LAJMI I FUNDIT:
Gjakova 22° clearsky_night

E pazakontë: Në Malishevë pacientit i largohet telefoni nga stomaku

E pazakontë: Në Malishevë pacientit i largohet telefoni nga stomaku

Një rast i pazakontë ka ndodhur të shtunën në Malishevë – një pacienti i është larguar telefoni nga lukthi.

Siç njofton ordinanca ‘OSG’, përmes një postimi në platformën Facebook, pacienti në fjalë ishte me çrregullime depresive.


“Largimi i trupit të huaj nga stomaku ( telefon) Pacienti NN, me çrregullime depresive, duke u trajtuar për semundje të varshmërisë, sillet nga familjarët në ordinancën OSG në Malishevë. Me ç’rast dhe i largohet trupi i huaj nga lukthi, me endoskop fleksibil duke manovruar me aksesorët përkates, me asistim të dr. Taulant Kryeziut dhe infermieres Florida Shala”.

“Procedura kryhet me sukses pa komplikime! Pacienti referohet për trajtim të mëtejmë tek psikiatri”, njofton ordinanca./Telegrafi/

Në trend

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Arrestohet asambleisti i LVV-së në Prishtinë, ish-asistenti i kryeministrit Kurti

Prishtina
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Kalo në kategori