Simone Biles rrëshqet nga trau dhe nuk arrin ta fitojë medaljen e katërt në Paris

Simone Biles ka humbur mundësinë për të fituar një tjetër medalje në Lojërat Olimpike ‘Paris 2024’ pasi rrëshqiti nga trau i ekuilibrit gjatë rutinës së saj, duke mbetur kështu tejet e zhgënjyer.

Biles shënoi 13.100 pikë dhe u rendit e pesta në finale. Totali i saj i medaljeve të fituara olimpike do të mbetet në 10, teksa ajo tani do të përgatitet për ngjarjen e fundit të Paris 2024, ushtrimi në dyshime, aty ku është favoritja për të artën.

Biles e kishte fituar medaljen e bronztë në traun e ekuilibrit në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ dhe Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’.

Bashkëlojtarja e saj, Suni Lee (13.100), gjithashtu nuk arriti ta fitojë medaljen për shkak se rrëshqiti gjatë rutinës së saj.

Sa i përket Lee, ajo ka gjashtë medalje olimpike në total, ndërsa trau i ekuilibrit ishte ngjarja e saj e fundit në Lojërat Olimpike të këtij edicioni, aty ku arriti të fitojë tri medalje.

Italianja Alice D’Amato fitoi medaljen e artë me një rezultat prej 14.366, ndërsa kinezja Yaqin Zhou e mori të argjendtën me rezultat 14.100. E bronzta ndërkohë i takoi italianes Manila Esposito me rezultat 14.000.

Rezultatet përfundimtare të traut të ekuilibrit në Lojërat Olimpike ‘Paris 2024’:

/Telegrafi/

Belllingham ‘injoroi’ telefonatën e Ancelottit, tekniku italian kërkoi ndihmën e Vinicius për ta kontaktuar anglezin

Ylli i Barcelonës aprovon kalimin në Serie A, tani po pret marrëveshjen mes dy klubeve

Dikur ishte shpresa e madhe e futbollit belg, sot ai ka fituar dy medalje olimpike në një sport tjetër dhe është futur në histori

Dy ekipet që Messi nuk iu ka shënuar asnjëherë gol në La Liga

Talenti i Real Madridit po kërkon largimin për shkak të konkurrencës së madhe në ekip

Hidhet shorti për 'Play-Off'-in e Ligës së Kampionëve, përballje shumë interesante