LAJMI I FUNDIT:

Time Kadrijaj

188 Artikuj

Kadrijaj: Albin ma mirë mos fol hiq, nuk po të ecin mashtrimet

Kadrijaj: Albin ma mirë mos fol hiq, nuk po të ecin mashtrimet

Kosovë
​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

​Opozita s’pritet të pajtohet për shpërndarje të Kuvendit

Kosovë
​AAK kundër shpërndarjes së Kuvendit, Tahiri: Diaspora nuk e mbështet më Kurtin, qeveria s’po punon për lehtësimin e votimit të tyre

​AAK kundër shpërndarjes së Kuvendit, Tahiri: Diaspora nuk e mbështet më Kurtin, qeveria s’po punon për lehtësimin e votimit të tyre

Kosovë
Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Deputetët lartësojnë figurën e heroit Ilaz Kodra, sinonim i guximit e shpirtit liridashës

Kosovë
​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

​Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

Financa
​Diskutimet për dinarin vazhdojnë në Bruksel, pushteti: Po bëhen për të gjetur alternativa për zbatim

​Diskutimet për dinarin vazhdojnë në Bruksel, pushteti: Po bëhen për të gjetur alternativa për zbatim

Të Tjera
Asociacioni dhe zgjedhjet në SHBA – përcaktues të mundshëm të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë

Asociacioni dhe zgjedhjet në SHBA – përcaktues të mundshëm të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë

Kosovë
Para takimit Bislimi-Petkoviq në Bruksel, skepticizëm për progres në dialog

Para takimit Bislimi-Petkoviq në Bruksel, skepticizëm për progres në dialog

Kosovë
​Paralajmërimet për hartimin e një drafti të ri për Asociacionin, opozita i quan manovra politike

​Paralajmërimet për hartimin e një drafti të ri për Asociacionin, opozita i quan manovra politike

Politikë
A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

A e rekomandoi ambasada e Kosovës një kosovar të pranojë dokumentet e Serbisë? MPJ deklarohet për rastin

Mirjeta Hajzeraj
Kadrijaj thotë se një ambasadë e Kosovës i ka rekomanduar një kosovari nxjerrjen dhe pranimin e dokumenteve të Serbisë

Kadrijaj thotë se një ambasadë e Kosovës i ka rekomanduar një kosovari nxjerrjen dhe pranimin e dokumenteve të Serbisë

Kosovë
Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Kosovë
Kritikat e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës, AAK thotë se duhet më shumë koordinim i Qeverisë me aleatët

Kritikat e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës, AAK thotë se duhet më shumë koordinim i Qeverisë me aleatët

Mirjeta Hajzeraj
Kadrijaj pyet Bislimin: Njohja e pasaportës nga Spanja a është meritë e super Gani Jakupit që paguhet mbi shtatë mijë euro

Kadrijaj pyet Bislimin: Njohja e pasaportës nga Spanja a është meritë e super Gani Jakupit që paguhet mbi shtatë mijë euro

Kosovë
Analistë e politikanë tregojnë se cila është zgjidhja afatgjate për veriun e vendit

Analistë e politikanë tregojnë se cila është zgjidhja afatgjate për veriun e vendit

Kosovë
100 euro për fëmijët dhe pensionistët, pushteti lavdërohet e opozita kritikon

100 euro për fëmijët dhe pensionistët, pushteti lavdërohet e opozita kritikon

Financa
Kadrijaj: Janë vrarë e burgosur njerëz për kauzat e Kurtit, si erdhi në pushtet ndryshoi

Kadrijaj: Janë vrarë e burgosur njerëz për kauzat e Kurtit, si erdhi në pushtet ndryshoi

Kosovë
Deputetja Time Kadrijaj dëshmon në gjykimin ndaj Pjetër Shalës, flet për kohën kur është kyçur në UÇK

Deputetja Time Kadrijaj dëshmon në gjykimin ndaj Pjetër Shalës, flet për kohën kur është kyçur në UÇK

Kosovë
​Zgjedhjet në veri vendosen në plan të dytë pas aktit të agresionit nga Serbia

​Zgjedhjet në veri vendosen në plan të dytë pas aktit të agresionit nga Serbia

Kosovë
Vitia thotë se nuk do të përgjigjet në pyetjet e deputetëve pa u votuar marrëveshjet ndërkombëtare, reagon opozita

Vitia thotë se nuk do të përgjigjet në pyetjet e deputetëve pa u votuar marrëveshjet ndërkombëtare, reagon opozita

Kosovë
Kadrijaj: Vendimi për mossigurimin e librave për nxënësit po e rëndon buxhetin familjar të prindërve

Kadrijaj: Vendimi për mossigurimin e librave për nxënësit po e rëndon buxhetin familjar të prindërve

Arsim
Kadrijaj e AAK-së kërkon hetim ndaj Kurtit: Iu shërben agjendave armiqësore

Kadrijaj e AAK-së kërkon hetim ndaj Kurtit: Iu shërben agjendave armiqësore

Politikë
Largimi i masave nga BE, opozita skeptike për punën e Qeverisë për depërshkallëzimin e situatës në veri

Largimi i masave nga BE, opozita skeptike për punën e Qeverisë për depërshkallëzimin e situatës në veri

Siguri
PDK dhe AAK synojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti në vjeshtë, LVV i quan dëshira opozitare

PDK dhe AAK synojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti në vjeshtë, LVV i quan dëshira opozitare

Mirjeta Hajzeraj