LAJMI I FUNDIT:

Toka

224 Artikuj

Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Objektet misterioze të gjetura brenda një grope në Spanjë dyshohet se nuk janë nga Toka

Shkencë
Pse na duhen vitet e brishta dhe si erdhën ato?

Pse na duhen vitet e brishta dhe si erdhën ato?

Shkencë
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Si do të dukej për njerëzimin udhëtimi me shpejtësinë e dritës në planetin Tokë?

Si do të dukej për njerëzimin udhëtimi me shpejtësinë e dritës në planetin Tokë?

Shkencë
Misteri në shtratin e Oqeanit Paqësor, profesori i Harvardit pretendon se zbuloi “topa të metaltë” që nuk janë nga planeti Tokë

Misteri në shtratin e Oqeanit Paqësor, profesori i Harvardit pretendon se zbuloi “topa të metaltë” që nuk janë nga planeti Tokë

Shkencë
Nëse dielli do të shpërthente, sa kohë do të na duhej neve në Tokë ta marrim vesh?

Nëse dielli do të shpërthente, sa kohë do të na duhej neve në Tokë ta marrim vesh?

Shkencë
Një asteroid me madhësinë e një rrokaqielli do të kalojë sonte pranë Tokës

Një asteroid me madhësinë e një rrokaqielli do të kalojë sonte pranë Tokës

Shkencë
Astronomët kanë bërë një zbulim të madh në kërkim të ujit në hapësirë

Astronomët kanë bërë një zbulim të madh në kërkim të ujit në hapësirë

Shkencë
Shkencëtarët me paralajmërim të frikshëm, Hëna po tkurret – por çfarë do të thotë kjo për ne?

Shkencëtarët me paralajmërim të frikshëm, Hëna po tkurret – por çfarë do të thotë kjo për ne?

Shkencë
Katër top shkencëtarë tregojnë “misterin në Tokë” që ata do të donin të zgjidhnin

Katër top shkencëtarë tregojnë “misterin në Tokë” që ata do të donin të zgjidhnin

Shkencë
Një shpërthim hapësinor tronditi atmosferën e Tokës

Një shpërthim hapësinor tronditi atmosferën e Tokës

Shkencë
Shkencëtarët thonë se diçka e tmerrshme do të ndodhë me hemisferën jugore

Shkencëtarët thonë se diçka e tmerrshme do të ndodhë me hemisferën jugore

Shkencë
Shkencëtarët: Ne kemi zbuluar gjurmë të një bote jashtëtokësore nën mantelin e Tokës

Shkencëtarët: Ne kemi zbuluar gjurmë të një bote jashtëtokësore nën mantelin e Tokës

Shkencë
Heliumi po rrjedh nga bërthama e Tokës, thonë shkencëtarët

Heliumi po rrjedh nga bërthama e Tokës, thonë shkencëtarët

Shkencë
Hëna është më e vjetër se sa menduan shkencëtarët, sugjeron një studim i ri

Hëna është më e vjetër se sa menduan shkencëtarët, sugjeron një studim i ri

Shkencë
Blej tokën ideale – me 16 ari në Prishtinë – mundësi e duhur investimi ID-130

Blej tokën ideale – me 16 ari në Prishtinë – mundësi e duhur investimi ID-130

Telegrafi Real Estate
Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Shkencë
Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

Shkencë
Shkencëtarët besojnë se Toka është “jashtë hapësirës së sigurt për njerëzimin”

Shkencëtarët besojnë se Toka është “jashtë hapësirës së sigurt për njerëzimin”

Shkencë
India nis misionin e saj të parë drejt Diellit

India nis misionin e saj të parë drejt Diellit

Shkencë
Sonte do të shfaqet Super-Hëna blu, më e madhja dhe më e ndritshmja e këtij viti

Sonte do të shfaqet Super-Hëna blu, më e madhja dhe më e ndritshmja e këtij viti

Shkencë
Korriku i këtij viti ishte muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Tokë – me ‘pasoja të rënda’ për njerëzit dhe planetin

Korriku i këtij viti ishte muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Tokë – me ‘pasoja të rënda’ për njerëzit dhe planetin

Nga Bota
Ministri Peci: Instituti Bujqësor për më shumë se një dekadë ka tjetërsuar toka, prona e banesa

Ministri Peci: Instituti Bujqësor për më shumë se një dekadë ka tjetërsuar toka, prona e banesa

Bujqësi
Dikur dita zgjaste 19 orë, shkencëtarët shpjeguan pse ishte kështu

Dikur dita zgjaste 19 orë, shkencëtarët shpjeguan pse ishte kështu

Shkencë