LAJMI I FUNDIT:

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e opozitës bllokojnë punimet

Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e opozitës bllokojnë punimet

Sërish tensione në selinë e Kuvendit të Shqipërisë, teksa pritej të fillonte mbledhja e Konferencës së Kryetarëve.

Deputetët e opozitës të përjashtuar një ditë më parë për shkak të sjelljes së tyre në seancën e fundit parlamentare kanë tentuar të hyjnë me forcë në ambientet e sallës ku do të mbahej mbledhja.

Konferenca e Kryetarëve në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e PD-së nuk lejojnë fillimin e mbledhje
Lexo po ashtu Konferenca e Kryetarëve në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e PD-së nuk lejojnë fillimin e mbledhje

Mes tyre dhe kryetari i grupit të PD-së, Gazment Bardhi, i cili është mes të përjashtuarve, për shkak të bllokimit të foltores, javën e kaluar. Bardhi ka pasur dhe një debat me tone të larta me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla, të cilët i ka kërkuar arsyen se përse është përjashtuar, teksa nuk ka pasur një përgjigje prej saj.

Sulmoni deputetin socialist në Kuvendin e Shqipërisë, PS kallëzon penalisht Bledjon Nallbatin
Lexo po ashtu Sulmoni deputetin socialist në Kuvendin e Shqipërisë, PS kallëzon penalisht Bledjon Nallbatin

Nikolla është parë në shkallët e Kuvendit e shoqëruar gjatë gjithë kohës nga garda.

Ndërkohë, e kushtëzuar nga situata e krijuar, deputetët e mazhorancës, kanë kërkuar një sallë tjetër për të zhvilluar mbledhjen pa deputetët e opozitës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjanë

Lajme
Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Shtatorja e Tony Blairit në Ferizaj shkakton polemika në Britani - ai më shumë i ngjan aktorit Donovan se kryeministri britanik

Lajme
Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Dënohen me mbi 28 vite burgim tetë të akuzuarit për hedhjen e granatave të dorës në dy lokale afariste në Prishtinë

Lajme
Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Berisha merr zyrtarisht vulën e PD-së, reagon Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Lajme
Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Lajme
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Kronika e Zezë
Kalo në kategori