dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të painformuar lidhur me pretendimet për atentat ndaj Kryeministrit

Kryeprokurori i Shtetit dhe Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të painformuar lidhur me pretendimet për atentat ndaj Kryeministrit

Drejtësi
Ndalohet kontrabandisti i migrantëve në Gjevgjeli, zbulohen tetë persona nga Siria

Ndalohet kontrabandisti i migrantëve në Gjevgjeli, zbulohen tetë persona nga Siria

Kronikë e Zezë
“Vuçiqit nuk i duhet shumë për ta destabilizuar Ballkanin”, Serwer: Uashingtoni dhe Brukseli ta ndalojnë

“Vuçiqit nuk i duhet shumë për ta destabilizuar Ballkanin”, Serwer: Uashingtoni dhe Brukseli ta ndalojnë

Kosovë
I shkarkuar nga pozita e drejtorit në Komunën e Prishtinës, Musliu: Nëse do të shkarkohesha për performancë, do të ecja kokulur në kryeqytet

I shkarkuar nga pozita e drejtorit në Komunën e Prishtinës, Musliu: Nëse do të shkarkohesha për performancë, do të ecja kokulur në kryeqytet

Prishtina
Stankoski: Eksporti i lirë i duhanit është propozimi për Ligjin e ri për Duhanin

Stankoski: Eksporti i lirë i duhanit është propozimi për Ligjin e ri për Duhanin

Maqedonia e Veriut
Shukova: Investojmë në përmirësimin e kushteve të jetesës së qytetarëve

Shukova: Investojmë në përmirësimin e kushteve të jetesës së qytetarëve

Maqedonia e Veriut
“Kam frikë nga dhimbjet e lindjes”, gjysma e lindjeve në QKUK në 2023 janë realizuar me “prerje cezariane”

“Kam frikë nga dhimbjet e lindjes”, gjysma e lindjeve në QKUK në 2023 janë realizuar me “prerje cezariane”

Shëndetësi
Dy raste të punëtorëve të lënduar rëndë në Shkup

Dy raste të punëtorëve të lënduar rëndë në Shkup

Kronikë e Zezë
UNESCO në kontroll të ndërtimeve pa leje në liqenin e Ohrit

UNESCO në kontroll të ndërtimeve pa leje në liqenin e Ohrit

Maqedonia e Veriut
Po bënin gara me vetura në rrugën Mitrovicë –Vushtrri, dy shoferë gjobiten me nga 150 euro

Po bënin gara me vetura në rrugën Mitrovicë –Vushtrri, dy shoferë gjobiten me nga 150 euro

Kronika e Zezë
Një person në Pogradec vetëvritet me armë në banesën e tij

Një person në Pogradec vetëvritet me armë në banesën e tij

Shqipëri
Nxënësit nga Maqedonia nuk e kanë pranuar ndihmën nga Ministra e Arsimit në vlerë prej 1200-1800 denarëve

Nxënësit nga Maqedonia nuk e kanë pranuar ndihmën nga Ministra e Arsimit në vlerë prej 1200-1800 denarëve

Maqedonia e Veriut
​Diskriminimi i shqiptarëve nga Serbia, Mustafi kërkon fond të posaçëm nga Shqipëria

​Diskriminimi i shqiptarëve nga Serbia, Mustafi kërkon fond të posaçëm nga Shqipëria

Lugina
Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Kosovë
Plani për atentat ndaj kryeministrit Kurti, ekspertët: Shqetësues për sigurinë e vendit

Plani për atentat ndaj kryeministrit Kurti, ekspertët: Shqetësues për sigurinë e vendit

Donjeta Zeqiraj
Nalohen tre shpërndarës të lëndëve narkotike në Shkup

Nalohen tre shpërndarës të lëndëve narkotike në Shkup

Kronikë e Zezë
Taravari për shkarkimin e tij: Kushdo që ka ankesa le t’i drejtohet gjykatës

Taravari për shkarkimin e tij: Kushdo që ka ankesa le t’i drejtohet gjykatës

Maqedonia e Veriut
Sela: Kemi marrë iniciativë për shkarkimin e Taravarit

Sela: Kemi marrë iniciativë për shkarkimin e Taravarit

Maqedonia e Veriut
Prindërit të shqetësuar: Vaksinimi i kollës së keqe është trefishuar

Prindërit të shqetësuar: Vaksinimi i kollës së keqe është trefishuar

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski: Për kandidat presidencial mund të propozohet kushdo që i plotëson kriteret

Kovaçevski: Për kandidat presidencial mund të propozohet kushdo që i plotëson kriteret

Maqedonia e Veriut
Vdes një person në një vend punishte në Skenderaj

Vdes një person në një vend punishte në Skenderaj

Kronika e Zezë
Ministri grek informoi se pasaportat e Maqedonisë nuk janë më të vlefshme nga e hëna

Ministri grek informoi se pasaportat e Maqedonisë nuk janë më të vlefshme nga e hëna

Maqedonia e Veriut