LAJMI I FUNDIT:

Afrika

Raportohet për të vdekur dhe të lënduar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një depo municioni në Çad

Raportohet për të vdekur dhe të lënduar pasi një zjarr i madh shpërtheu në një depo municioni në Çad

Afrika
Netanyahu zemëroi marokenët me një hartë, më pas u kërkojë falje

Netanyahu zemëroi marokenët me një hartë, më pas u kërkojë falje

Afrika
Si një qytet i vogël në Marok mund të bëhet portë për tregti?

Si një qytet i vogël në Marok mund të bëhet portë për tregti?

Afrika
Historia tragjike e një zhytësi që humbi në një shpellë të errët në Afrikë: Një mesazh prekës u gjet pranë trupit të tij

Historia tragjike e një zhytësi që humbi në një shpellë të errët në Afrikë: Një mesazh prekës u gjet pranë trupit të tij

Afrika
Gruas tuniziane i hiqet një gotë nga fshikëza: Mjekët kur dëgjuan se si arriti atje, mbetën pa fjalë

Gruas tuniziane i hiqet një gotë nga fshikëza: Mjekët kur dëgjuan se si arriti atje, mbetën pa fjalë

Afrika
Ky ishte sundimtari më i pasur në historinë e botës – ekspertët “ringjallën” gjyshin e Tutankhamun

Ky ishte sundimtari më i pasur në historinë e botës – ekspertët “ringjallën” gjyshin e Tutankhamun

Afrika
Një burrë spërkati xhaminë me benzinë dhe mbylli dyert e saj, pastaj i vuri flakën – disa të vdekur nga një ‘mosmarrëveshje familjare’ në Nigeri

Një burrë spërkati xhaminë me benzinë dhe mbylli dyert e saj, pastaj i vuri flakën – disa të vdekur nga një ‘mosmarrëveshje familjare’ në Nigeri

Afrika
Një burrë gjendet i gjallë në një vrimë në tokë pasi u mbajt rob nga fqinji i tij për 27 vjet – familja e tij mendonte se ai vdiq gjatë luftës civile në Algjeri

Një burrë gjendet i gjallë në një vrimë në tokë pasi u mbajt rob nga fqinji i tij për 27 vjet – familja e tij mendonte se ai vdiq gjatë luftës civile në Algjeri

Afrika
Është më i vogël se një fushë futbolli dhe ka 1000 banorë: Shikoni si duket ishulli më i populluar në botë

Është më i vogël se një fushë futbolli dhe ka 1000 banorë: Shikoni si duket ishulli më i populluar në botë

Afrika
Rrëfimi i gruas që pretendon se nuk ka ngrënë apo pirë asgjë për më shumë se 16 vjet

Rrëfimi i gruas që pretendon se nuk ka ngrënë apo pirë asgjë për më shumë se 16 vjet

Afrika
Ndodhë mrekullia, qëndroi i ngujuar për 116 orë nën rrënojat e ndërtesës së shembur – nxirret i gjallë burri nga Afrika e Jugut

Ndodhë mrekullia, qëndroi i ngujuar për 116 orë nën rrënojat e ndërtesës së shembur – nxirret i gjallë burri nga Afrika e Jugut

Afrika
Aeroplani me 78 pasagjerë del nga pista në Senegal, lëndohen 11 pasagjerë – motori i fluturakes përfshihet nga zjarri

Aeroplani me 78 pasagjerë del nga pista në Senegal, lëndohen 11 pasagjerë – motori i fluturakes përfshihet nga zjarri

Afrika
Mallkimi i Faraonit: Mitet dhe realiteti i varreve egjiptiane

Mallkimi i Faraonit: Mitet dhe realiteti i varreve egjiptiane

Afrika
Javë me shira të dendur, dhjetëra të vdekur – pamje që tregojnë përmbytjet shkatërruese në Kenia

Javë me shira të dendur, dhjetëra të vdekur – pamje që tregojnë përmbytjet shkatërruese në Kenia

Afrika
Përmbytjet në Kenia lënë të vdekur 70 persona

Përmbytjet në Kenia lënë të vdekur 70 persona

Afrika
Pak momente pasi u ngrit në ajër, piloti i aeroplanit detyrohet të bëjë ulje emergjente në Afrikën e Jugut – iu dëmtua njëra gomë

Pak momente pasi u ngrit në ajër, piloti i aeroplanit detyrohet të bëjë ulje emergjente në Afrikën e Jugut – iu dëmtua njëra gomë

Afrika
Moti i ligë godet Afrikën e Jugut, erërat e forta rrokullisin kamionët dhe veturat në lëvizje – sikur të ishin nga letra

Moti i ligë godet Afrikën e Jugut, erërat e forta rrokullisin kamionët dhe veturat në lëvizje – sikur të ishin nga letra

Afrika
Të paktën 94 të vdekur pas fundosjes së anijes në brigjet e Afrikës Lindore

Të paktën 94 të vdekur pas fundosjes së anijes në brigjet e Afrikës Lindore

Afrika
Elefanti sulmon veturën me turistë në parkun nacional në Zambi, humb jetën amerikani 80-vjeç

Elefanti sulmon veturën me turistë në parkun nacional në Zambi, humb jetën amerikani 80-vjeç

Afrika
Botsvana i ofron Gjermanisë 20 mijë elefantë pas ‘përplasjes’ diplomatike për gjuetinë e trofeve

Botsvana i ofron Gjermanisë 20 mijë elefantë pas ‘përplasjes’ diplomatike për gjuetinë e trofeve

Afrika
Prifti 63-vjeç martohet me 12-vjeçaren, shokohet opinioni në Ganë – videoja e ceremonisë martesore po qarkullon në rrjetet sociale

Prifti 63-vjeç martohet me 12-vjeçaren, shokohet opinioni në Ganë – videoja e ceremonisë martesore po qarkullon në rrjetet sociale

Afrika
Të paktën 45 të vdekur në një aksident autobusi në Afrikën e Jugut

Të paktën 45 të vdekur në një aksident autobusi në Afrikën e Jugut

Afrika
Mercenarët rus të Wagner po vrasin civilët në Mali

Mercenarët rus të Wagner po vrasin civilët në Mali

Afrika
Nga një i burgosur, në pallatin shtetëror – historia interesante e presidentit më të ri në Afrikë, Bassirou Diomaye Faye

Nga një i burgosur, në pallatin shtetëror – historia interesante e presidentit më të ri në Afrikë, Bassirou Diomaye Faye

Afrika