LAJMI I FUNDIT:

Qerkini-Kurtit: Nuk mund t’i gënjesh ata që i ke gënjyer para dy vitesh

Qerkini-Kurtit: Nuk mund t’i gënjesh ata që i ke gënjyer para dy vitesh

Kryetari i shoqatës “Zëri i Prindërve”, Bajram Qerkini, në protestën e sotme i është drejtuar kryeministrit Albin Kurti dhe Qeverisë me thirrjen “kthejuni popullit”.

Duke folur për kryeministrin, Qerkini ka thënë se “ai nuk mund t’i gënjejë qytetarët siç ka bërë para dy viteve”.

Përfundon protesta e veteranëve të UÇK-së në Prishtinë
Lexo po ashtu Përfundon protesta e veteranëve të UÇK-së në Prishtinë

“Ju dini vec me rrejt e me na mashtru. Në tmerr po jetojmë. Këta po thonë se veteranët nuk kanë të drejtë të marrin një pagë normale, nuk kanë të drejtë me jetu e fëmijët të i shkollojnë. I kisha lutë shqiptarët në karrige të buta kthejuni këtij populli e rahatone popullin. Ai që është për mos me rahatu popullin, mos u rahatoftë as në jastëkun ku fle”.


“Kryeministër, nuk mund t’i gënjesh ata që i ke gënjyer para dy vitesh, edhe ata janë mbushur mend me ditë se kush është Albin Kurti”, është shprehur ai para protestuesve.

Shoqëria civile, mbështetur nga Organizata e Veteranëve të Luftës dhe disa parti politike, po protestojnë kundër Ligjit për pagën minimale, i cili u miratua nga Qeveria dy ditë më parë e në të cilën nuk janë përfshirë veteranët. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Lajme
Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Lajme
Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Drejtësi
Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Lajme
Kalo në kategori