LAJMI I FUNDIT:

Pasagjeri amerikan kafshon stjuardesën, piloti detyrohet të kthejë aeroplanin në Tokio

Pasagjeri amerikan kafshon stjuardesën, piloti detyrohet të kthejë aeroplanin në Tokio

Një pasagjer i aviokompanisë amerikane dyshohet se kafshoi një anëtare të ekuipazhit gjatë fluturimit të së martës, duke detyruar pilotin e All Nippon Airëays (ANA) që kishte për destinacion Seattle të kthehet në Tokio.

Zëdhënësi i aviokompanisë ka thënë se stjuardesa ka pësuar lëndime të lehta, për shkak të këtij veprimi agresiv të pasagjerit, transmeton Telegrafi.

Nga ANA njoftuan për CNN, se pasagjeri është arrestuar nga policia me të zbritur aeroplani në pistën e kryeqytetit japonez.


Ata nuk zbuluan identitetin e pasagjerit, kurse nga policia japoneze në Tokio kanë refuzuar të japin detaje lidhur me rastin.

Ky nuk është rasti i parë i kafshimit gjatë fluturimeve.

Në vitin 2022, dy pasagjerë u dënuan me para për shkak të goditjeve dhe kafshimit të anëtarëve të ekuipazhit në dy fluturime të ndryshme të aviokompanive amerikane American Airlines dhe Del Airlines.

Njëri ishte dënuar me 81.950 dollarë, kurse tjetri me 77.272, dy dënimet më të mëdha që i ka shqiptuar Aviacioni Federal Civil. Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
Demokrati kryesor i Dhomës së Përfaqësuesve thotë se u takua privatisht me Biden, ndau 'konkluzionet' e ligjvënësve rreth largimit ose jo nga gara të këtij të fundit

Demokrati kryesor i Dhomës së Përfaqësuesve thotë se u takua privatisht me Biden, ndau 'konkluzionet' e ligjvënësve rreth largimit ose jo nga gara të këtij të fundit

Amerika
Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live:

Gazetarja e televizionit serb e thotë në një transmetim Live: "U shënua 29 vjetori i gjenocidit kundër boshnjakëve të Srebrenicës"

Serbia
Momenti i frikshëm kur aeroplani i mbushur me pasagjerë “rrëshqet me bishtin e tij” qindra metra përgjatë pistës në Milano të Italisë

Momenti i frikshëm kur aeroplani i mbushur me pasagjerë “rrëshqet me bishtin e tij” qindra metra përgjatë pistës në Milano të Italisë

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Popullsia botërore pritet të arrijë kulmin para fundit të shekullit - thotë një raport i ri

Popullsia botërore pritet të arrijë kulmin para fundit të shekullit - thotë një raport i ri

Botë
Kalo në kategori