LAJMI I FUNDIT:

Sarajeva

84 Artikuj

“Dridhje e shkurtër por e fortë,…”: Një tërmet i fuqishëm godet Sarajevën dhe rrethinën e saj

“Dridhje e shkurtër por e fortë,…”: Një tërmet i fuqishëm godet Sarajevën dhe rrethinën e saj

Bosnja
Një shofer parkoi makinën e tij shumë pranë shinave në Sarajevë dhe e la aty – pasagjerët e tramvajit u desh të zbrisnin aty

Një shofer parkoi makinën e tij shumë pranë shinave në Sarajevë dhe e la aty – pasagjerët e tramvajit u desh të zbrisnin aty

Auto Fun
Aksident i pazakontë në Sarajevë: Vetura del nga rruga, përfundon e përplasur për një ndërtesë

Aksident i pazakontë në Sarajevë: Vetura del nga rruga, përfundon e përplasur për një ndërtesë

Auto Fun
Bosnja demanton Prokurorinë e Serbisë, thotë se s’është në dijeni që Radojiçiq ka blerë armë atje

Bosnja demanton Prokurorinë e Serbisë, thotë se s’është në dijeni që Radojiçiq ka blerë armë atje

Kosovë
Ndjekje si nëpër filma, pesë policë në Sarajevë kapin burrin që mbante thikë në dorë

Ndjekje si nëpër filma, pesë policë në Sarajevë kapin burrin që mbante thikë në dorë

Bosnja
Dikush në Sarajevë vendosi të vidhte një Golf 2, pronari tregon detajet dhe sjell pamjet

Dikush në Sarajevë vendosi të vidhte një Golf 2, pronari tregon detajet dhe sjell pamjet

Auto Fun
Autoritetet “në alarm”, një ari i humbur endet rrugëve të Sarajevës

Autoritetet “në alarm”, një ari i humbur endet rrugëve të Sarajevës

Fun Lajme
I dështuan frenat, goditi një makinë që kishte para në pistë – detaje nga aksidenti i së hënës i një aeroplani në linjën Sarajevë-Zagreb

I dështuan frenat, goditi një makinë që kishte para në pistë – detaje nga aksidenti i së hënës i një aeroplani në linjën Sarajevë-Zagreb

Kroacia
Një burrë u pa duke ecur zbathur dhe vetëm me pantallona të shkurtra në qytetin e Sarajevës

Një burrë u pa duke ecur zbathur dhe vetëm me pantallona të shkurtra në qytetin e Sarajevës

Fun Lajme
Erdogan mbërrin në Sarajevë – kjo është pritja që iu bë para Presidencës së BeH

Erdogan mbërrin në Sarajevë – kjo është pritja që iu bë para Presidencës së BeH

Bosnja
Skena romantike në Sarajevë, propozimi unik i zjarrfikësit nga Bosnja që u gjunjëzua para partneres

Skena romantike në Sarajevë, propozimi unik i zjarrfikësit nga Bosnja që u gjunjëzua para partneres

Interesante
Paul Lowe dhe fotografia më e mirë e tij në Sarajevën e rrethuar

Paul Lowe dhe fotografia më e mirë e tij në Sarajevën e rrethuar

Fotografia
Një burrë donte t’i vinte zjarrin një veture në një garazh në Sarajevë – flakët i “kapën” dorezat, përmes të cilave u zbulua se kush ishte

Një burrë donte t’i vinte zjarrin një veture në një garazh në Sarajevë – flakët i “kapën” dorezat, përmes të cilave u zbulua se kush ishte

Dështime
Një person i veshur si “Spiderman” duke bërë akrobaci të rrezikshme në rrugët e Sarajevës

Një person i veshur si “Spiderman” duke bërë akrobaci të rrezikshme në rrugët e Sarajevës

Fun Lajme
Ambasada amerikane në Sarajevë: Moska po i shfrytëzon lidhjet fetare që ndan me popullin serb për të propaganduar për krimet në Ukrainë

Ambasada amerikane në Sarajevë: Moska po i shfrytëzon lidhjet fetare që ndan me popullin serb për të propaganduar për krimet në Ukrainë

Bosnja
Tërmet në Sarajevë, një qytetar tha se ishte “i shkurtër, por më zgjoi nga gjumi”

Tërmet në Sarajevë, një qytetar tha se ishte “i shkurtër, por më zgjoi nga gjumi”

Bosnja
Kërcënime të shumta me bombë në shkollat dhe institucionet e Sarajevës

Kërcënime të shumta me bombë në shkollat dhe institucionet e Sarajevës

Ballkan
Në Sarajevë filmohen objekte të pazakonta duke shndritur në qiell

Në Sarajevë filmohen objekte të pazakonta duke shndritur në qiell

Kuriozitete
“Auto Show Pranvera”, nga 5 deri më 8 maj në Sarajevë

“Auto Show Pranvera”, nga 5 deri më 8 maj në Sarajevë

Auto Lajme
Një burrë “shfrytëzon rastin”, kapet duke vjedhur atlete para një xhamie në Sarajevë

Një burrë “shfrytëzon rastin”, kapet duke vjedhur atlete para një xhamie në Sarajevë

Dështime
Johnson për bombardimin e Kharkivit nga forcat ruse: Më kujton bombardimin e Sarajevës

Johnson për bombardimin e Kharkivit nga forcat ruse: Më kujton bombardimin e Sarajevës

Evropa
Alarm për bombë, evakuohet ndërtesa e Gjykatës Komunale në Sarajevë

Alarm për bombë, evakuohet ndërtesa e Gjykatës Komunale në Sarajevë

Bosnja
Foshnjat e para të lindura në Sarajevë në vitin 2022 janë binjakë

Foshnjat e para të lindura në Sarajevë në vitin 2022 janë binjakë

Interesante
Policia e Sarajevës gjen një laborator droge – mediat sjellin detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Policia e Sarajevës gjen një laborator droge – mediat sjellin detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Bosnja