LAJMI I FUNDIT:

Ushtria amerikane

638 Artikuj

SHBA teston raketën hipersonike në Paqësor, ka kapacitet të udhëtojë me 6.500 kilometra në orë

SHBA teston raketën hipersonike në Paqësor, ka kapacitet të udhëtojë me 6.500 kilometra në orë

Amerika
Aeroplani supersonik që ishte më i shpejtë se Concorde

Aeroplani supersonik që ishte më i shpejtë se Concorde

Amerika
FSK dhe Policia e Kosovës realizojnë trajnimin e adaptuar nga programi i ushtrisë amerikane

FSK dhe Policia e Kosovës realizojnë trajnimin e adaptuar nga programi i ushtrisë amerikane

Siguri
Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Azia
Ushtria amerikane përdor fondet e veta për të stërvitur forcat ukrainase

Ushtria amerikane përdor fondet e veta për të stërvitur forcat ukrainase

Amerika
Krahas ushtrisë amerikane dhe asaj turke, FSK merr pjesë në “Dynamic Front 24”, Maqedonci: Kosovë, ne të dalim zot

Krahas ushtrisë amerikane dhe asaj turke, FSK merr pjesë në “Dynamic Front 24”, Maqedonci: Kosovë, ne të dalim zot

Kosovë
Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Azia
Udhëheqësi i Hezbollahut në Irak, vritet në një sulm nga një dron amerikan në Bagdad

Udhëheqësi i Hezbollahut në Irak, vritet në një sulm nga një dron amerikan në Bagdad

Azia
Katër aeroplanë rusë janë detektuar duke fluturuar mbi ujërat ndërkombëtare pranë Alaskës

Katër aeroplanë rusë janë detektuar duke fluturuar mbi ujërat ndërkombëtare pranë Alaskës

Amerika
Pse helikopterët e ushtrisë amerikane bartin emrat e fiseve indiane?

Pse helikopterët e ushtrisë amerikane bartin emrat e fiseve indiane?

Amerika
Diplomon gjenerata e parë e kursit të rreshter majorëve të FSK-së

Diplomon gjenerata e parë e kursit të rreshter majorëve të FSK-së

Kosovë
Aeroplani luftarak F-16 i ushtrisë amerikane rrëzohet në Korenë e Jugut, piloti arrin të katapultohet

Aeroplani luftarak F-16 i ushtrisë amerikane rrëzohet në Korenë e Jugut, piloti arrin të katapultohet

Azia
Pentagoni zbulon emrat e tre ushtarëve – tregohet edhe shkaku i mundshëm i vrasjes së tyre në një bazë amerikane në Jordani

Pentagoni zbulon emrat e tre ushtarëve – tregohet edhe shkaku i mundshëm i vrasjes së tyre në një bazë amerikane në Jordani

Nga Bota
Çfarë është Kulla 22, vendi ku u sulmuan trupat amerikane në Jordani?

Çfarë është Kulla 22, vendi ku u sulmuan trupat amerikane në Jordani?

Nga Bota
Irani mohon përfshirjen në sulmin vdekjeprurës me dron në bazën amerikane

Irani mohon përfshirjen në sulmin vdekjeprurës me dron në bazën amerikane

Nga Bota
Shtetet e Bashkuara fillojnë sulmet ajrore në Irak, kundër militantëve të mbështetur nga Irani

Shtetet e Bashkuara fillojnë sulmet ajrore në Irak, kundër militantëve të mbështetur nga Irani

Amerika
Ushtria amerikane publikon imazhet e armëve iraniane të sekuestruara që i kishte përdorur Houthi për të kryer sulme

Ushtria amerikane publikon imazhet e armëve iraniane të sekuestruara që i kishte përdorur Houthi për të kryer sulme

Azia
Fotografitë që tregojnë se si dukej stërvitja ushtarake e aviacionit të SHBA-së dhe BeH, F-16 në veprim

Fotografitë që tregojnë se si dukej stërvitja ushtarake e aviacionit të SHBA-së dhe BeH, F-16 në veprim

Bosnja
Anija e Forcave Detare të Shteteve të Bashkuara Trenton mbërriti në Durrës

Anija e Forcave Detare të Shteteve të Bashkuara Trenton mbërriti në Durrës

Shqipëri
Huthi sulmon në Detin e Kuq, helikopterët amerikanë fundosin tri anijet e tyre

Huthi sulmon në Detin e Kuq, helikopterët amerikanë fundosin tri anijet e tyre

Azia
Një anije tanker sulmohet në brigjet e Oqeanit Indian, Pentagoni akuzon Iranin për sulmin me dron

Një anije tanker sulmohet në brigjet e Oqeanit Indian, Pentagoni akuzon Iranin për sulmin me dron

Azia
SpaceX shtyn lansimin e fluturakes misterioze hapësinore X-37B për ushtrinë amerikane

SpaceX shtyn lansimin e fluturakes misterioze hapësinore X-37B për ushtrinë amerikane

Nga Bota
Pas aksidentit fatal në Japoni, SHBA ndalë përkohësisht operimin e gjithë flotës së helikopterëve Osprey

Pas aksidentit fatal në Japoni, SHBA ndalë përkohësisht operimin e gjithë flotës së helikopterëve Osprey

Amerika
Rrëzohet aeroplani ushtarak amerikan në Japoni, një motor iu përfshi nga zjarri – në fluturake gjendeshin tetë persona

Rrëzohet aeroplani ushtarak amerikan në Japoni, një motor iu përfshi nga zjarri – në fluturake gjendeshin tetë persona

Azia