LAJMI I FUNDIT:

Veriu i Mitrovices

714 Artikuj

“S’ka dinarë” në komunat me shumicë serbe

“S’ka dinarë” në komunat me shumicë serbe

Kosovë
Protesta e serbëve në veri, reagon KFOR-i: Jemi reaguesi i tretë, koordinohemi me Policinë dhe EULEX-in

Protesta e serbëve në veri, reagon KFOR-i: Jemi reaguesi i tretë, koordinohemi me Policinë dhe EULEX-in

Kosovë
Provokimet me grafite në komunat veriore – prokuroria thotë se po heton rastin në koordinim me policinë

Provokimet me grafite në komunat veriore – prokuroria thotë se po heton rastin në koordinim me policinë

Kosovë
Pas veriut të Mitrovicës, grafite të ngjashme shfaqen edhe në tri komunat tjera veriore – policia nis hetimet

Pas veriut të Mitrovicës, grafite të ngjashme shfaqen edhe në tri komunat tjera veriore – policia nis hetimet

Kosovë
“Kur të kthehet ushtria në Kosovë, Brigada e Veriut jeton” – shfaqen grafite të reja në veri të Mitrovicës

“Kur të kthehet ushtria në Kosovë, Brigada e Veriut jeton” – shfaqen grafite të reja në veri të Mitrovicës

Kosovë
OSBE: Dorëheqja e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë të Kosovës, kthim prapa në çështjen e integrimit dhe sundimit të ligjit në Mitrovicë

OSBE: Dorëheqja e gjyqtarëve dhe prokurorëve serbë të Kosovës, kthim prapa në çështjen e integrimit dhe sundimit të ligjit në Mitrovicë

Drejtësi
Ndërtimet pa leje në veri të Mitrovicës, ndalohen punimet në rreth 12 objekte

Ndërtimet pa leje në veri të Mitrovicës, ndalohen punimet në rreth 12 objekte

Komunat
Shpallja e zgjedhjeve të reja në veri pritet të zgjasë disa muaj

Shpallja e zgjedhjeve të reja në veri pritet të zgjasë disa muaj

Kosovë
Shtëpitë e shqiptarëve që po ndërtohen në veri target i vandalizmit, Krasniqi dhe Sveçla vizitojnë banorët e lagjes “Kroi i Vitakut”

Shtëpitë e shqiptarëve që po ndërtohen në veri target i vandalizmit, Krasniqi dhe Sveçla vizitojnë banorët e lagjes “Kroi i Vitakut”

Elfije Boletini
​Uglanin: Anarkinë 24-vjeçare në veri duhet ta ndalojmë përgjithmonë

​Uglanin: Anarkinë 24-vjeçare në veri duhet ta ndalojmë përgjithmonë

Kosovë
Rohde e Guerot nga Mitrovica: Gjermania e Franca do të vazhdojnë të mbështesin përpjekjet për pajtim

Rohde e Guerot nga Mitrovica: Gjermania e Franca do të vazhdojnë të mbështesin përpjekjet për pajtim

Kosovë
Krstiq për largimin e billbordeve: Serbët ende po jetojnë në ëndrra, s’po e pranojnë realitetin

Krstiq për largimin e billbordeve: Serbët ende po jetojnë në ëndrra, s’po e pranojnë realitetin

Kosovë
Katër femra kishin raportuar se u janë vjedhur çantat në veri të Mitrovicës, Policia arreston dy të dyshuarit

Katër femra kishin raportuar se u janë vjedhur çantat në veri të Mitrovicës, Policia arreston dy të dyshuarit

Kronika e Zezë
Avokati Jovanoviq: Rasti Radoiçiq ende në ngërç, shkelja e të drejtave të Sanduloviqit kaloi në heshtje në Serbi

Avokati Jovanoviq: Rasti Radoiçiq ende në ngërç, shkelja e të drejtave të Sanduloviqit kaloi në heshtje në Serbi

Kosovë
Vrasja e Oliver Ivanoviqit, flasin para Gjykatës ish-policët që kishin shkuar në vendngjarje

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, flasin para Gjykatës ish-policët që kishin shkuar në vendngjarje

Drejtësi
Në veri të Mitrovicës dhe Leposaviq nis peticioni për shkarkimin e kryetarëve

Në veri të Mitrovicës dhe Leposaviq nis peticioni për shkarkimin e kryetarëve

Kosovë
Gjashtë vite nga vrasja e Oliver Ivanoviqit – miqtë, familjarët e liderët e opozitës serbe ndezin qirinj në vendin ku u ekzekutua

Gjashtë vite nga vrasja e Oliver Ivanoviqit – miqtë, familjarët e liderët e opozitës serbe ndezin qirinj në vendin ku u ekzekutua

Kosovë
Granata shpërtheu derisa tre persona po hynin në veturë, policia jep detaje për rastin në veri të Mitrovicës

Granata shpërtheu derisa tre persona po hynin në veturë, policia jep detaje për rastin në veri të Mitrovicës

Kosovë
Dy të lënduar nga shpërthimi i granatës së dorës në Mitrovicë të Veriut

Dy të lënduar nga shpërthimi i granatës së dorës në Mitrovicë të Veriut

Kronika e Zezë
Aksioni antikontrabandë, bastisen tetë lokacione në veri

Aksioni antikontrabandë, bastisen tetë lokacione në veri

Kronika e Zezë
Fotografi e sirenës së alarmit dhe zmadhuesve të zërit të sekuestruara nga Policia në veri

Fotografi e sirenës së alarmit dhe zmadhuesve të zërit të sekuestruara nga Policia në veri

Kosovë
Një person tentoi ta godiste me veturë policin në veri të Mitrovicës

Një person tentoi ta godiste me veturë policin në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
AUV konfiskon produkte të mishit pa afat që ishin në kompleksin “Rajska Banja” në Zveçan

AUV konfiskon produkte të mishit pa afat që ishin në kompleksin “Rajska Banja” në Zveçan

Elfije Boletini
Një person ngacmohet nga një tjetër përmes telefonit në veri të Mitovicës

Një person ngacmohet nga një tjetër përmes telefonit në veri të Mitovicës

Kronika e Zezë