LAJMI I FUNDIT:

Aviokompania

30 Artikuj

Princi saudit themeloi një linjë të re ajrore, thotë se ka plane të mëdha

Princi saudit themeloi një linjë të re ajrore, thotë se ka plane të mëdha

Botë
Pavarësisht se e lutën shumë herë, pasagjeri i avikompanisë amerikane refuzoi të largohet nga aeroplani – policët humbin durimin dhe e nxjerrin me dhunë

Pavarësisht se e lutën shumë herë, pasagjeri i avikompanisë amerikane refuzoi të largohet nga aeroplani – policët humbin durimin dhe e nxjerrin me dhunë

Amerika
Aviokompania gjermane njofton se tani në aeroplanët e tyre pasagjerëve u ndalohet bartja e tutave

Aviokompania gjermane njofton se tani në aeroplanët e tyre pasagjerëve u ndalohet bartja e tutave

Kuriozitete
Aviokompania indiane SpiceJet suspendon dy pilotë, hanin ushqim dhe pinin kafe brenda kabinës gjatë fluturimit

Aviokompania indiane SpiceJet suspendon dy pilotë, hanin ushqim dhe pinin kafe brenda kabinës gjatë fluturimit

Azia
Aviokompania refuzon ta ndihmojë britaniken me invaliditet, i është dashur që me duar të lëviz nëpër dysheme të fluturakes që të arrijë në tualet

Aviokompania refuzon ta ndihmojë britaniken me invaliditet, i është dashur që me duar të lëviz nëpër dysheme të fluturakes që të arrijë në tualet

Evropa
Suspendohen dy pilotë të Air France, u rrahën brenda kabinës gjatë fluturimit

Suspendohen dy pilotë të Air France, u rrahën brenda kabinës gjatë fluturimit

Interesante
Brenda flotës së aeroplanëve të aviokompanisë se Zelandës së Re, aty ku pasagjerët mund të flenë në shtretër – e personeli ua ndërron çarçafët

Brenda flotës së aeroplanëve të aviokompanisë se Zelandës së Re, aty ku pasagjerët mund të flenë në shtretër – e personeli ua ndërron çarçafët

Auto Lajme
Aeroplani që udhëtonte Londër-Washington, mbushet me ujë – pasagjerët habiten

Aeroplani që udhëtonte Londër-Washington, mbushet me ujë – pasagjerët habiten

Interesante
Burri nga Arizona që i kaloi 17 ditë prapa grilave, padit aviokompaninë amerikane – thotë se gabimisht e identifikuan si të dyshuar për vjedhje  

Burri nga Arizona që i kaloi 17 ditë prapa grilave, padit aviokompaninë amerikane – thotë se gabimisht e identifikuan si të dyshuar për vjedhje  

Dështime
Goditi me shuplakë ish-yllin e futbollit amerikan, aviokompania amerikane pushon nga puna punonjësin që e sulmoi

Goditi me shuplakë ish-yllin e futbollit amerikan, aviokompania amerikane pushon nga puna punonjësin që e sulmoi

Interesante
Ekuipazhi i aviokompanisë amerikane, “kërcënoi” pasagjeren se do ta nxjerrin nga aeroplani nëse nuk i mbulon gjinjtë

Ekuipazhi i aviokompanisë amerikane, “kërcënoi” pasagjeren se do ta nxjerrin nga aeroplani nëse nuk i mbulon gjinjtë

Interesante
Sjell në jetë foshnjën në tualetin e aeroplanit – fluturakja po udhëtonte nga Denveri drejt Orlando

Sjell në jetë foshnjën në tualetin e aeroplanit – fluturakja po udhëtonte nga Denveri drejt Orlando

Interesante
“Hawaiian Airlines” do t’ju ofrojë pasagjerëve qasje në internet falas të Starlink

“Hawaiian Airlines” do t’ju ofrojë pasagjerëve qasje në internet falas të Starlink

Lajme Teknologji
Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, stjuardesa amerikane godet në kokë pasagjerin me bokall të kafesë

Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, stjuardesa amerikane godet në kokë pasagjerin me bokall të kafesë

Amerika
Kur aeroplani ngec nën një mbikalim në mes të autostradës në Indi

Kur aeroplani ngec nën një mbikalim në mes të autostradës në Indi

Kuriozitete
Qatar Airways triumfon sërish – aviokompania për herë të gjashtë shpallet më e mira në botë

Qatar Airways triumfon sërish – aviokompania për herë të gjashtë shpallet më e mira në botë

Nga Bota
Ngacmoi stjuardesat dhe sulmoi dy pasagjerë, ata e lidhën me shirit ngjitës në ulësen e aeroplanit – policia e arrestoi në aeroportin e Miamit

Ngacmoi stjuardesat dhe sulmoi dy pasagjerë, ata e lidhën me shirit ngjitës në ulësen e aeroplanit – policia e arrestoi në aeroportin e Miamit

Amerika
Pak para aterimit në aeroportin e Austinit, tre pasagjerë rrahen brutalisht – ndërhyjnë të tjerët për ta qetësuar situatën

Pak para aterimit në aeroportin e Austinit, tre pasagjerë rrahen brutalisht – ndërhyjnë të tjerët për ta qetësuar situatën

Amerika
Filloi të bërtet dhe të mos i bindet urdhrave, incident i ri në aeroplan për shkak të maskës – arrestohet gruaja në New Orleans

Filloi të bërtet dhe të mos i bindet urdhrave, incident i ri në aeroplan për shkak të maskës – arrestohet gruaja në New Orleans

Amerika
Fluturimi i paraparë shtyhet për dy orë, gjithçka ndodhi për shkak se dyvjeçarja nuk mbante maskë – normaliteti u rikthye kur familja amerikane zbriti  

Fluturimi i paraparë shtyhet për dy orë, gjithçka ndodhi për shkak se dyvjeçarja nuk mbante maskë – normaliteti u rikthye kur familja amerikane zbriti  

Amerika
Foshnja 15-muajshe nuk barte maskë, stafi i aviokompanisë nxjerr nga aeroplani familjen hebreje 22-anëtarëshe

Foshnja 15-muajshe nuk barte maskë, stafi i aviokompanisë nxjerr nga aeroplani familjen hebreje 22-anëtarëshe

Amerika
Gruaja refuzon të bartë maskën në aeroplan, shpërthen rrahja masive mes pasagjerëve – policia amerikane ndërhyn duke përdorur elektroshokun

Gruaja refuzon të bartë maskën në aeroplan, shpërthen rrahja masive mes pasagjerëve – policia amerikane ndërhyn duke përdorur elektroshokun

Amerika
Hulumtuesit nga Harvardi porositin: Rreziku që të infektoheni me COVID-19 në aeroplan është shumë i ulët, bartni maska

Hulumtuesit nga Harvardi porositin: Rreziku që të infektoheni me COVID-19 në aeroplan është shumë i ulët, bartni maska

Amerika
Fëmija 19-muajshe nuk barte maskë, anulohet fluturimi për Toronto – policia zbraz fluturaken

Fëmija 19-muajshe nuk barte maskë, anulohet fluturimi për Toronto – policia zbraz fluturaken

Nga Bota