LAJMI I FUNDIT:

Roboti e zgjidh rubikonin në më pak se një sekondë dhe shënon rekord botëror

Roboti e zgjidh rubikonin në më pak se një sekondë dhe shënon rekord botëror

Njerëzit mund ta zgjidhin një rubikon në më pak se një minutë, por sa shpejt e bën këtë një robot?

Qendra inxhinierike në Mitsubishi Electric ka vendosur një rekord botëror për kohën më të shpejtë për të zgjidhur një rubikon, përcjell Telegrafi.


Roboti i krijuar nga kompania japoneze e ka përfunduar detyrën në më pak se një sekondë.

Bëhet e ditur se ngjarja e vendosjes së rekordit është zhvilluar në Tokio më 21 maj.

Videoja e robotit është bërë shpejt virale dhe ka tërhequr një audiencë të madhe. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Deshën të plaçkitin shpërndarësin e ushqimeve, hajnat pendohen rëndë – uruguaiani iu vërsulet me hanxhar

Fun
Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Fun
Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Besonte se lopa ia kishte ngrënë orën, Rolex i fermerit britanik shfaqet 50 vjet më vonë

Interesante
Gabimi i ariut

Gabimi i ariut

Ky është burri që besohet ta ketë pasur hundën më të gjatë ndonjëherë, gjatësia e së cilës ishte 19 centimetra

Ky është burri që besohet ta ketë pasur hundën më të gjatë ndonjëherë, gjatësia e së cilës ishte 19 centimetra

Kalo në kategori