LAJMI I FUNDIT:

Serotonina

17 Artikuj

Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Melodia që zgjon hormonin e lumturisë: Dëgjoni frekuencën e cila forcon serotoninën, endorfinën dhe dopaminën

Psikologji
Depresioni pranveror, ndryshimet që pësojnë individët dhe arsyet pse ndodh

Depresioni pranveror, ndryshimet që pësojnë individët dhe arsyet pse ndodh

Psikologji
A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

Shëndetësi Lajme
Zgjimi herët, një shprehi që i ka avantazhet e veta

Zgjimi herët, një shprehi që i ka avantazhet e veta

Shëndetësi Lajme
A ka lidhje depresioni me serotoninën e ulët?

A ka lidhje depresioni me serotoninën e ulët?

Shëndetësi Lajme
Si e dini se keni një nivel të ulët të hormoneve që ndikon në humorin tuaj? Shtoni dopaminën

Si e dini se keni një nivel të ulët të hormoneve që ndikon në humorin tuaj? Shtoni dopaminën

Shëndetësi Lajme
Çfarë i ndodh trupit kur pini kafe në lukth të zbrazët

Çfarë i ndodh trupit kur pini kafe në lukth të zbrazët

Shëndetësi Lajme
Nuk keni dëshirë të ngriheni nga krevati kur është mot i zymtë dhe me shi?

Nuk keni dëshirë të ngriheni nga krevati kur është mot i zymtë dhe me shi?

Shëndetësi Lajme
Para se të flini: Përfitimet e gjalpit të kikirikut në lidhje me gjumin dhe jo vetëm

Para se të flini: Përfitimet e gjalpit të kikirikut në lidhje me gjumin dhe jo vetëm

Shëndetësi Lajme
Disa arsye pse nuk duhet të shkoni në krevat të uritur

Disa arsye pse nuk duhet të shkoni në krevat të uritur

Shëndetësi Lajme
Klubi i leximit “Dukagjini Book Club” ju mirëpret sërish këtë javë me librin “Serotonina” 

Klubi i leximit “Dukagjini Book Club” ju mirëpret sërish këtë javë me librin “Serotonina” 

Marketing
Ngjyra juaj e syve ndikon në depresionin gjatë dimrit

Ngjyra juaj e syve ndikon në depresionin gjatë dimrit

Shëndetësi Lajme
Përse jemi të përgjumur kur bie shi?

Përse jemi të përgjumur kur bie shi?

Shëndetësi Lajme
Para se të flini gjumë, fusni nën gjuhë pak mjaltë dhe kripë Himalaje: Do të zgjidhni problemin me depresionin, shtypjen e gjakut dhe apetitin!

Para se të flini gjumë, fusni nën gjuhë pak mjaltë dhe kripë Himalaje: Do të zgjidhni problemin me depresionin, shtypjen e gjakut dhe apetitin!

Mjekësi alternative
Kos me vaj ulliri për të rënë në peshë

Kos me vaj ulliri për të rënë në peshë

Dietë
Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini një filxhan kafe

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj kur pini një filxhan kafe

Këshilla mjekësore
RECETA E CILA BËN MREKULLI: Para gjumit vëni këtë nën gjuhë dhe nuk do të zgjoheni të lodhur

RECETA E CILA BËN MREKULLI: Para gjumit vëni këtë nën gjuhë dhe nuk do të zgjoheni të lodhur

Këshilla mjekësore