LAJMI I FUNDIT:

Smajl Latifi

132 Artikuj

​Subvencionimi nga 500 euro për lehonat, rritet interesimi që gratë të lindin në QKMF e Rahovecit

​Subvencionimi nga 500 euro për lehonat, rritet interesimi që gratë të lindin në QKMF e Rahovecit

Komunat
Ndërron jetë ish kryetari i Rahovecit, Qasim Qeska

Ndërron jetë ish kryetari i Rahovecit, Qasim Qeska

Kosovë
Vdes Beqir Krasniqi, i mbijetuar i masakrës së Pastasellës dhe dëshmitar i Hagës

Vdes Beqir Krasniqi, i mbijetuar i masakrës së Pastasellës dhe dëshmitar i Hagës

Kosovë
Haradinaj: AAK është dëshmuar se është alternativa e duhur për Kosovën

Haradinaj: AAK është dëshmuar se është alternativa e duhur për Kosovën

Kosovë
Përfundon renovimi i QKMF-së “Dr.Fahredin Hoti” në Rahovec

Përfundon renovimi i QKMF-së “Dr.Fahredin Hoti” në Rahovec

Kosovë
​Haradinaj: AAK angazhohet për familje me mirëqenie ekonomike

​Haradinaj: AAK angazhohet për familje me mirëqenie ekonomike

Kosovë
Kryetari Latifi nënshkruan vendimin, 500 euro për çdo grua që lindë në QKMF-në e Rahovecit

Kryetari Latifi nënshkruan vendimin, 500 euro për çdo grua që lindë në QKMF-në e Rahovecit

Financa
Kryetari i Rahovecit i tronditur nga vdekja tragjike e të riut Altin Hoti në Itali

Kryetari i Rahovecit i tronditur nga vdekja tragjike e të riut Altin Hoti në Itali

Kosovë
Gazetari Erich Rathfelder shpallet “Qytetar nderi” i Rahovecit

Gazetari Erich Rathfelder shpallet “Qytetar nderi” i Rahovecit

Kosovë
U lindën trinjakë në Rahovec, komuna i ndan një mijë euro nënës dhe foshnjave

U lindën trinjakë në Rahovec, komuna i ndan një mijë euro nënës dhe foshnjave

Komunat
Sivjet më pak rrush në Rahovec, kryetari Latifi kërkon më shumë ndihmë nga shteti

Sivjet më pak rrush në Rahovec, kryetari Latifi kërkon më shumë ndihmë nga shteti

Bujqësi
Fotografia e ish-presidentit Thaçi ende në zyrën e kryetarit të Rahovecit, aty sot ishte Presidentja Osmani

Fotografia e ish-presidentit Thaçi ende në zyrën e kryetarit të Rahovecit, aty sot ishte Presidentja Osmani

Kosovë
​Nis festa e vjeljes së rrushit, Osmani: Me këtë traditë po mbahet gjallë ekonomia

​Nis festa e vjeljes së rrushit, Osmani: Me këtë traditë po mbahet gjallë ekonomia

Bujqësi
Shkarkohet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Rahovecit

Shkarkohet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Rahovecit

Komunat
Kurti: 106 persona në Pastasellë u vranë vetëm pse ishin shqiptarë

Kurti: 106 persona në Pastasellë u vranë vetëm pse ishin shqiptarë

Kosovë
​Kërkohet drejtësi për masakrën në Fortesë

​Kërkohet drejtësi për masakrën në Fortesë

Kosovë
Rahovec, asamblisti i LVV-së aderon në AAK

Rahovec, asamblisti i LVV-së aderon në AAK

Politikë
Dhurimi i gjakut në Ratkoc tash e 19 vjet

Dhurimi i gjakut në Ratkoc tash e 19 vjet

Lajme
Përmbytje të tokave bujqësore edhe në Rahovec

Përmbytje të tokave bujqësore edhe në Rahovec

Komunat
Rahoveci pas vërshimeve, fermerët përfundojnë sezonin akoma pa e filluar

Rahoveci pas vërshimeve, fermerët përfundojnë sezonin akoma pa e filluar

Bujqësi
Ministri i Mbrojtjes në Rahovec, pritet ndërhyrja e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes në Rahovec, pritet ndërhyrja e FSK-së

Komunat
Vërshimet në Rahovec, Latifi: Ende nuk dihet vlera e dëmeve –  së bashku me ekipin e FSK-së po punojmë në hapjen e rrugëve

Vërshimet në Rahovec, Latifi: Ende nuk dihet vlera e dëmeve – së bashku me ekipin e FSK-së po punojmë në hapjen e rrugëve

Jehona Hulaj
Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Kosovë
Gjendje e rënduar në Rahovec nga vërshimet, Latifi kërkon përkrahjen urgjente të Qeverisë

Gjendje e rënduar në Rahovec nga vërshimet, Latifi kërkon përkrahjen urgjente të Qeverisë

Kosovë