LAJMI I FUNDIT:

Taulant Balla

177 Artikuj

Balla: Shërbimi Zjarrfikës, nevojë për uniformizim dhe përmirësim të prekshëm

Balla: Shërbimi Zjarrfikës, nevojë për uniformizim dhe përmirësim të prekshëm

Shqipëri
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Kosovë
Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Megaoperacion kundër trafikut të qenieve njerëzore në Shqipëri, lëshohen rreth 26 urdhër-arreste

Shqipëri
Aksidenti me emigrantët në Shqipëri ndez polemika për trafikimin me njerëz

Aksidenti me emigrantët në Shqipëri ndez polemika për trafikimin me njerëz

Shqipëri
Ndalohen 36 drejtues mjeti për tentativë korrupsioni ndaj punonjësve të Policisë Rrugore në Shqipëri

Ndalohen 36 drejtues mjeti për tentativë korrupsioni ndaj punonjësve të Policisë Rrugore në Shqipëri

Shqipëri
Aksidenti në Këlcyrë, Balla: Të përkushtuar për t’u përballur me plagën e trafikimit të migrantëve

Aksidenti në Këlcyrë, Balla: Të përkushtuar për t’u përballur me plagën e trafikimit të migrantëve

Shqipëri
Operacioni te Mali i Jezercës, shpëtohen 5 turistë – gjendet edhe trupi i pajetë i kroates

Operacioni te Mali i Jezercës, shpëtohen 5 turistë – gjendet edhe trupi i pajetë i kroates

Shqipëri
Sveçla dhe Balla zotohen se do të bashkëpunojnë për siguri dhe stabilitet në të dyja vendet

Sveçla dhe Balla zotohen se do të bashkëpunojnë për siguri dhe stabilitet në të dyja vendet

Kosovë
I fshehur në Emiratet e Bashkuara Arabe, ekstradohet në Shqipëri Bruno Çobo, Balla: Faqe e re bashkëpunimi

I fshehur në Emiratet e Bashkuara Arabe, ekstradohet në Shqipëri Bruno Çobo, Balla: Faqe e re bashkëpunimi

Shqipëri
Qeveria shqiptare miraton ndryshimet ligjore, Balla: Krijohet regjistri i adresave, çdo banesë me numër unik

Qeveria shqiptare miraton ndryshimet ligjore, Balla: Krijohet regjistri i adresave, çdo banesë me numër unik

Shqipëri
Goditet baza e armatimeve në Durrës, Balla: Goditje e përditshme e armëmbajtjes pa leje

Goditet baza e armatimeve në Durrës, Balla: Goditje e përditshme e armëmbajtjes pa leje

Shqipëri
Reshjet e borës vështirësojnë qarkullimin e automjeteve në disa zona në Shqipëri

Reshjet e borës vështirësojnë qarkullimin e automjeteve në disa zona në Shqipëri

Shqipëri
Korrupsioni i lartë, Balla paralajmëron ‘tërmet’ në Policinë e Shtetit

Korrupsioni i lartë, Balla paralajmëron ‘tërmet’ në Policinë e Shtetit

Shqipëri
Krimi në familje, flet ministri Balla: Betejë që nuk mund të fitohet vetëm nga policia

Krimi në familje, flet ministri Balla: Betejë që nuk mund të fitohet vetëm nga policia

Shqipëri
Kërkon kontroll të shtuar për postimet në gjuhën shqipe dhe bashkëpunim me policinë, Balla pret zyrtarin e lartë të TikTok

Kërkon kontroll të shtuar për postimet në gjuhën shqipe dhe bashkëpunim me policinë, Balla pret zyrtarin e lartë të TikTok

Shqipëri
Rasti i rëndë i vetëvrasjes në Kamëz, reagon Balla: Të miratohen sa më parë ndryshimet ligjore për dhunën online

Rasti i rëndë i vetëvrasjes në Kamëz, reagon Balla: Të miratohen sa më parë ndryshimet ligjore për dhunën online

Shqipëri
Aktorët nga Kosova pretendojnë se janë keqtrajtuar nga policia shqiptare, reagon Balla: I keqardhur për publikimet në media

Aktorët nga Kosova pretendojnë se janë keqtrajtuar nga policia shqiptare, reagon Balla: I keqardhur për publikimet në media

Shqipëri
Strukturë pushimi dhe trajnimi për Policinë e Shqipërisë dhe Kosovës, Balla me Sveçlën në Vlorë

Strukturë pushimi dhe trajnimi për Policinë e Shqipërisë dhe Kosovës, Balla me Sveçlën në Vlorë

Shqipëri
111 vjetori i Policisë së Shtetit, Balla: Rritje pagash për efektivët, do të përdoret edhe AI për t’i ardhur në ndihmë punës së Policisë

111 vjetori i Policisë së Shtetit, Balla: Rritje pagash për efektivët, do të përdoret edhe AI për t’i ardhur në ndihmë punës së Policisë

Shqipëri
Plani për rrëmbimin e 49-vjeçarit në Sarandë, reagon ministri i Brenshëm

Plani për rrëmbimin e 49-vjeçarit në Sarandë, reagon ministri i Brenshëm

Shqipëri
Berisha mbajti fjalim nga ballkoni, Balla: E papranueshme, policia t’a trajtojë si çdo shtetas tjetër

Berisha mbajti fjalim nga ballkoni, Balla: E papranueshme, policia t’a trajtojë si çdo shtetas tjetër

Shqipëri
Ekstradimi i Ruben Saraiva, Balla: Do t’i japim fund pandëshkueshmërisë ndaj personave që fshihen në vende të tjera

Ekstradimi i Ruben Saraiva, Balla: Do t’i japim fund pandëshkueshmërisë ndaj personave që fshihen në vende të tjera

Shqipëri
Si pasojë e zjarrit në Lushnje 40 qytetarë në spital, Balla: Rreziku nuk ka mbaruar

Si pasojë e zjarrit në Lushnje 40 qytetarë në spital, Balla: Rreziku nuk ka mbaruar

Shqipëri
Përfundon operacioni i evakuim-shpëtimit në Lushnje, mbi 40 qytetarë dërgohen në spital

Përfundon operacioni i evakuim-shpëtimit në Lushnje, mbi 40 qytetarë dërgohen në spital

Shqipëri