LAJMI I FUNDIT:

TSMC

12 Artikuj

Pse tërmeti i fuqishëm në Tajvan ngre shqetësime te gjigantët teknologjik?

Pse tërmeti i fuqishëm në Tajvan ngre shqetësime te gjigantët teknologjik?

Lajme Teknologji
TSMC pret miratimin e përhershëm të SHBA-së për të furnizuar me vegla për çipa në fabrikën e saj në Kinë

TSMC pret miratimin e përhershëm të SHBA-së për të furnizuar me vegla për çipa në fabrikën e saj në Kinë

Lajme Teknologji
TSMC thotë se mungesa e punëtorëve të kualifikuar vonon fillimin e prodhimit të çipave në Arizona

TSMC thotë se mungesa e punëtorëve të kualifikuar vonon fillimin e prodhimit të çipave në Arizona

Lajme Teknologji
Snapdragon 8 Gen 3 vjen me bërthamën kryesore me kapacitet prej 3.7GHz dhe me disa ndryshime të reja në CPU

Snapdragon 8 Gen 3 vjen me bërthamën kryesore me kapacitet prej 3.7GHz dhe me disa ndryshime të reja në CPU

Lajme Teknologji
TSMC komunikon me SHBA-në në lidhje me ‘udhëzimet’ e Aktit për Çipa

TSMC komunikon me SHBA-në në lidhje me ‘udhëzimet’ e Aktit për Çipa

Lajme Teknologji
Samsung punëson ish-ekzekutivin e TSMC-s

Samsung punëson ish-ekzekutivin e TSMC-s

Lajme Teknologji
Qualcomm organizon një ngjarje më 17 mars, pritet të prezantojë çipin e ri Snapdragon 7

Qualcomm organizon një ngjarje më 17 mars, pritet të prezantojë çipin e ri Snapdragon 7

Lajme Teknologji
Kompania tajvaneze TSMC do të punësojë 6,000 inxhinierë në 2023

Kompania tajvaneze TSMC do të punësojë 6,000 inxhinierë në 2023

Lajme Teknologji
Prodhuesit japonez të pajisjeve për prodhimin e çipave thonë se nuk kanë informata ne lidhje me kufizimet e reja mbi eksportin në Kinë

Prodhuesit japonez të pajisjeve për prodhimin e çipave thonë se nuk kanë informata ne lidhje me kufizimet e reja mbi eksportin në Kinë

Lajme Teknologji
MacBook Air dhe iMac të ardhshëm mund të vijnë me një çip M3 3nm

MacBook Air dhe iMac të ardhshëm mund të vijnë me një çip M3 3nm

Lajme Teknologji
Tesla zgjedh TSMC në vend të Samsung për porositë e çipave të saj me kapacitet 4-nanometër

Tesla zgjedh TSMC në vend të Samsung për porositë e çipave të saj me kapacitet 4-nanometër

Auto Lajme
TSMC në bisedime me furnitorët për fabrikën e parë në një shtet evropian

TSMC në bisedime me furnitorët për fabrikën e parë në një shtet evropian

Lajme Teknologji