LAJMI I FUNDIT:
Xabi Alonso

Xabi Alonso

212 Artikuj

Info

Xabi Alonso është futbollist spanjoll i lindur më 25 nëntor 1981.

Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun

Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun

Ndërkombëtare
Sa duhet të paguajë një ekip për ta marrë Xabi Alonson nga Leverkuseni

Sa duhet të paguajë një ekip për ta marrë Xabi Alonson nga Leverkuseni

Bundesliga
Ëndrra e bërë realitet e dy fëmijëve që ishin miq– nga futbollistë të dalluar në trajner që mund të fitojnë titullin në dy kampionatet kryesore  

Ëndrra e bërë realitet e dy fëmijëve që ishin miq– nga futbollistë të dalluar në trajner që mund të fitojnë titullin në dy kampionatet kryesore  

Ndërkombëtare
“Nuk mund ta them ashtu siç bëri Xabi Alonso”, Ruben Amorim thyen heshtjen për të ardhmen e tij

“Nuk mund ta them ashtu siç bëri Xabi Alonso”, Ruben Amorim thyen heshtjen për të ardhmen e tij

Ndërkombëtare
“Është një fans i madh i tij”, Fabrizio Romano zbulon trajnerin e preferuar të Florentino Perezit

“Është një fans i madh i tij”, Fabrizio Romano zbulon trajnerin e preferuar të Florentino Perezit

La Liga
Dështuan për Alonson, Bayerni shkon për ish-trajnerin e tyre

Dështuan për Alonson, Bayerni shkon për ish-trajnerin e tyre

Bundesliga
Real Madridi tashmë e ka të qartë se kush do ta zëvendësojë Ancelottin pas largimit

Real Madridi tashmë e ka të qartë se kush do ta zëvendësojë Ancelottin pas largimit

La Liga
E refuzoi Liverpoolin në favor të qëndrimit tek Leverkuseni – tifozët me gjest fantastik për Alonson pas fitores ndaj Hoffenheimit

E refuzoi Liverpoolin në favor të qëndrimit tek Leverkuseni – tifozët me gjest fantastik për Alonson pas fitores ndaj Hoffenheimit

Bundesliga
Jo vetëm Liverpooli, edhe një klub tjetër i Ligës Premier bëri një lëvizje befasuese për Xabi Alonson

Jo vetëm Liverpooli, edhe një klub tjetër i Ligës Premier bëri një lëvizje befasuese për Xabi Alonson

Premier League
Zbulohet vendimi përfundimtar i Real Madridit për zëvendësuesin e Ancelottit

Zbulohet vendimi përfundimtar i Real Madridit për zëvendësuesin e Ancelottit

La Liga
I refuzoi Xabi Alonso, Bayern Munichu etiketon trajnerin e ëndrrave

I refuzoi Xabi Alonso, Bayern Munichu etiketon trajnerin e ëndrrave

Bundesliga
Klopp ka reaguar pas vendimit të Alonsos që të tërhiqet nga gara për ta pasuar atë tek Liverpooli

Klopp ka reaguar pas vendimit të Alonsos që të tërhiqet nga gara për ta pasuar atë tek Liverpooli

Premier League
Tifozët dalin me një teori se pse Xabi Alonso mori vendimin për të qëndruar tek Leverkuseni

Tifozët dalin me një teori se pse Xabi Alonso mori vendimin për të qëndruar tek Leverkuseni

Bundesliga
“Ky ishte afati im”, Xabi Alonso konfirmon zyrtarisht vendimin për të ardhmen

“Ky ishte afati im”, Xabi Alonso konfirmon zyrtarisht vendimin për të ardhmen

Bundesliga
Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Premier League
Xabi Alonso mban hapur derën për kalimin te Real Madridi

Xabi Alonso mban hapur derën për kalimin te Real Madridi

La Liga
Bayern Munich lë pas krahëve Xabi Alonson, hap bisedimet paraprake me trajnerin e Ligës Premier

Bayern Munich lë pas krahëve Xabi Alonson, hap bisedimet paraprake me trajnerin e Ligës Premier

Bundesliga
Nëse bëhet trajner i Liverpoolit, Alonso synon ta marrë me vete edhe shënjestrën e Man United dhe Chelseat në Anfield

Nëse bëhet trajner i Liverpoolit, Alonso synon ta marrë me vete edhe shënjestrën e Man United dhe Chelseat në Anfield

Premier League
Xabi Alonso ‘merr vendim’ se kë do të zgjidhte mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut

Xabi Alonso ‘merr vendim’ se kë do të zgjidhte mes Liverpoolit dhe Bayern Munichut

Shkumbin Pireva
Gazetari i afërt me Bayern Munichun zbulon të ardhmen e Xabi Alonsos

Gazetari i afërt me Bayern Munichun zbulon të ardhmen e Xabi Alonsos

Ndërkombëtare
Alonso si trajner, kontrata të reja dhe 150 milionë euro transferime – “vera e ëndrrave” për Liverpoolin pas emërimit të Hughes

Alonso si trajner, kontrata të reja dhe 150 milionë euro transferime – “vera e ëndrrave” për Liverpoolin pas emërimit të Hughes

Premier League
Hoeness konfirmon se Bayerni është pas Alonsos, por përmend edhe dy skuadra tjera

Hoeness konfirmon se Bayerni është pas Alonsos, por përmend edhe dy skuadra tjera

Bundesliga
Bayern Munich ka një objektiv të ri numër një për të zëvendësuar Tuchelin, nuk është më Xabi Alonso

Bayern Munich ka një objektiv të ri numër një për të zëvendësuar Tuchelin, nuk është më Xabi Alonso

Bundesliga
Garë e ashpër mes Bayernit dhe Liverpoolit, drejtori gjeneral i Leverkusenit flet për të ardhmen e Alonsos

Garë e ashpër mes Bayernit dhe Liverpoolit, drejtori gjeneral i Leverkusenit flet për të ardhmen e Alonsos

Bundesliga


mob5