LAJMI I FUNDIT:

Serbi

460 Artikuj

Çfarë po ndodh me rastet e shqiptarëve të arrestuar në Serbi nën dyshimet për krime lufte?

Çfarë po ndodh me rastet e shqiptarëve të arrestuar në Serbi nën dyshimet për krime lufte?

Kosovë
Sadik Durakut i vazhdohet masa e paraburgimit në Serbi

Sadik Durakut i vazhdohet masa e paraburgimit në Serbi

Drejtësi
I riu shqiptar zhduket në kufirin serbo-kroat, daja tregon kontaktet e fundit

I riu shqiptar zhduket në kufirin serbo-kroat, daja tregon kontaktet e fundit

Shqipëri
Policia shqiptare arreston një serb në Morinë, pritet ekstradimi në Serbi

Policia shqiptare arreston një serb në Morinë, pritet ekstradimi në Serbi

Shqipëri
Sadik Durakut “po i skadon” paraburgimi në Serbi, familjarët kërkojnë informacion

Sadik Durakut “po i skadon” paraburgimi në Serbi, familjarët kërkojnë informacion

Kosovë
Shqipëria me mosbesimin më të lartë në rajon ndaj politikanëve, mbështetja për anëtarësimin në BE mbetet i lartë

Shqipëria me mosbesimin më të lartë në rajon ndaj politikanëve, mbështetja për anëtarësimin në BE mbetet i lartë

Shqipëri
Arrestohen 17 persona në Serbi, falsifikonin dokumente të pronave të serbëve për shqiptarët nga Kosova

Arrestohen 17 persona në Serbi, falsifikonin dokumente të pronave të serbëve për shqiptarët nga Kosova

Kosovë
Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Drejtësi
Komandanti i KFOR-it ftohet nga ushtria serbe në stërvitjen “Whirlwind 2024”

Komandanti i KFOR-it ftohet nga ushtria serbe në stërvitjen “Whirlwind 2024”

Siguri
Arrestimi i zëvendësdrejtorit serb të Policisë së Kosovës, Krasniqi: Prova më e qartë e pozicionit hipokrit të Serbisë

Arrestimi i zëvendësdrejtorit serb të Policisë së Kosovës, Krasniqi: Prova më e qartë e pozicionit hipokrit të Serbisë

Siguri
Mustafi publikon pamje të xhandarmërisë serbe në Luginë të Preshevës

Mustafi publikon pamje të xhandarmërisë serbe në Luginë të Preshevës

Kosovë
Sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi provokohet nga policia serbe, i kërkohet të nënshkruajë dokumentin ku ai konsiderohet shtetas i Serbisë

Sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi provokohet nga policia serbe, i kërkohet të nënshkruajë dokumentin ku ai konsiderohet shtetas i Serbisë

Kosovë
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Kosovë
Shqipëria me suficit në tregtinë me rajonin, përveç Serbisë

Shqipëria me suficit në tregtinë me rajonin, përveç Serbisë

Shqipëri
U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

Kosovë
Djegia e flamurit serb në Tiranë, Serbia dërgon notë proteste ndaj Shqipërisë

Djegia e flamurit serb në Tiranë, Serbia dërgon notë proteste ndaj Shqipërisë

Shqipëri
Alarmon Sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Haxholli: Serbia ka ndaluar të më ofroj siguri fizike

Alarmon Sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd, Haxholli: Serbia ka ndaluar të më ofroj siguri fizike

Kosovë
Rama mungon në panairin e dytë të verës në kuadër të “Open Balkan”, liderët e iniciativës mblidhen në Beograd

Rama mungon në panairin e dytë të verës në kuadër të “Open Balkan”, liderët e iniciativës mblidhen në Beograd

Shqipëri
Arrestohen pesë mjekë dhe farmacistë për receta false në Serbi dhe Kosovë

Arrestohen pesë mjekë dhe farmacistë për receta false në Serbi dhe Kosovë

Kosovë
“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja” – ambasadori Hill sulmohet verbalisht nga disa gra në Serbi

“Vrasësi po shëtit nëpër Beograd, i ftohtë si vdekja” – ambasadori Hill sulmohet verbalisht nga disa gra në Serbi

Serbia
Lutfiu: Tensionet Kosovë-Serbi manifestohen edhe në Luginë të Preshevës

Lutfiu: Tensionet Kosovë-Serbi manifestohen edhe në Luginë të Preshevës

Lugina
Todoroviq: U kërcënova në Serbi pse thash se Kosova e meriton ulësen në OKB

Todoroviq: U kërcënova në Serbi pse thash se Kosova e meriton ulësen në OKB

Kosovë
Aktivistët në Serbi, thirrje autoriteteve të reagojnë ndaj grafiteve “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Aktivistët në Serbi, thirrje autoriteteve të reagojnë ndaj grafiteve “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Kosovë
Edhe në Rusi grafite nacionaliste “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Edhe në Rusi grafite nacionaliste “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Kosovë