LAJMI I FUNDIT:

Veteranet

29 Artikuj

​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

​Opozita kërkon përfshirjen e veteranëve në pagën minimale, Murati shprehet kundër

Ekonomi
Veteranët planifikojnë protestë, Jashari: Nuk garantojmë nëse eskalon situata

Veteranët planifikojnë protestë, Jashari: Nuk garantojmë nëse eskalon situata

Kosovë
Lekaj: Të hiqet taksa për artikujt esencial, paga minimale të bëhet 350 euro dhe të përfshihen veteranët

Lekaj: Të hiqet taksa për artikujt esencial, paga minimale të bëhet 350 euro dhe të përfshihen veteranët

Financa
Veterani i drejtohet Abelard Tahirit: Mos rrej, me të ardh keq e kishe kry ma herët këtë punë

Veterani i drejtohet Abelard Tahirit: Mos rrej, me të ardh keq e kishe kry ma herët këtë punë

Kosovë
Në protestën e Veteranëve në Prishtinë u lënduan dy policë – njëri u godit në kokë me një mjet të fortë

Në protestën e Veteranëve në Prishtinë u lënduan dy policë – njëri u godit në kokë me një mjet të fortë

Elfije Boletini
Veterani i UÇK-së refuzon ftesën e Gjykatës Speciale

Veterani i UÇK-së refuzon ftesën e Gjykatës Speciale

Kosovë
Reagon OVL UÇK për keqpërdorimin e statusit të veteranit, kërkon nga kryeministri të parandalojë lëshimin e certifikatave

Reagon OVL UÇK për keqpërdorimin e statusit të veteranit, kërkon nga kryeministri të parandalojë lëshimin e certifikatave

Kosovë
KMDLNJ: Të gjithë po heshtin për numrin e madh të veteranëve mashtrues

KMDLNJ: Të gjithë po heshtin për numrin e madh të veteranëve mashtrues

Kosovë
Baraliu: Shpresojmë që vendimi i Gjykatës për mos pezullimin e pensioneve të veteranëve nuk është i ndikuar politikisht

Baraliu: Shpresojmë që vendimi i Gjykatës për mos pezullimin e pensioneve të veteranëve nuk është i ndikuar politikisht

Valdete Berisha
Prokuroria Speciale sot dorëzon aktakuzën e plotësuar për rastin e veteranëve

Prokuroria Speciale sot dorëzon aktakuzën e plotësuar për rastin e veteranëve

Kosovë
70 milionë euro për pensione të veteranëve për 11 muaj

70 milionë euro për pensione të veteranëve për 11 muaj

Financa
Reagon Shkumbin Demaliaj pas arrestimit

Reagon Shkumbin Demaliaj pas arrestimit

Kosovë
Veteranët i marrin pagat

Veteranët i marrin pagat

Financa
Doktori që hoqi dorë nga statusi  i veteranit (Video)

Doktori që hoqi dorë nga statusi i veteranit (Video)

Kosovë
Kosova zotohet për riklasifikimin e veteranëve

Kosova zotohet për riklasifikimin e veteranëve

Politikë
Rritja e pagës minimale rrit pagat e veteranëve, Qeveria s’ka buxhet

Rritja e pagës minimale rrit pagat e veteranëve, Qeveria s’ka buxhet

Kosovë
16 veteranët e Kuvendit të Kosovës që u dënuan me votë

16 veteranët e Kuvendit të Kosovës që u dënuan me votë

Politikë
Abrashi: S’kemi telashe me veteranët, buxheti do të rritet

Abrashi: S’kemi telashe me veteranët, buxheti do të rritet

Politikë
Qeveria ndan 30 mijë euro për rregullimin e kulmit të Shoqatës së Veteranëve

Qeveria ndan 30 mijë euro për rregullimin e kulmit të Shoqatës së Veteranëve

Kosovë
PDK kundër buxhetit të Isa Mustafës

PDK kundër buxhetit të Isa Mustafës

Financa
Vihen në pikëpyetje pensionet e veteranëve (Video)

Vihen në pikëpyetje pensionet e veteranëve (Video)

Financa
A jeni gati për sfidën e re me 22 pompa?

A jeni gati për sfidën e re me 22 pompa?

Fitnes në shtëpi
Pritet komplikim i marrëdhënieve ndërmjet veteranëve e Qeverisë (Video)

Pritet komplikim i marrëdhënieve ndërmjet veteranëve e Qeverisë (Video)

Financa
Prokuroria të hetojë listën e 46.230 veteranëve-luftëtarë

Prokuroria të hetojë listën e 46.230 veteranëve-luftëtarë

Drejtësi