LAJMI I FUNDIT:

Vlora

134 Artikuj

Revista amerikane: Ksamili, destinacioni mesdhetar i ngjashëm me Maldivet

Revista amerikane: Ksamili, destinacioni mesdhetar i ngjashëm me Maldivet

Shqipëri
“Reuters” reportazh për Zvërnecin: Planet e Kushner sjellin frikë dhe shpresë në Vlorë

“Reuters” reportazh për Zvërnecin: Planet e Kushner sjellin frikë dhe shpresë në Vlorë

Shqipëri
Shpopullohet fshati Kaninë i Vlorës, kosovarët të interesuar për të blerë shtëpitë e braktisura

Shpopullohet fshati Kaninë i Vlorës, kosovarët të interesuar për të blerë shtëpitë e braktisura

Shqipëri
Ekspertët gjermanë: Harrojeni Istrën e Kroacisë,  zgjidhni Vlorën në Shqipëri

Ekspertët gjermanë: Harrojeni Istrën e Kroacisë, zgjidhni Vlorën në Shqipëri

Shqipëri
Ekzekutimi në Vlorë, snajper me rreze deri në 1 mijë metër – policia kërkon ndihmën e qytetarëve

Ekzekutimi në Vlorë, snajper me rreze deri në 1 mijë metër – policia kërkon ndihmën e qytetarëve

Shqipëri
ANSA: Shqipëria, një nga 10 destinacionet e 2024

ANSA: Shqipëria, një nga 10 destinacionet e 2024

Shqipëri
“Do Zoti që Shqipëria e Kosova bashkohen”, qytetarët në shtëpinë ku u ngrit flamuri

“Do Zoti që Shqipëria e Kosova bashkohen”, qytetarët në shtëpinë ku u ngrit flamuri

Shqipëri
Abuzime me çmime në Sarandë dhe Ksamil, paralajmërohen bizneset për kujdes gjatë shtatorit

Abuzime me çmime në Sarandë dhe Ksamil, paralajmërohen bizneset për kujdes gjatë shtatorit

Shqipëri
Me pushime në Shqipëri! Po çfarë duhet të vizitoj?

Me pushime në Shqipëri! Po çfarë duhet të vizitoj?

Çfarë të vizitosh
Vlora pushtohet nga pushuesit, turistët nga Kosova shprehen të kënaqur me kushte e çmime

Vlora pushtohet nga pushuesit, turistët nga Kosova shprehen të kënaqur me kushte e çmime

Shqipëri
Shqipëria zgjedh sot kryetarët e bashkive

Shqipëria zgjedh sot kryetarët e bashkive

Shqipëri
Barriera koralore e Grykës së Djallit në Sazan, monument natyre për t’u zbuluar

Barriera koralore e Grykës së Djallit në Sazan, monument natyre për t’u zbuluar

Shqipëri
Reshje bore dhe temperatura të ulëta në Qafën e Llogorasë

Reshje bore dhe temperatura të ulëta në Qafën e Llogorasë

Shqipëri
Arrestohet autori i 14 vjedhjeve në Vlorë, vihet nën hetim djali i tij i mitur

Arrestohet autori i 14 vjedhjeve në Vlorë, vihet nën hetim djali i tij i mitur

Shqipëri
Bangladeshasit i lënë vendin nepalezëve në Vlorë: 2000 dollarë të sjellësh një punëtor

Bangladeshasit i lënë vendin nepalezëve në Vlorë: 2000 dollarë të sjellësh një punëtor

Shqipëri
Udhëpërshkruesi francez, për Vlorën e shekullit të kaluar: Qytet i pashëndetshëm që s’e ka gjallërinë e Pejës

Udhëpërshkruesi francez, për Vlorën e shekullit të kaluar: Qytet i pashëndetshëm që s’e ka gjallërinë e Pejës

Fakte
Djegia e mbeturinave në Vlorë bëhet problematike, flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha

Djegia e mbeturinave në Vlorë bëhet problematike, flakët përfshijnë sipërfaqe të mëdha

Shqipëri
Mbytet një 65-vjeçar në Vlorë

Mbytet një 65-vjeçar në Vlorë

Shqipëri
Arjan Konomi: Ndikimi i komunizmit, në vitet e ’90-ta në Vlorë nuk e dinim se Kosova kishte shqiptarë

Arjan Konomi: Ndikimi i komunizmit, në vitet e ’90-ta në Vlorë nuk e dinim se Kosova kishte shqiptarë

Kosovë
Plazh edhe në fund të tetorit, turistët e huaj vazhdojnë ta shijojnë plazhin e Vlorës

Plazh edhe në fund të tetorit, turistët e huaj vazhdojnë ta shijojnë plazhin e Vlorës

Shqipëri
Gazeta e njohur franceze: Shqipëria ‘toka e premtuar’ e optimizmit

Gazeta e njohur franceze: Shqipëria ‘toka e premtuar’ e optimizmit

Shqipëri
Verhelyi vjen sot në Shqipëri, pritet vizitë me Ramën në bypass-in e Vlorës

Verhelyi vjen sot në Shqipëri, pritet vizitë me Ramën në bypass-in e Vlorës

Shqipëri
Çmimet e larta, Vlora gati e boshatisur në mes të sezonit turistik

Çmimet e larta, Vlora gati e boshatisur në mes të sezonit turistik

Shqipëri
Shkurtohet udhëtimi drejt bregdetit në jug të Shqipërisë, Rama njofton hapjen e dy rrugëve të reja në fillim të korrikut

Shkurtohet udhëtimi drejt bregdetit në jug të Shqipërisë, Rama njofton hapjen e dy rrugëve të reja në fillim të korrikut

Shqipëri