Sigal Prishtina fiton në Belgjikë

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të madhe në fillim të FIBA Europe Cup duke e mposhtur rivalin e parë në Grupin G, Belfius Mons Hainaut, si mysafir me rezultat të ngushtë 72-74.

Një start i mirë në pjesë të parë dhe diferenca e krijuar prej 29-41 pas 20 minutave të para të lojës, është treguar vendimtare për djelmoshat e drejtuar nga Ahmet Kandemir, transmeton Borozani.

Në çerekun e tretë ekipi belg tentoi rikthimin, ndërsa në të katërtin edhe doli në epërsi.

Mirëpo, në fund pas një drame kur ishte 72-70 për Belfiusin, kanë qenë Dardan Berisha dhe Lis Shoshi (në sekondën e fundit) që kanë shënuar për fitoren 72-74.

Drilon Hajrizi dhe Lis Shoshi kanë qenë më efikasit te Prishtina sonte me nga 14 pikë të shënuara, ndërsa Alban Veseli ka shtuar 13 të tjera në fitore.

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Milani zgjedh numrin 9 të ri, mund të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit