LAJMI I FUNDIT:

Shtime

227 Artikuj

Gjendet një mjet i dyshuar shpërthyes në Shtime

Gjendet një mjet i dyshuar shpërthyes në Shtime

Kronika e Zezë
FSK-ja largon një mjet shpërthyes në Shtime, dyshohet se daton nga Lufta e Dytë Botërore

FSK-ja largon një mjet shpërthyes në Shtime, dyshohet se daton nga Lufta e Dytë Botërore

Kronika e Zezë
Kosova pritet të bëhet me teleskopin më të madh diellor, flet astronomja kosovare Pranvera Hyseni

Kosova pritet të bëhet me teleskopin më të madh diellor, flet astronomja kosovare Pranvera Hyseni

Elfije Boletini
Inaugurohet fusha e re në stadiumin e KF Vjosa në Shtime

Inaugurohet fusha e re në stadiumin e KF Vjosa në Shtime

Liga e Parë
8.3 milionë euro grant për 11 komuna, nga 17 mijë deri në 1.7 milion – këto janë shumat që përfituan

8.3 milionë euro grant për 11 komuna, nga 17 mijë deri në 1.7 milion – këto janë shumat që përfituan

Besnike Salihu
Përleshje fizike mes disa personave në Shtime, tre prej tyre pësojnë lëndime

Përleshje fizike mes disa personave në Shtime, tre prej tyre pësojnë lëndime

Kronika e Zezë
Po kërkohej me urdhëresë nga gjykata për vjedhje të pyjeve, arrestohet 52-vjeçari në Shtime

Po kërkohej me urdhëresë nga gjykata për vjedhje të pyjeve, arrestohet 52-vjeçari në Shtime

Kronika e Zezë
Arrestohet një person për fajde në Shtime, sulmoi me mjet të fortë personin që ia dha 7 mijë euro

Arrestohet një person për fajde në Shtime, sulmoi me mjet të fortë personin që ia dha 7 mijë euro

Kronika e Zezë
Vidhet një laptop në një shkollë në Shtime

Vidhet një laptop në një shkollë në Shtime

Kronika e Zezë
Haliti arsyeton buxhetin e lartë për komunat e LVV-së: Investimi në Institutin Special në Shtime, u shërben të gjitha komunave

Haliti arsyeton buxhetin e lartë për komunat e LVV-së: Investimi në Institutin Special në Shtime, u shërben të gjitha komunave

Ekonomi
Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Kosovë
Vendoset gurthemeli i çerdhes së re në Godancë të Shtimes

Vendoset gurthemeli i çerdhes së re në Godancë të Shtimes

Kosovë
Shtime, kërcënohet gazetari Agim Ademi

Shtime, kërcënohet gazetari Agim Ademi

Kosovë
Qytetari nga Shtimja dorëzon në polici telefonin e gjetur

Qytetari nga Shtimja dorëzon në polici telefonin e gjetur

Kronika e Zezë
E kanosi me armë kolegun e tij, arrestohet një person në Shtime

E kanosi me armë kolegun e tij, arrestohet një person në Shtime

Kronika e Zezë
Rrënohen tri furra të gëlqeres në Shtime

Rrënohen tri furra të gëlqeres në Shtime

Kronika e Zezë
69 vjeçari nga Shtimja dorëzon në polici armën që kishte me leje

69 vjeçari nga Shtimja dorëzon në polici armën që kishte me leje

Kronika e Zezë
11 martirët e familjes Asllani

11 martirët e familjes Asllani

Kosovë
Lëndohet një person në vendin e punës në Shtime, rasti po hetohet

Lëndohet një person në vendin e punës në Shtime, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
25 vjet nga vrasja e 11 anëtarëve të familjes Asllani në Rancë të Shtimes

25 vjet nga vrasja e 11 anëtarëve të familjes Asllani në Rancë të Shtimes

Kosovë
Vdes një person në qendrën Integruese Rehabilituese në Shtime, rasti po hetohet

Vdes një person në qendrën Integruese Rehabilituese në Shtime, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
Ujësjellësi “Prishtina” nesër me aksion për shkyçjen e borxhlinjve në Lipjan dhe Shtime: S’ka ujë pa paguar”

Ujësjellësi “Prishtina” nesër me aksion për shkyçjen e borxhlinjve në Lipjan dhe Shtime: S’ka ujë pa paguar”

Kosovë
Policia e Kosovës shton masat e sigurisë në Ferizaj, Kaçanik , Shtime, Shtërpcë dhe Hani i Elezit – arrestohen 9 persona

Policia e Kosovës shton masat e sigurisë në Ferizaj, Kaçanik , Shtime, Shtërpcë dhe Hani i Elezit – arrestohen 9 persona

Kosovë
Gjuajti me armë në një aheng familjar në Shtime – Policia i gjen revole, kallashnikovë dhe fishekë në shtëpi të dyshuarit

Gjuajti me armë në një aheng familjar në Shtime – Policia i gjen revole, kallashnikovë dhe fishekë në shtëpi të dyshuarit

Kronika e Zezë