LAJMI I FUNDIT:
Zgjedhjet

Zgjedhjet

4020 Artikuj

Info

Përmbledhje e të gjitha lajmeve rreth procesit zgjedhor në Kosovë

“Me Memlin e Abdixhikun s’fitohen zgjedhjet”- Molliqaj thotë se opozita po shtyhet kush bën i pari koalicion me Kurtin

“Me Memlin e Abdixhikun s’fitohen zgjedhjet”- Molliqaj thotë se opozita po shtyhet kush bën i pari koalicion me Kurtin

Kosovë
Cakolli: Nëse dështon iniciativa për shkarkim të kryetarëve në veri, kjo u “garanton” atyre përmbylljen e mandatit të rregullt deri në vitin 2025

Cakolli: Nëse dështon iniciativa për shkarkim të kryetarëve në veri, kjo u “garanton” atyre përmbylljen e mandatit të rregullt deri në vitin 2025

Kosovë
Haradinaj i kërkon Osmanit diskutim me partitë politike për shpërbërjen e Kuvendit

Haradinaj i kërkon Osmanit diskutim me partitë politike për shpërbërjen e Kuvendit

Kosovë
2024-ta është viti më i madh zgjedhor në histori – çfarë roli luan votimi elektronik dhe sa është i sigurt?

2024-ta është viti më i madh zgjedhor në histori – çfarë roli luan votimi elektronik dhe sa është i sigurt?

Evropa
KQZ-ja miraton katër rregullore zgjedhore

KQZ-ja miraton katër rregullore zgjedhore

Kosovë
Shkarkimi i katër kryetarëve në veri, cilat janë procedurat që i paraprijnë zgjedhjeve?

Shkarkimi i katër kryetarëve në veri, cilat janë procedurat që i paraprijnë zgjedhjeve?

Kosovë
A ka Vetëvendosja ambicie pan-shqiptare?

A ka Vetëvendosja ambicie pan-shqiptare?

Kosovë
Kurti në zgjedhjet në Shqipëri e Maqedoni, Halimi: Rama e fali, në Maqedoni nëse ndodh sërish do të arrestohet 

Kurti në zgjedhjet në Shqipëri e Maqedoni, Halimi: Rama e fali, në Maqedoni nëse ndodh sërish do të arrestohet 

Kosovë
Kemi hyrë në “vitin më të madh zgjedhor” në histori – këto janë disa nga vendet që shkojnë në zgjedhje sivjet

Kemi hyrë në “vitin më të madh zgjedhor” në histori – këto janë disa nga vendet që shkojnë në zgjedhje sivjet

Nga Bota
Zgjedhjet që priten të mbahen gjatë vitit 2024 – rezultatet e disa prej të cilave mund të ndryshojnë shumëçka në botë

Zgjedhjet që priten të mbahen gjatë vitit 2024 – rezultatet e disa prej të cilave mund të ndryshojnë shumëçka në botë

Nga Bota
Beogradi “vlon” nga mijëra protestues të cilët po kërkojnë anulimin e zgjedhjeve në Serbi

Beogradi “vlon” nga mijëra protestues të cilët po kërkojnë anulimin e zgjedhjeve në Serbi

Serbia
Sërish protestë në Beograd, kërkohet anulimi i zgjedhjeve

Sërish protestë në Beograd, kërkohet anulimi i zgjedhjeve

Serbia
Komisioni Zgjedhor në Serbi hodhi poshtë kërkesën e opozitës për anulimin e zgjedhjeve

Komisioni Zgjedhor në Serbi hodhi poshtë kërkesën e opozitës për anulimin e zgjedhjeve

Serbia
Musliu: Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë duhet të ishin mbajtur më herët

Musliu: Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë duhet të ishin mbajtur më herët

Politikë
Të dielën mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi

Të dielën mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Serbi

Serbia
Fituesi u zgjodh “me hedhje monedhe” pasi dy kandidatët morën numrin e njëjtë të votave në një qytet amerikan

Fituesi u zgjodh “me hedhje monedhe” pasi dy kandidatët morën numrin e njëjtë të votave në një qytet amerikan

Kuriozitete
KQZ-ja në zgjedhjet e ardhshme garanton përfaqësim gjinor të barabartë

KQZ-ja në zgjedhjet e ardhshme garanton përfaqësim gjinor të barabartë

Kosovë
Daka: Pas vitit 2010, partive politike u është shpjeguar se zgjedhjet nuk mund të fitohen me vota të manipuluara

Daka: Pas vitit 2010, partive politike u është shpjeguar se zgjedhjet nuk mund të fitohen me vota të manipuluara

Kosovë
Deputeti Humolli: Kurti të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të reja

Deputeti Humolli: Kurti të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të reja

Kosovë
Partitë taktizojnë për ditën e zgjedhjeve në Maqedoni

Partitë taktizojnë për ditën e zgjedhjeve në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Fronti opozitar shqiptar: Javën e ardhshme zyrtarizojmë bashkëpunimin për zgjedhjet në Maqedoni

Fronti opozitar shqiptar: Javën e ardhshme zyrtarizojmë bashkëpunimin për zgjedhjet në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Qindra kandidatë shqiptarë në garë në zgjedhjet lokale në Greqi

Qindra kandidatë shqiptarë në garë në zgjedhjet lokale në Greqi

Shqipëri
Mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë dy kandidatë

Mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë dy kandidatë

Shqipëri
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Kosovë