LAJMI I FUNDIT:

Zoran Milanoviq

84 Artikuj

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Politikë
Milanoviq: Ka mundësi që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të ndahen në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Milanoviq: Ka mundësi që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të ndahen në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Politikë
Begaj takon presidentin kroat: Propozojmë linjë ajrore direkte Shqipëri-Kroaci

Begaj takon presidentin kroat: Propozojmë linjë ajrore direkte Shqipëri-Kroaci

Shqipëri
Presidenti Kroat: Shqipëria duhet të ishte në një stad shumë më të lartë integrimi në raport me BE-në

Presidenti Kroat: Shqipëria duhet të ishte në një stad shumë më të lartë integrimi në raport me BE-në

Shqipëri
Presidenti kroat: Kosova është një realitet – Serbia në një situatë skizofrenike

Presidenti kroat: Kosova është një realitet – Serbia në një situatë skizofrenike

Kosovë
Presidenti kroat: Pres që të gjithë anëtarët e BE-së ta njohin pavarësinë e Kosovës

Presidenti kroat: Pres që të gjithë anëtarët e BE-së ta njohin pavarësinë e Kosovës

Kosovë
Presidenti kroat tërheq deklaratën, thotë se Serbia duhet ta pranojë Kosovën dhe se romanca serbo-ruse është “dashnore e mashtruar”

Presidenti kroat tërheq deklaratën, thotë se Serbia duhet ta pranojë Kosovën dhe se romanca serbo-ruse është “dashnore e mashtruar”

Kroacia
Tahiri: Deklarata proruse e Millanoviqit nuk e cenon partneritetin strategjik Kosovë-Kroaci

Tahiri: Deklarata proruse e Millanoviqit nuk e cenon partneritetin strategjik Kosovë-Kroaci

Kosovë
Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Kosovë
Tha se Krimea kurrë më nuk do të jetë e Ukrainës, Kievi i reagon presidentit kroat Zoran Millanoviq

Tha se Krimea kurrë më nuk do të jetë e Ukrainës, Kievi i reagon presidentit kroat Zoran Millanoviq

Kroacia
Përveçse për Kosovën, presidenti kroat bëri deklarata kontraverse edhe për Ukrainën – ato bënë jehonë në mediat botërore

Përveçse për Kosovën, presidenti kroat bëri deklarata kontraverse edhe për Ukrainën – ato bënë jehonë në mediat botërore

Kroacia
Klinaku: Po të mos ishte lufta e UÇK-së, sa për Kroacinë, Kosova ende do të ishte nën Jugosllavi

Klinaku: Po të mos ishte lufta e UÇK-së, sa për Kroacinë, Kosova ende do të ishte nën Jugosllavi

Kosovë
Kryeministri kroat reagon ndaj deklaratës së presidentit Millanoviq për Kosovën: Tashmë ai është yll jo vetëm në mediat ruse, por edhe në ato serbe

Kryeministri kroat reagon ndaj deklaratës së presidentit Millanoviq për Kosovën: Tashmë ai është yll jo vetëm në mediat ruse, por edhe në ato serbe

Kroacia
Unioni i Shqiptarëve në Kroaci i reagon Millanoviqit: Jemi të zhgënjyer me deklaratën për Kosovën

Unioni i Shqiptarëve në Kroaci i reagon Millanoviqit: Jemi të zhgënjyer me deklaratën për Kosovën

Kosovë
Deklarata e presidentit Millanoviq për Kosovën, një reagim i ashpër vjen edhe nga partia në pushtet e Kroacisë

Deklarata e presidentit Millanoviq për Kosovën, një reagim i ashpër vjen edhe nga partia në pushtet e Kroacisë

Kroacia
Deputetja shqiptare në Kroaci i reagon presidentit Millanoviq: Kosova ishte pjesë përbërëse e ish-Jugosllavisë si të gjitha shtetet e tjera

Deputetja shqiptare në Kroaci i reagon presidentit Millanoviq: Kosova ishte pjesë përbërëse e ish-Jugosllavisë si të gjitha shtetet e tjera

Kroacia
A është ky skandal diplomatik nga presidenti kroat? Millanoviq: Kemi aneksuar Kosovën, është marrë nga Serbia

A është ky skandal diplomatik nga presidenti kroat? Millanoviq: Kemi aneksuar Kosovën, është marrë nga Serbia

Kroacia
Presidenti kroat, Millanoviq: Bosnja nuk mund të përmbushë kërkesat për statusin e kandidatit në BE

Presidenti kroat, Millanoviq: Bosnja nuk mund të përmbushë kërkesat për statusin e kandidatit në BE

Kroacia
Presidenti kroat befasoi me veshjen, doli nga helikopteri me pantallona të shkurtra dhe pantofla

Presidenti kroat befasoi me veshjen, doli nga helikopteri me pantallona të shkurtra dhe pantofla

Fun Lajme
Djalit të presidentit kroat i përmirësohen notat – Ministria e Arsimit fillon hetimet

Djalit të presidentit kroat i përmirësohen notat – Ministria e Arsimit fillon hetimet

Kroacia
Presidenti kroat: Në dokumentet e BE-së nuk shkruan se Serbia duhet ta njohë Kosovën

Presidenti kroat: Në dokumentet e BE-së nuk shkruan se Serbia duhet ta njohë Kosovën

Kosovë
Presidenti kroat e la kryeministren e Finlandës të priste – ajo nuk e ‘çoi kohën kot’ – fjalët e saj rreth kësaj pritjeje

Presidenti kroat e la kryeministren e Finlandës të priste – ajo nuk e ‘çoi kohën kot’ – fjalët e saj rreth kësaj pritjeje

Kroacia
Presidenti kroat: Mosnjohja e Kosovës nga Serbia, pengesë për zgjerimin e BE-së

Presidenti kroat: Mosnjohja e Kosovës nga Serbia, pengesë për zgjerimin e BE-së

Kosovë
Presidenti kroat ndjekë shembullin e Erdoganit – Kroacia mund ta bllokojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti kroat ndjekë shembullin e Erdoganit – Kroacia mund ta bllokojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Kroacia