LAJMI I FUNDIT:
Mirjeta Hajzeraj

Mirjeta Hajzeraj

374 Artikuj

Incidenti me zjarr, rikthehen 57 të moshuarit në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Incidenti me zjarr, rikthehen 57 të moshuarit në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë

Mirjeta Hajzeraj
Sulmi terrorist në Banjskë ku u vra polici Afrim Bunjaku, u vazhdohet paraburgimi tre serbëve të dyshuar

Sulmi terrorist në Banjskë ku u vra polici Afrim Bunjaku, u vazhdohet paraburgimi tre serbëve të dyshuar

Mirjeta Hajzeraj
Takime pa rezultat, Qeveria ende pa përgjigje për 14 kërkesat e policëve

Takime pa rezultat, Qeveria ende pa përgjigje për 14 kërkesat e policëve

Mirjeta Hajzeraj
Keqpërdorimet me patentë-shofer, Prokuroria e Pejës vazhdon hetimet

Keqpërdorimet me patentë-shofer, Prokuroria e Pejës vazhdon hetimet

Mirjeta Hajzeraj
Fabrika për prodhimin e letrës, e vetmja në Kosovë që punëson veç persona me nevoja të veçanta

Fabrika për prodhimin e letrës, e vetmja në Kosovë që punëson veç persona me nevoja të veçanta

Mirjeta Hajzeraj
Klinika Gjinekologjike në QKUK së shpejti me shërbimin Fertilizimi In Vitro, drejtori Ndrejaj shpalos detajet

Klinika Gjinekologjike në QKUK së shpejti me shërbimin Fertilizimi In Vitro, drejtori Ndrejaj shpalos detajet

Mirjeta Hajzeraj
Reagon Zyra e Kryeministrit pas planeve për atentat ndaj Kurtit: Nervoza në Beograd u shtua pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit

Reagon Zyra e Kryeministrit pas planeve për atentat ndaj Kurtit: Nervoza në Beograd u shtua pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit

Mirjeta Hajzeraj
Rritja e rasteve me kancer të qafës së mitrës, Ndrejaj: Prindërit të mos hezitojnë t’i vaksinojnë fëmijët, preferohet të merret para se të kenë marrëdhënie seksuale

Rritja e rasteve me kancer të qafës së mitrës, Ndrejaj: Prindërit të mos hezitojnë t’i vaksinojnë fëmijët, preferohet të merret para se të kenë marrëdhënie seksuale

Mirjeta Hajzeraj
Kritikat e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës, AAK thotë se duhet më shumë koordinim i Qeverisë me aleatët

Kritikat e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës, AAK thotë se duhet më shumë koordinim i Qeverisë me aleatët

Mirjeta Hajzeraj
LDK thotë se Qeveria në mungesë të koordinimit me aleatët po provokon tensione të reja

LDK thotë se Qeveria në mungesë të koordinimit me aleatët po provokon tensione të reja

Mirjeta Hajzeraj
Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Mirjeta Hajzeraj
Një Moskvich ruhet në ‘qiell’ – rrëfimi i burrit nga Vushtrria që ruan veturën e tij në mënyrë të veçantë

Një Moskvich ruhet në ‘qiell’ – rrëfimi i burrit nga Vushtrria që ruan veturën e tij në mënyrë të veçantë

Mirjeta Hajzeraj
A mund të ketë destabilizim në tregun e punës gjatë vitit të parë të liberalizimit të vizave? Flet drejtori i Klubit të Prodhuesve

A mund të ketë destabilizim në tregun e punës gjatë vitit të parë të liberalizimit të vizave? Flet drejtori i Klubit të Prodhuesve

Mirjeta Hajzeraj
“Kosova Business Forum” – Prishtina 2030, Panxha shpalos detaje për ngjarjen që do të mbahet javën e ardhshme në kryeqytet

“Kosova Business Forum” – Prishtina 2030, Panxha shpalos detaje për ngjarjen që do të mbahet javën e ardhshme në kryeqytet

Mirjeta Hajzeraj
Shahini: Shkëmbimet tregtare Kosovë-Shqipëri thyen rekordin, rreth 440 milionë euro gjatë vitit 2023

Shahini: Shkëmbimet tregtare Kosovë-Shqipëri thyen rekordin, rreth 440 milionë euro gjatë vitit 2023

Mirjeta Hajzeraj
Çmimet e larta të produkteve në Kosovë, a pritet të ketë rënie të inflacionit këtë vit?

Çmimet e larta të produkteve në Kosovë, a pritet të ketë rënie të inflacionit këtë vit?

Mirjeta Hajzeraj
“Nxjerrja e parasë jashtë vendit, humbja e konsumatorit, ikja e punëtorëve”, Rafuna flet për efektet që do të ketë liberalizimi i vizave në ekonomi

“Nxjerrja e parasë jashtë vendit, humbja e konsumatorit, ikja e punëtorëve”, Rafuna flet për efektet që do të ketë liberalizimi i vizave në ekonomi

Mirjeta Hajzeraj
50-vjeçarja nga Prishtina kap suksesin në TikTok – flija dhe ushqimet e saj kërkohen nga ndjekësit

50-vjeçarja nga Prishtina kap suksesin në TikTok – flija dhe ushqimet e saj kërkohen nga ndjekësit

Mirjeta Hajzeraj
Shtesat për mjekët specialistë krijojnë pakënaqësi në mesin e punëtorëve shëndetësorë

Shtesat për mjekët specialistë krijojnë pakënaqësi në mesin e punëtorëve shëndetësorë

Mirjeta Hajzeraj
SOS Fshatrat e fëmijëve – vendi ku fëmijët pa përkujdesje prindërore gjejnë kujdes dhe dashuri

SOS Fshatrat e fëmijëve – vendi ku fëmijët pa përkujdesje prindërore gjejnë kujdes dhe dashuri

Mirjeta Hajzeraj
Serbia tha se pranon targat RKS në territorin e saj, si komentohet kjo nga analistët në Kosovë?

Serbia tha se pranon targat RKS në territorin e saj, si komentohet kjo nga analistët në Kosovë?

Mirjeta Hajzeraj
Liberalizimi i vizave, numër i madh i fluturimeve janë paraparë për muajin janar

Liberalizimi i vizave, numër i madh i fluturimeve janë paraparë për muajin janar

Mirjeta Hajzeraj
Buxheti i shtetit 3.3 miliardë euro, opozita akuzon Qeverinë për diskriminim të komunave

Buxheti i shtetit 3.3 miliardë euro, opozita akuzon Qeverinë për diskriminim të komunave

Mirjeta Hajzeraj
Policia në pritje, 14 kërkesat e tyre pa përgjigje nga Qeveria

Policia në pritje, 14 kërkesat e tyre pa përgjigje nga Qeveria

Mirjeta Hajzeraj