LAJMI I FUNDIT:

Unicef

187 Artikuj

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Kosovë
A mund ta parandalojë lënda e edukimit seksual në shkolla dhunën seksuale në Kosovë?

A mund ta parandalojë lënda e edukimit seksual në shkolla dhunën seksuale në Kosovë?

Sociale
Rita Ora shkëlqen përkrah bashkëshortin në mbrëmjen vjetore përmbyllëse të UNICEF-it

Rita Ora shkëlqen përkrah bashkëshortin në mbrëmjen vjetore përmbyllëse të UNICEF-it

Yjet
Rita Ora shkëlqen me dukjen dhe fustanin transparent në Karaibe

Rita Ora shkëlqen me dukjen dhe fustanin transparent në Karaibe

Yjet
Haxhiu: Statistikat thonë se 80 për qind e viktimave të ngacmimeve seksuale dhe dhunimeve janë të mitura

Haxhiu: Statistikat thonë se 80 për qind e viktimave të ngacmimeve seksuale dhe dhunimeve janë të mitura

Meridiana Statovci
UNICEF: Kosova dhe Shqipëria me numrin më të lartë të qytetarëve në rajon që rrezikojnë të bien në varfëri nga kriza e shkaktuar nga lufta

UNICEF: Kosova dhe Shqipëria me numrin më të lartë të qytetarëve në rajon që rrezikojnë të bien në varfëri nga kriza e shkaktuar nga lufta

Shqipëri
Greva në arsim, reagon UNICEF-i: Thellësisht të shqetësuar, në rend të parë të vihet interesi i fëmijëve

Greva në arsim, reagon UNICEF-i: Thellësisht të shqetësuar, në rend të parë të vihet interesi i fëmijëve

Arsim
UNICEF-i reagon për rastin e 11-vjeçares: Viktima të merret nën përkujdesje të menjëhershme

UNICEF-i reagon për rastin e 11-vjeçares: Viktima të merret nën përkujdesje të menjëhershme

Kosovë
Gati 1,000 fëmijë të vrarë ose të plagosur në Ukrainë, thotë UNICEF

Gati 1,000 fëmijë të vrarë ose të plagosur në Ukrainë, thotë UNICEF

Evropa
UNICEF, shqetësim për trafikimin e qenieve njerëzore në Shqipëri

UNICEF, shqetësim për trafikimin e qenieve njerëzore në Shqipëri

Shqipëri
UNICEF dhe OBSH thirrje kosovarëve që të rrisin shkallën e vaksinimit për t’u mbrojtur nga sëmundjet e mundshme serioze

UNICEF dhe OBSH thirrje kosovarëve që të rrisin shkallën e vaksinimit për t’u mbrojtur nga sëmundjet e mundshme serioze

Kosovë
Rita Ora iu bën thirrje fansave të dhurojnë për UNICEF-in, për të ndihmuar gratë e prekura nga lufta në Ukrainë

Rita Ora iu bën thirrje fansave të dhurojnë për UNICEF-in, për të ndihmuar gratë e prekura nga lufta në Ukrainë

Yjet
Andy Murray do t’i dhurojë të gjitha përfitimet gjatë vitit 2022 për t’i ndihmuar fëmijët në Ukrainë

Andy Murray do t’i dhurojë të gjitha përfitimet gjatë vitit 2022 për t’i ndihmuar fëmijët në Ukrainë

Tenis
David dhe Victoria Beckham dhurojnë 1.2 milion euro për Ukrainën

David dhe Victoria Beckham dhurojnë 1.2 milion euro për Ukrainën

Yjet
UNICEF: Edhe një mbyllje shkollash, do të jetë katastrofike

UNICEF: Edhe një mbyllje shkollash, do të jetë katastrofike

Maqedonia e Veriut
UNICEF: Shtyrja e gjysmëvjetorit të dytë në Maqedonitë jetë e përkohshme, mbyllja e shkollave duhet të jetë zgjidhja e fundit

UNICEF: Shtyrja e gjysmëvjetorit të dytë në Maqedonitë jetë e përkohshme, mbyllja e shkollave duhet të jetë zgjidhja e fundit

Arsim
Dua Lipa me performancë e paraqitje skenike të mrekullueshme në mbrëmjen gala të UNICEF

Dua Lipa me performancë e paraqitje skenike të mrekullueshme në mbrëmjen gala të UNICEF

Yjet
UNICEF: Mësimdhënësit në Maqedoni masivisht morën pjesë në uebinarë për mbështetje të mësimit digjital

UNICEF: Mësimdhënësit në Maqedoni masivisht morën pjesë në uebinarë për mbështetje të mësimit digjital

Arsim
Osmani takoi drejtoreshën e re të UNICEF-it në Kosovë, flasin për edukimin e hershëm të fëmijëve

Osmani takoi drejtoreshën e re të UNICEF-it në Kosovë, flasin për edukimin e hershëm të fëmijëve

Kosovë
UNICEF mirëpret vendimin për hapjen e shkollave në shtator në Maqedoni

UNICEF mirëpret vendimin për hapjen e shkollave në shtator në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Arrijnë në Kosovë mbi 38 mijë doza të vaksinës AstraZeneca – nga java e ardhshme priten të vijnë edhe 521,820 doza të tjera

Arrijnë në Kosovë mbi 38 mijë doza të vaksinës AstraZeneca – nga java e ardhshme priten të vijnë edhe 521,820 doza të tjera

Shëndetësi
Shënohet hapja e Muajit të Rinisë me mundësi të punës praktike për 900 të rinj

Shënohet hapja e Muajit të Rinisë me mundësi të punës praktike për 900 të rinj

Kosovë
UNICEF dhe UNESCO: Nuk mund të pritet më shumë për hapjen e shkollave

UNICEF dhe UNESCO: Nuk mund të pritet më shumë për hapjen e shkollave

Arsim
Trajnimet e mësimdhënësve në programet PODIUM, PONDER dhe UPSHIFT

Trajnimet e mësimdhënësve në programet PODIUM, PONDER dhe UPSHIFT

Arsim