LAJMI I FUNDIT:

Tokio

117 Artikuj

Roboti e zgjidh rubikonin në më pak se një sekondë dhe shënon rekord botëror

Roboti e zgjidh rubikonin në më pak se një sekondë dhe shënon rekord botëror

Interesante
Pasagjeri kafshon stjuardesën gjatë fluturimit, aeroplani amerikan u detyrua të kthehej në pikën e nisjes

Pasagjeri kafshon stjuardesën gjatë fluturimit, aeroplani amerikan u detyrua të kthehej në pikën e nisjes

Kuriozitete
Pasagjeri amerikan kafshon stjuardesën, piloti detyrohet të kthejë aeroplanin në Tokio

Pasagjeri amerikan kafshon stjuardesën, piloti detyrohet të kthejë aeroplanin në Tokio

Azia
Si materialet dhe procedurat moderne shpëtuan jetën e 379 pasagjerëve në aeroportin e Tokios

Si materialet dhe procedurat moderne shpëtuan jetën e 379 pasagjerëve në aeroportin e Tokios

Azia
Si arritën të evakuohen për 90 sekonda 379 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit nga aeroplani i përfshirë nga zjarri në Tokio?

Si arritën të evakuohen për 90 sekonda 379 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit nga aeroplani i përfshirë nga zjarri në Tokio?

Azia
Pamje të reja nga aeroplani që u përfshi nga zjarri në aeroportin e Tokios, pasagjerët shihen duke vrapuar për t’i shpëtuar vdekjes

Pamje të reja nga aeroplani që u përfshi nga zjarri në aeroportin e Tokios, pasagjerët shihen duke vrapuar për t’i shpëtuar vdekjes

Azia
Humbin jetën pesë persona nga aeroplani i Rojeve Bregdetare, që u përplas me aeroplanin komercial në aeroportin e Tokios

Humbin jetën pesë persona nga aeroplani i Rojeve Bregdetare, që u përplas me aeroplanin komercial në aeroportin e Tokios

Azia
Aeroplani jashtë digjet, e brenda i tëri me tym – publikohet videoja nga fluturakja japoneze e përfshirë nga zjarri

Aeroplani jashtë digjet, e brenda i tëri me tym – publikohet videoja nga fluturakja japoneze e përfshirë nga zjarri

Azia
Aeroplani i përfshirë nga zjarri në Tokio dyshohet se u përplas me një fluturake tjetër, evakuohen 379 pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Aeroplani i përfshirë nga zjarri në Tokio dyshohet se u përplas me një fluturake tjetër, evakuohen 379 pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Azia
Aeroplani i “Japan Airlines” përfshihet nga zjarri derisa ateron në pistën e aeroportit të Tokios

Aeroplani i “Japan Airlines” përfshihet nga zjarri derisa ateron në pistën e aeroportit të Tokios

Azia
Aeroplani i aviokompanisë japoneze u ngrit në ajër më 2024, por zbriti më 2023 – pasagjerët e pritën dy herë Vitin e Ri

Aeroplani i aviokompanisë japoneze u ngrit në ajër më 2024, por zbriti më 2023 – pasagjerët e pritën dy herë Vitin e Ri

Kuriozitete
Arrestohet taksisti në Japoni pasi shtypi për vdekje një pëllumb

Arrestohet taksisti në Japoni pasi shtypi për vdekje një pëllumb

Interesante
Dua Lipa duket bukur në Tokio teksa promovon kulturën dhe veshjet tradicionale japoneze

Dua Lipa duket bukur në Tokio teksa promovon kulturën dhe veshjet tradicionale japoneze

Yjet
Me veturë u përplas në rrethojën e ambasadës izraelite në Tokio, lëndohet një polic – arrestohet pjesëtari i të djathtës ekstreme

Me veturë u përplas në rrethojën e ambasadës izraelite në Tokio, lëndohet një polic – arrestohet pjesëtari i të djathtës ekstreme

Azia
Pronari i restorantit ndjeu erën e gazit dhe gjithsesi ndezi çakmakun dhe gjithçka u hodh në erë – pamjet e shpërthimit në qendër të Tokios

Pronari i restorantit ndjeu erën e gazit dhe gjithsesi ndezi çakmakun dhe gjithçka u hodh në erë – pamjet e shpërthimit në qendër të Tokios

Azia