LAJMI I FUNDIT:

Siri

303 Artikuj

Së shpejti do të mund të komunikoni me zë me ChatGPT-n

Së shpejti do të mund të komunikoni me zë me ChatGPT-n

Lajme Teknologji
Aplikacioni i ChatGPT për iOS fiton integrimin e Siri dhe Shortcuts

Aplikacioni i ChatGPT për iOS fiton integrimin e Siri dhe Shortcuts

Lajme Teknologji
Apple punëson staf për të punuar në produktet e saj të inteligjencës artificiale

Apple punëson staf për të punuar në produktet e saj të inteligjencës artificiale

Lajme Teknologji
Tërmeti i fuqishëm në Turqi, reagon Presidenti Begaj

Tërmeti i fuqishëm në Turqi, reagon Presidenti Begaj

Shqipëri
Google Assistant merr çmimin si asistenti më i mirë zanor – mposht Siri-n, Bixby-n dhe Alexa-n

Google Assistant merr çmimin si asistenti më i mirë zanor – mposht Siri-n, Bixby-n dhe Alexa-n

Lajme Teknologji
Mori pjesë në luftën e Sirisë, një muaj paraburgim për kosovarin

Mori pjesë në luftën e Sirisë, një muaj paraburgim për kosovarin

Drejtësi
Përmes një aksioni të përbashkët, Kosova dhe Shqipëria riatdhesojnë disa shtetas nga Siria

Përmes një aksioni të përbashkët, Kosova dhe Shqipëria riatdhesojnë disa shtetas nga Siria

Kosovë
Siri, nxirren nga kampi Al-Hol katër gra dhe nëntë fëmijë shqiptarë

Siri, nxirren nga kampi Al-Hol katër gra dhe nëntë fëmijë shqiptarë

Kosovë
A janë deradikalizuar ish-luftëtarët nga Kosova që morën pjesë në luftërat e huaja?

A janë deradikalizuar ish-luftëtarët nga Kosova që morën pjesë në luftërat e huaja?

Kosovë
Siri merr një zë të ri në iOS 15.4 beta, një zë i regjistruar nga një anëtar i komunitetit LGBTQ+

Siri merr një zë të ri në iOS 15.4 beta, një zë i regjistruar nga një anëtar i komunitetit LGBTQ+

Mobile
Pranon fajësinë i akuzuari për pjesëmarrje në grupe terroriste në Siri dhe angazhim në Batalionin e Snajperistëve

Pranon fajësinë i akuzuari për pjesëmarrje në grupe terroriste në Siri dhe angazhim në Batalionin e Snajperistëve

Drejtësi
Ngrihet aktakuzë për terrorizëm ndaj një shtetasi të Kosovës

Ngrihet aktakuzë për terrorizëm ndaj një shtetasi të Kosovës

Kosovë
Aktakuzë ndaj N.L për organizim dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste “Gjabat Al –Nusra” në Siri

Aktakuzë ndaj N.L për organizim dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste “Gjabat Al –Nusra” në Siri

Drejtësi
Shpëtuan nga ‘kampi i ferrit’ në Siri, nëna dhe fëmijët e saj akomodohen në banesat sociale në Shkozë

Shpëtuan nga ‘kampi i ferrit’ në Siri, nëna dhe fëmijët e saj akomodohen në banesat sociale në Shkozë

Shqipëri
Rëndësia e riatdhesimit të qytetarëve të Kosovës nga lufta e Sirisë

Rëndësia e riatdhesimit të qytetarëve të Kosovës nga lufta e Sirisë

Siguri
Rrëfimi i babait që i shkoi djali në Siri: Ma kërkoi hallallin në telefon

Rrëfimi i babait që i shkoi djali në Siri: Ma kërkoi hallallin në telefon

Kosovë
Eksperti i sigurisë: Arsenali i konfiskuar i armëve mund të ketë ardhur përmes kanalit Novi Pazar-Mal i Zi-Pejë

Eksperti i sigurisë: Arsenali i konfiskuar i armëve mund të ketë ardhur përmes kanalit Novi Pazar-Mal i Zi-Pejë

Kosovë
Tuna zbarkon në një nga zonat më të rrezikshme në Siri, në ndihmë të fëmijëve të prekur nga lufta

Tuna zbarkon në një nga zonat më të rrezikshme në Siri, në ndihmë të fëmijëve të prekur nga lufta

Yjet
​Kthehen në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra të bllokuara në kampet e luftës në Siri

​Kthehen në Shqipëri 14 fëmijë dhe 5 gra të bllokuara në kampet e luftës në Siri

Shqipëri
Kthimi i 11 qytetarëve nga Siria u bë me ndihmën e ShBA-së, 4 prej tyre janë fëmijë

Kthimi i 11 qytetarëve nga Siria u bë me ndihmën e ShBA-së, 4 prej tyre janë fëmijë

Kosovë
Këshilli i Evropës bën thirrje për riatdhesimin e të arrestuarve në Siri

Këshilli i Evropës bën thirrje për riatdhesimin e të arrestuarve në Siri

Kosovë
SHBA kryen sulme ajrore në Irak dhe Siri

SHBA kryen sulme ajrore në Irak dhe Siri

Nga Bota
Për shkak të barazisë gjinore, Siri pushon së qeni vetëm zëri i një gruaje

Për shkak të barazisë gjinore, Siri pushon së qeni vetëm zëri i një gruaje

Mobile
Turqia nis sulme ajrore në një zonë në veri të Sirisë

Turqia nis sulme ajrore në një zonë në veri të Sirisë

Azia