LAJMI I FUNDIT:

Shtetet e Bashkaura të Amerikës

148 Artikuj

Vizita në Tiranë, Blinken vlerëson Shqipërinë: Partner i vjetër i SHBA-së dhe aleat i NATO-s

Vizita në Tiranë, Blinken vlerëson Shqipërinë: Partner i vjetër i SHBA-së dhe aleat i NATO-s

Shqipëri
Blinken në Tiranë, Berisha: E para vizitë e një Sekretari Shteti që në agjendë ka vetëm takime me partinë-shtet

Blinken në Tiranë, Berisha: E para vizitë e një Sekretari Shteti që në agjendë ka vetëm takime me partinë-shtet

Shqipëri
Vizita e Blinken, Tirana mbushet me flamuj amerikanë, banderolë gjigante për ta mirëpritur

Vizita e Blinken, Tirana mbushet me flamuj amerikanë, banderolë gjigante për ta mirëpritur

Shqipëri
Anija e Forcave Detare të Shteteve të Bashkuara Trenton mbërriti në Durrës

Anija e Forcave Detare të Shteteve të Bashkuara Trenton mbërriti në Durrës

Shqipëri
FFK organizon kamp seleksionues në SHBA

FFK organizon kamp seleksionues në SHBA

Futboll
22 vite nga tragjedia e 11 Shtatorit, Begaj: Qëndrojmë në solidaritet me SHBA-në

22 vite nga tragjedia e 11 Shtatorit, Begaj: Qëndrojmë në solidaritet me SHBA-në

Shqipëri
Rama niset drejt SHBA-ve më 14 shtator, zbulohet arsyeja e vizitës 1 javore

Rama niset drejt SHBA-ve më 14 shtator, zbulohet arsyeja e vizitës 1 javore

Shqipëri
Konjufca për ‘qortimin’ amerikan: Nuk është hera e parë, SHBA-ja nuk po na kupton drejt

Konjufca për ‘qortimin’ amerikan: Nuk është hera e parë, SHBA-ja nuk po na kupton drejt

Kosovë
Parlamenti serb hapi dyert për deputetët e sanksionuar rusë

Parlamenti serb hapi dyert për deputetët e sanksionuar rusë

Ekonomi
Escobar viziton Tiranën dy ditë para nisjes së fushatës elektorale

Escobar viziton Tiranën dy ditë para nisjes së fushatës elektorale

Shqipëri
Ra në kurthin e DEA-s, Gjykata Penale e Tiranës vendos të ekstradojë trafikantin indian drejt Amerikës

Ra në kurthin e DEA-s, Gjykata Penale e Tiranës vendos të ekstradojë trafikantin indian drejt Amerikës

Shqipëri
Një vit në krye të ambasadës amerikane, Hovenier: Krenar që jam pjesë e përpjekjeve të SHBA-së për të mbështetur Kosovën

Një vit në krye të ambasadës amerikane, Hovenier: Krenar që jam pjesë e përpjekjeve të SHBA-së për të mbështetur Kosovën

Kosovë
Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi ka në themel njohjen reciproke

Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi ka në themel njohjen reciproke

Kosovë
Osmani: Miqësia e Kosovës me SHBA-në më e fortë se kurrë

Osmani: Miqësia e Kosovës me SHBA-në më e fortë se kurrë

Kosovë
Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Kosovë
SHBA-ja thirrje Kosovës e Serbisë: Po i vëzhgojmë nga afër bisedimet, shfrytëzojini në mënyrë efektive

SHBA-ja thirrje Kosovës e Serbisë: Po i vëzhgojmë nga afër bisedimet, shfrytëzojini në mënyrë efektive

Kosovë
Marrëveshjen e Kosovës me MCC-në e nënshkroi vajza e Madeleine Albright, Kurti: Nga çlirimi te zhvillimi

Marrëveshjen e Kosovës me MCC-në e nënshkroi vajza e Madeleine Albright, Kurti: Nga çlirimi te zhvillimi

Energjetika
Biden: SHBA-ja mirëpret hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për në BE

Biden: SHBA-ja mirëpret hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për në BE

Shqipëri
Përfitimet nga dialogu strategjik mes Shkupit dhe Uashingtonit

Përfitimet nga dialogu strategjik mes Shkupit dhe Uashingtonit

Maqedonia e Veriut
Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për të nderuar aktivisten Vasfije Krasniqi-Goodman

Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për të nderuar aktivisten Vasfije Krasniqi-Goodman

Kosovë
Vizita e Kurtit në Amerikë, analistët: Ekskursion dhe tregues i keq për marrëdhëniet e Qeverisë me Shtëpinë e Bardhë

Vizita e Kurtit në Amerikë, analistët: Ekskursion dhe tregues i keq për marrëdhëniet e Qeverisë me Shtëpinë e Bardhë

Donjeta Zeqiraj
Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Pas turit tre javor në SHBA e Zvicër, Kurti kthehet në Kosovë

Politikë
SHBA-ja përkrah aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës

SHBA-ja përkrah aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Politikë
Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo merr titullin ‘Honoris Causa”’ nga Universiteti i Tiranës

Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo merr titullin ‘Honoris Causa”’ nga Universiteti i Tiranës

Shqipëri