LAJMI I FUNDIT:

Skoci

155 Artikuj

“Më detyroi gangsteri që e arrestova”, ish-polici shqiptar kapet duke kultivuar kanabis në Skoci

“Më detyroi gangsteri që e arrestova”, ish-polici shqiptar kapet duke kultivuar kanabis në Skoci

Shqipëri
Pas kthimit nga New Yorku, Rita Ora dhe Taika Waititi eksplorojnë peisazhet e bukura të Skocisë

Pas kthimit nga New Yorku, Rita Ora dhe Taika Waititi eksplorojnë peisazhet e bukura të Skocisë

Yjet
Top 15 vendet për t’u vizituar në Evropë gjatë vjeshtës

Top 15 vendet për t’u vizituar në Evropë gjatë vjeshtës

Çfarë të vizitosh
Një ishull i tërë në Skoci del në shitje për herë të parë pas 85 vitesh

Një ishull i tërë në Skoci del në shitje për herë të parë pas 85 vitesh

Udhëtime
U ndoqën nga banda shqiptare e drogës, 27-vjeçarja skoceze humb jetën në aksident

U ndoqën nga banda shqiptare e drogës, 27-vjeçarja skoceze humb jetën në aksident

Shqipëri
Kjo “enë e madhe” e rrallë e uiskit shitet për afro 19 milionë euro

Kjo “enë e madhe” e rrallë e uiskit shitet për afro 19 milionë euro

Interesante
Katër ditë pune – Skocia shkurton javën për të rritur produktivitetin e punëtorëve

Katër ditë pune – Skocia shkurton javën për të rritur produktivitetin e punëtorëve

Botë
Hampden Park – Glasgou

Hampden Park – Glasgou

Përfaqësueset
Edhe pse të ndara, ndodhën “njëra pas tjetrës”, policia në Skoci po heton “lidhjen” ndërmjet vdekjeve të tre personave

Edhe pse të ndara, ndodhën “njëra pas tjetrës”, policia në Skoci po heton “lidhjen” ndërmjet vdekjeve të tre personave

Evropa
Mister i zgjidhur: Një shkencëtar thotë se ai ka zbuluar se për çfarë kafshe ka të bëjë përbindëshi i famshëm Loch Ness

Mister i zgjidhur: Një shkencëtar thotë se ai ka zbuluar se për çfarë kafshe ka të bëjë përbindëshi i famshëm Loch Ness

Interesante
Trumpi shmang inaugurimin e Bidenit: Do të shkojë në një turne golfi

Trumpi shmang inaugurimin e Bidenit: Do të shkojë në një turne golfi

Amerika
Festivali i Zjarrit në Ishujt Shetland, vikingët kthehen çdo vit për të ndezur zjarret në festën e tyre

Festivali i Zjarrit në Ishujt Shetland, vikingët kthehen çdo vit për të ndezur zjarret në festën e tyre

Uncategorized
Lojërat e Malësisë në Skoci – Garat me fustanellë

Lojërat e Malësisë në Skoci – Garat me fustanellë

Kosovë
Çifti detyrohet të shkatërrojë investimin mijëra eurosh në kopshtin e tyre pasi kishin thyer rregullat

Çifti detyrohet të shkatërrojë investimin mijëra eurosh në kopshtin e tyre pasi kishin thyer rregullat

Rregullimi i shtëpisë
Sulmi me thikë në Skoci, një dëshmitar i rastit rrëfen ngjarjen

Sulmi me thikë në Skoci, një dëshmitar i rastit rrëfen ngjarjen

Nga Bota
Foshnja e lindur para kohe në Skoci, mposhti coronavirusin

Foshnja e lindur para kohe në Skoci, mposhti coronavirusin

Nga Bota
Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Nga Bota
Shpenzoi milionat e fituara në lotari, shitësi i thëngjillit tregon çfarë do të bënte nëse fiton sërish

Shpenzoi milionat e fituara në lotari, shitësi i thëngjillit tregon çfarë do të bënte nëse fiton sërish

Fun Lajme
U qëllua në gjoks me shigjetë, vazhdoi të qëndronte i qetë derisa argumentonte me fqinjin

U qëllua në gjoks me shigjetë, vazhdoi të qëndronte i qetë derisa argumentonte me fqinjin

Nga Bota
I arrestuari që besohej se është ‘monstra’ franceze që vrau pesë familjarë, del të jetë dikush tjetër

I arrestuari që besohej se është ‘monstra’ franceze që vrau pesë familjarë, del të jetë dikush tjetër

Nga Bota
Qëndrimi rrezikshëm para valëve gjigante, të shkaktuara prej stuhisë së fuqishme

Qëndrimi rrezikshëm para valëve gjigante, të shkaktuara prej stuhisë së fuqishme

Fun Lajme
Mbajti në duar për herë të parë një peshk të gjallë, reagimi saj i ka bërë të gjithë të qeshin (Video)

Mbajti në duar për herë të parë një peshk të gjallë, reagimi saj i ka bërë të gjithë të qeshin (Video)

Fun Lajme
Udhëtarit të pakujdesshëm i iku gjarpri nga çanta, derisa po udhëtonte me autobus(Foto)

Udhëtarit të pakujdesshëm i iku gjarpri nga çanta, derisa po udhëtonte me autobus(Foto)

Dështime
Koka i ngeci nën kapakun e shportës së mbeturinave, derisa po lypte diçka të hedhur (Video)

Koka i ngeci nën kapakun e shportës së mbeturinave, derisa po lypte diçka të hedhur (Video)

Dështime