LAJMI I FUNDIT:

Zgjedhjet në Shqipëri

388 Artikuj

Vota e emigrantëve, Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Vota e emigrantëve, Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Shqipëri
Flet për herë të parë djali i Fredi Belerit

Flet për herë të parë djali i Fredi Belerit

Shqipëri
SHBA dhe BE thirrje partive në Shqipëri të zbatojnë rekomandimet e fundit të ODIHR-it për zgjedhjet

SHBA dhe BE thirrje partive në Shqipëri të zbatojnë rekomandimet e fundit të ODIHR-it për zgjedhjet

Shqipëri
Halilaj shtyn festimet e fitores në Kukës: Bashkohemi me zinë kombëtare në Kosovë

Halilaj shtyn festimet e fitores në Kukës: Bashkohemi me zinë kombëtare në Kosovë

Shqipëri
Kandidati socialist në Kukës feston fitoren me flamurin “Autochthonous”, i pranishëm edhe Majko

Kandidati socialist në Kukës feston fitoren me flamurin “Autochthonous”, i pranishëm edhe Majko

Shqipëri
Përfundon procesi i numërimit në Kukës, fiton socialisti Albert Halilaj

Përfundon procesi i numërimit në Kukës, fiton socialisti Albert Halilaj

Shqipëri
Zgjedhjet në Kukës, kandidati socialist drejt fitores

Zgjedhjet në Kukës, kandidati socialist drejt fitores

Shqipëri
Mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë dy kandidatë

Mbahen zgjedhjet në Kukës, në garë dy kandidatë

Shqipëri
Caktohet data për seancën e parë në gjykatë ndaj Fredi Belerit

Caktohet data për seancën e parë në gjykatë ndaj Fredi Belerit

Shqipëri
Rrogozhina rivoton kryebashkiakun, në garë sërish Memolla e Hoxha

Rrogozhina rivoton kryebashkiakun, në garë sërish Memolla e Hoxha

Shqipëri
KQZ i jep mandatin Fredi Belerit si kryebashkiaku i ri i Himarës

KQZ i jep mandatin Fredi Belerit si kryebashkiaku i ri i Himarës

Shqipëri
Berisha propozon votimin e detyrueshëm për t’i dhënë fund blerjes së votës

Berisha propozon votimin e detyrueshëm për t’i dhënë fund blerjes së votës

Shqipëri
“Zgjedhjet u blenë”, Berisha: 100 milionë euro u shpërndanë për asfalte e rindërtime

“Zgjedhjet u blenë”, Berisha: 100 milionë euro u shpërndanë për asfalte e rindërtime

Shqipëri
Votuan gratë, burrat bojkotuan në 20 bashki! Të dhënat interesante nga zgjedhjet

Votuan gratë, burrat bojkotuan në 20 bashki! Të dhënat interesante nga zgjedhjet

Shqipëri
Veprat penale në zgjedhjet lokale në Shqipëri, Prokuroria: 9 kallëzime nga subjektet politike dhe 6 të arrestuar

Veprat penale në zgjedhjet lokale në Shqipëri, Prokuroria: 9 kallëzime nga subjektet politike dhe 6 të arrestuar

Shqipëri
Si ndahet vota për Këshillat Bashkiakë në Shqipëri, PS dominon bindshëm – surprizë PSD

Si ndahet vota për Këshillat Bashkiakë në Shqipëri, PS dominon bindshëm – surprizë PSD

Shqipëri
“Njolla e zezë” e zgjedhjeve në Shqipëri, 40 mijë vota të pavlefshme

“Njolla e zezë” e zgjedhjeve në Shqipëri, 40 mijë vota të pavlefshme

Shqipëri
Analistët për zgjedhjet në Shqipëri: Humbja e thellë e PD-së erdhi prej bojkotimit të qytetarëve

Analistët për zgjedhjet në Shqipëri: Humbja e thellë e PD-së erdhi prej bojkotimit të qytetarëve

Shqipëri
Këlliçi: Banorët e Tiranës nuk reaguan, duhet të reflektojmë

Këlliçi: Banorët e Tiranës nuk reaguan, duhet të reflektojmë

Shqipëri
Zgjedhjet në Shqipëri, del raporti paraprak i OSBE-ODHIR

Zgjedhjet në Shqipëri, del raporti paraprak i OSBE-ODHIR

Shqipëri
Rezultati i zgjedhjeve vendore: PS merr 53 bashki, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 bashki

Rezultati i zgjedhjeve vendore: PS merr 53 bashki, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 bashki

Shqipëri
Erion Veliaj sërish në krye të Tiranës

Erion Veliaj sërish në krye të Tiranës

Shqipëri
Votë masive për PS-në, 8 bashkitë ku kandidatët socialistë kanë marrë mbi 70% të votave

Votë masive për PS-në, 8 bashkitë ku kandidatët socialistë kanë marrë mbi 70% të votave

Shqipëri
Rama premton tur falënderimesh: Ndihem i vogël përpara kësaj fitoreje të madhe

Rama premton tur falënderimesh: Ndihem i vogël përpara kësaj fitoreje të madhe

Shqipëri