LAJMI I FUNDIT:

Stomaku

56 Artikuj

Forcojini vithet, kofshët dhe stomakun me vetëm një ushtrim: galiç-spliti bullgar djeg celulitin dhe yndyrat

Forcojini vithet, kofshët dhe stomakun me vetëm një ushtrim: galiç-spliti bullgar djeg celulitin dhe yndyrat

Ndërtim i muskujve
A bëhet vërtet barku më i vogël kur fillojmë të hamë më pak apo thjesht po jetojmë në një iluzion?

A bëhet vërtet barku më i vogël kur fillojmë të hamë më pak apo thjesht po jetojmë në një iluzion?

Nutricion
Si të arrini të keni stomak të tendosur pa ushtrime të muskujve të barkut

Si të arrini të keni stomak të tendosur pa ushtrime të muskujve të barkut

Ndërtim i muskujve
Çfarë ndodh nëse vazhdoni të tërhiqni stomakun: Krijohet një brazdë, kërthiza tërhiqet dhe më pas ndodh më e keqja

Çfarë ndodh nëse vazhdoni të tërhiqni stomakun: Krijohet një brazdë, kërthiza tërhiqet dhe më pas ndodh më e keqja

Këshilla mjekësore
Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Kanceri vret kur lodheni nga jeta, stomaku dhemb për shkak se jeni të zemëruar, ndërkaq diabeti shfaqet kur jeni të vetmuar

Të tjera
Yndyrat në vithe, dhe jo në stomak mbrojnë zemrën dhe enët e gjakut

Yndyrat në vithe, dhe jo në stomak mbrojnë zemrën dhe enët e gjakut

Shëndetësi Lajme
Kuriozitete për trupin që ndoshta nuk i keni ditur

Kuriozitete për trupin që ndoshta nuk i keni ditur

Lifestyle
Nëse keni turp të pyesni… Përse vazhdimisht kam gazra?

Nëse keni turp të pyesni… Përse vazhdimisht kam gazra?

Këshilla mjekësore
Shtypni këtë pikë në stomak dhe për 30 sekonda organizmit tuaj do t’i ndodhë diç e mrekullueshme

Shtypni këtë pikë në stomak dhe për 30 sekonda organizmit tuaj do t’i ndodhë diç e mrekullueshme

Mjekësi alternative
E dini sa stërvitje të muskujve të barkut duhet t’i bëni nëse dëshironi t’i shihni pllakat në stomak?

E dini sa stërvitje të muskujve të barkut duhet t’i bëni nëse dëshironi t’i shihni pllakat në stomak?

Ndërtim i muskujve
Çfarë tretë më parë stomaku

Çfarë tretë më parë stomaku

Këshilla mjekësore
Nuk ka më probleme me stomakun: Ushtrimi joga kundër gazrave dhe fryrjes!

Nuk ka më probleme me stomakun: Ushtrimi joga kundër gazrave dhe fryrjes!

Të tjera
Si t’i hiqni për dhjetë ditë shtresat dhjamore nga stomaku?

Si t’i hiqni për dhjetë ditë shtresat dhjamore nga stomaku?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kush duhet të marrë tableta kundër të përzierave në stomak? Cila është zgjidhja më e mirë për udhëtim të gjatë

Kush duhet të marrë tableta kundër të përzierave në stomak? Cila është zgjidhja më e mirë për udhëtim të gjatë

Këshilla mjekësore
Dhimbjet e barkut – sinjale paralajmëruese që na dërgon trupi

Dhimbjet e barkut – sinjale paralajmëruese që na dërgon trupi

Këshilla mjekësore
Aty ku ju grumbullohet yndyra në trup, zbulon shëndetin tuaj!

Aty ku ju grumbullohet yndyra në trup, zbulon shëndetin tuaj!

Këshilla mjekësore
Kombinimi i këtyre dy ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku!

Kombinimi i këtyre dy ushqimeve ngadalëson metabolizmin dhe shkakton dhimbje stomaku!

Të njohim produktet
Bel i skalitur për katërmbëdhjetë ditë me këto ushtrime në shtëpi

Bel i skalitur për katërmbëdhjetë ditë me këto ushtrime në shtëpi

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Eliminoni shtresat yndyrore nga stomaku gjatë menopauzës: Tri ushtrime të lehta për dobësim

Eliminoni shtresat yndyrore nga stomaku gjatë menopauzës: Tri ushtrime të lehta për dobësim

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kur problemet me stomakun janë shenjë e coronavirusit: Qe si të jeni të sigurt!

Kur problemet me stomakun janë shenjë e coronavirusit: Qe si të jeni të sigurt!

Shëndetësi Lajme
Vakuumi i stomakut, sekreti për të pasur muskuj barku?

Vakuumi i stomakut, sekreti për të pasur muskuj barku?

Ndërtim i muskujve
Treningu më i fuqishëm për stomak të sheshtë: Shkrin dhjamin dhe tendos muskujt për vetëm shtatë ditë!

Treningu më i fuqishëm për stomak të sheshtë: Shkrin dhjamin dhe tendos muskujt për vetëm shtatë ditë!

Ndërtim i muskujve
Katër arsye pse të flesh me barkun bosh është një ide e keqe, flasin specialistët

Katër arsye pse të flesh me barkun bosh është një ide e keqe, flasin specialistët

Nutricion
Cilat ushqime nuk duhet të konsumosh kur ke stomakun bosh

Cilat ushqime nuk duhet të konsumosh kur ke stomakun bosh

Nutricion