LAJMI I FUNDIT:

Tensionet

16 Artikuj

Pas një viti me tensione, nis sot sesioni i ri parlamentar në Kuvendin e Shqipërisë

Pas një viti me tensione, nis sot sesioni i ri parlamentar në Kuvendin e Shqipërisë

Shqipëri
Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e opozitës bllokojnë punimet

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e opozitës bllokojnë punimet

Shqipëri
BE-ja: Mbështetje për zgjerimin, por shqetësim për situatën në Kosovë

BE-ja: Mbështetje për zgjerimin, por shqetësim për situatën në Kosovë

Kosovë
Abdixhiku: Kosova po humb aleatët dhe sovranitetin si pasojë e Kurtit

Abdixhiku: Kosova po humb aleatët dhe sovranitetin si pasojë e Kurtit

Kosovë
Krasniqi: Kurti e krijon krizën pastaj tërhiqet, e degradon Kosovën për nja pesë hapa mbrapa

Krasniqi: Kurti e krijon krizën pastaj tërhiqet, e degradon Kosovën për nja pesë hapa mbrapa

Kosovë
Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Kosovë
Veriu mes tensioneve dhe mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Veriu mes tensioneve dhe mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Jehona Hulaj
Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë – temë diskutimi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Tensionet mes Kosovës dhe Serbisë – temë diskutimi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës

Kosovë
Rama i drejtohet Kurtit: Kosova ka të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Shqipërisë

Rama i drejtohet Kurtit: Kosova ka të gjithë solidaritetin, mirëkuptimin dhe mbështetjen e Shqipërisë

Shqipëri
Sulmet në veri të Kosovës, Balla: Tirana zyrtare i bashkohet thirrjes së SHBA-ve dhe BE-së

Sulmet në veri të Kosovës, Balla: Tirana zyrtare i bashkohet thirrjes së SHBA-ve dhe BE-së

Shqipëri
Rritja e tensioneve në veri, zyrtarët amerikan Escobar dhe Chollet sot në Kosovë

Rritja e tensioneve në veri, zyrtarët amerikan Escobar dhe Chollet sot në Kosovë

Kosovë
Tensionet në veri, ish-luftëtari i UÇK-së nga Mallakastra: Jemi gati të përballemi me Vuçiqin

Tensionet në veri, ish-luftëtari i UÇK-së nga Mallakastra: Jemi gati të përballemi me Vuçiqin

Shqipëri
Tifozja që bëri shqiponjën në stadium gjatë ndeshjes Zvicër-Serbi: Nuk pranova të jap flamurin

Tifozja që bëri shqiponjën në stadium gjatë ndeshjes Zvicër-Serbi: Nuk pranova të jap flamurin

Shqipëri
Komandanti i KFOR-it flet për tensionet gjatë korrikut në veri: Politikanët të jenë të kujdesshëm me deklaratat

Komandanti i KFOR-it flet për tensionet gjatë korrikut në veri: Politikanët të jenë të kujdesshëm me deklaratat

Siguri
Tensionet në veri, Bundestagu gjerman diskuton sot për Kosovën

Tensionet në veri, Bundestagu gjerman diskuton sot për Kosovën

Kosovë
Dy vite negociata për pajtim “u shembën brenda dy sekondave” – pse ndodhi kjo dhe çfarë po kërkon Koreja e Veriut?

Dy vite negociata për pajtim “u shembën brenda dy sekondave” – pse ndodhi kjo dhe çfarë po kërkon Koreja e Veriut?

Nga Bota