LAJMI I FUNDIT:

Vezë

108 Artikuj

Kuzhinier për njëvjeçarët: Simite nga pureja e patateve

Kuzhinier për njëvjeçarët: Simite nga pureja e patateve

Për fëmijë
Receta më e shpejtë: Bëni palapeta në furrë me mikrovalë

Receta më e shpejtë: Bëni palapeta në furrë me mikrovalë

Kuzhina
Omëletë me perime dhe proshutë

Omëletë me perime dhe proshutë

Në çdo kohë
Avokado me vezë

Avokado me vezë

Në çdo kohë
Vikend grykësish: Pitja-shpagetë më e shijshme, pite të cilën e keni provuar

Vikend grykësish: Pitja-shpagetë më e shijshme, pite të cilën e keni provuar

Kuzhina e huaj
Vezë në mënyrën turke për kafjall

Vezë në mënyrën turke për kafjall

Kuzhina e huaj
Musaka nga lakra, një pjatë kalorike plot ushqyes

Musaka nga lakra, një pjatë kalorike plot ushqyes

Pjata kryesore
Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Çimburi, specialitet kulmor: Kafjall i shijshëm nga mishi i qengjit dhe vezët!

Kuzhina e huaj
Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Kosovë
Dietë e shpejtë pa asnjë mundim

Dietë e shpejtë pa asnjë mundim

Dietë
Çfarë domethënie kanë shenjat S, A dhe B në vezë

Çfarë domethënie kanë shenjat S, A dhe B në vezë

Të njohim produktet
A do të provonit ëmbëlsirën nga karota? Nuk do të pendoheni

A do të provonit ëmbëlsirën nga karota? Nuk do të pendoheni

Ëmbëlsirë
Gratë që hanë mbi tre vezë në javë kanë peshë më të ulët trupore, pohon studimi

Gratë që hanë mbi tre vezë në javë kanë peshë më të ulët trupore, pohon studimi

Shëndetësi Lajme
A mund të konsumoni vezë nëse keni kolesterol të lartë?

A mund të konsumoni vezë nëse keni kolesterol të lartë?

Shëndetësi Lajme
Sallatë me rrika dhe vezë

Sallatë me rrika dhe vezë

Sallata
Përbërësi i mëngjesit që mund të parandalojë ‘blloqet’ që çojnë në goditje në tru, sipas studimit

Përbërësi i mëngjesit që mund të parandalojë ‘blloqet’ që çojnë në goditje në tru, sipas studimit

Shëndetësi Lajme
Përdorni lëvozhgat e vezëve për këtë hile çuditërisht të dobishme në kuzhinë

Përdorni lëvozhgat e vezëve për këtë hile çuditërisht të dobishme në kuzhinë

Bëje vet
Duhet patjetër t’i provoni: Palapeta nga dy përbërës! Dhe pa miell

Duhet patjetër t’i provoni: Palapeta nga dy përbërës! Dhe pa miell

Oreksndjellëse
Pite me ujë të gazuar: Shumë e butë dhe e shijshme!

Pite me ujë të gazuar: Shumë e butë dhe e shijshme!

Nga duart tua
Burri nga Jemeni theu rekordin Guinness për vendosjen e katër vezëve mbi njëra-tjetrën

Burri nga Jemeni theu rekordin Guinness për vendosjen e katër vezëve mbi njëra-tjetrën

Interesante
Byrek i njelmët në mënyrën turke: Pitja e njohur me djathë në formë zarfi

Byrek i njelmët në mënyrën turke: Pitja e njohur me djathë në formë zarfi

Kuzhina e huaj
Tavë me suxhuk dhe vezë

Tavë me suxhuk dhe vezë

Oreksndjellëse
Kërcëlluese, por shkrihet në gojë: Pitja nga çokollata – fantazi nga tre përbërës

Kërcëlluese, por shkrihet në gojë: Pitja nga çokollata – fantazi nga tre përbërës

Oreksndjellëse
Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Nga duart tua