LAJMI I FUNDIT:

Të Fundit

Liverpooli zbulon fanellën e parë për sezonin e ardhshëm, magjike dhe me shumë domethënie

Liverpooli zbulon fanellën e parë për sezonin e ardhshëm, magjike dhe me shumë domethënie

Premier League
VLEN: Gjykata Administrative ka pranuar ankesën për vendvotimin në Likovë

VLEN: Gjykata Administrative ka pranuar ankesën për vendvotimin në Likovë

Politikë
Zemaj, LVV-së: Me vulën e SHBA-ve jeni hajna të certifikuar

Zemaj, LVV-së: Me vulën e SHBA-ve jeni hajna të certifikuar

Kosovë
KDI thotë se Ligji i (ri) i punës duhet të rikthehet në agjendën legjislative, tregon disa nga mangësitë e ligjit aktual

KDI thotë se Ligji i (ri) i punës duhet të rikthehet në agjendën legjislative, tregon disa nga mangësitë e ligjit aktual

Kosovë
Kusari-Lila: Raporti amerikan ka lëshime dhe pasaktësi

Kusari-Lila: Raporti amerikan ka lëshime dhe pasaktësi

Kosovë
Vrasja e Liridona Ademajt – edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të tjerët, i dyshuari i katërt mbrohet në liri  

Vrasja e Liridona Ademajt – edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të tjerët, i dyshuari i katërt mbrohet në liri  

Drejtësi
Dua Lipa vjen ndryshe në stil në kopertinën e “Beauty Pepaers”, një ditë para lansimit të albumit të saj të tretë

Dua Lipa vjen ndryshe në stil në kopertinën e “Beauty Pepaers”, një ditë para lansimit të albumit të saj të tretë

Yjet
“Shiu pushonte dhe dilte dielli, kur në tribunë shfaqej udhëheqësi ynë Enver Hoxha”

“Shiu pushonte dhe dilte dielli, kur në tribunë shfaqej udhëheqësi ynë Enver Hoxha”

Fakte
Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Ndërkombëtare
Osmani: Për formimin e qeverisë nevojitet 61 deputetë, plus shumica e Badenterit

Osmani: Për formimin e qeverisë nevojitet 61 deputetë, plus shumica e Badenterit

Politikë
Raporti i DASH-it, Tahiri: Kuvendi të vendos për datën e zgjedhjeve

Raporti i DASH-it, Tahiri: Kuvendi të vendos për datën e zgjedhjeve

Kosovë
Vdekja e dy të moshuarve në Dropull, Salianji në Kuvend: Mungesa e sigurisë publike është kthyer në tmerr

Vdekja e dy të moshuarve në Dropull, Salianji në Kuvend: Mungesa e sigurisë publike është kthyer në tmerr

Shqipëri
Shqipëria drejt prodhimit të dokumenteve digjitalë të identifikimit

Shqipëria drejt prodhimit të dokumenteve digjitalë të identifikimit

Shqipëri
Zyrtare: FC Struga dhe Shpëtim Duro i ndajnë rrugët!

Zyrtare: FC Struga dhe Shpëtim Duro i ndajnë rrugët!

Supërliga
Pacienti që u raportua i zhdukur nga Instituti Special në Shtime kthehet në qendër

Pacienti që u raportua i zhdukur nga Instituti Special në Shtime kthehet në qendër

Kosovë
Opozita kërkon interpelancë për emisionin e Rai 3, Çuçi: Janë shpjeguar arsyet, nuk mund të bëhet

Opozita kërkon interpelancë për emisionin e Rai 3, Çuçi: Janë shpjeguar arsyet, nuk mund të bëhet

Shqipëri
Pse kanë rëndësi zgjedhjet evropiane dhe si funksionojnë ato?

Pse kanë rëndësi zgjedhjet evropiane dhe si funksionojnë ato?

Evropa
Shqiptohen 130 masa për tejkalimin e shpejtësisë në Maqedoni

Shqiptohen 130 masa për tejkalimin e shpejtësisë në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Tre vite punë të detyruar në Shqipëri, studentët e mjekësisë kundër ligjit të ri

Tre vite punë të detyruar në Shqipëri, studentët e mjekësisë kundër ligjit të ri

Shqipëri
Zhvilluan gara në autostradë dhe goditën për vdekje tre persona, aktakuzë ndaj dy të dyshuarve në Prizren

Zhvilluan gara në autostradë dhe goditën për vdekje tre persona, aktakuzë ndaj dy të dyshuarve në Prizren

Drejtësi
Protestuesit hyjnë në Kuvend me pankarta për të drejtën e votës së emigrantëve, hedhin letra drejt deputetëve

Protestuesit hyjnë në Kuvend me pankarta për të drejtën e votës së emigrantëve, hedhin letra drejt deputetëve

Shqipëri
Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Kosovë
AMS: Qeveria të bëjë ndryshime në tarifat e sigurimeve të automjeteve

AMS: Qeveria të bëjë ndryshime në tarifat e sigurimeve të automjeteve

Maqedonia e Veriut
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

La Liga