LAJMI I FUNDIT:

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Lista me 16 futbollistët më të pasur në futboll – njëri është 33 herë më i pasur se Ronaldo

Futbollistët janë më të pasur tani se kurrë dhe janë zbuluar top 16 lojtarët më të pasur në botë.

Një emër tronditës është në listë së bashku me Cristiano Ronaldon, Lionel Messi dhe superyje të tjerë të klasit botëror.

Marrëveshjet e sponsorizimit dhe miratimet e markave shtojnë pagat e majme që mbushin xhepat e lojtarëve më të mirë në botë.


Ekziston një ndryshim midis të qenit njeriu më i paguar në sport dhe të kesh vlerën më të madhe neto.

Faktorët jashtë lojës së bukur mund të shtojnë vlerën totale neto të secilit lojtar.

Disa agjentë kanë punuar jashtë orarit për të siguruar ofertat më të mira për klientët e tyre, por shpesh janë lojtarët më të mirë ata që marrin ofertat më të mëdha në këtë drejtim.

Me gjithë sa u tha, hidhini një sy lojtarëve më të pasur në planet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori