LAJMI I FUNDIT:

Rron Gjinovci

32 Artikuj

Lirohet aktivisti Rron Gjinovci

Lirohet aktivisti Rron Gjinovci

Kosovë
​Tensione në protestën para Rektoratit, arrestohet Rron Gjinovci

​Tensione në protestën para Rektoratit, arrestohet Rron Gjinovci

Kosovë
“Kthimi i trurit apo kapja e Universitetit?”, ORCA me aksion protestues para MASHTI-t

“Kthimi i trurit apo kapja e Universitetit?”, ORCA me aksion protestues para MASHTI-t

Arsim
Cilësia në arsim, përplasje të ashpra deri në nivelin personal mes deputetit Ardian Gola dhe Rron Gjinovcit

Cilësia në arsim, përplasje të ashpra deri në nivelin personal mes deputetit Ardian Gola dhe Rron Gjinovcit

Arsim
Arrestohet protestuesja, dyshohet se hodhi mjete zjarrëvënëse te ndërtesa e Qeverisë

Arrestohet protestuesja, dyshohet se hodhi mjete zjarrëvënëse te ndërtesa e Qeverisë

Siguri
Dugolli e quan Rron Gjinovcin rrugaç: Student i dështuar, ka bërë 10 vjet për ta kryer fakultetin

Dugolli e quan Rron Gjinovcin rrugaç: Student i dështuar, ka bërë 10 vjet për ta kryer fakultetin

Kosovë
Gjinovci: Na arrestuan si kriminelë, plagjiatorin e lanë të japë mësim

Gjinovci: Na arrestuan si kriminelë, plagjiatorin e lanë të japë mësim

Arsim
Avokatja e Gjinovcit dhe Hoxhes: Aktivistët mund të dënohen nga 3 muaj deri në 3 vite burgim

Avokatja e Gjinovcit dhe Hoxhes: Aktivistët mund të dënohen nga 3 muaj deri në 3 vite burgim

Arsim
ORCA publikon momentin e arrestimit të Rron Gjinovcit dhe Dibran Hoxhes

ORCA publikon momentin e arrestimit të Rron Gjinovcit dhe Dibran Hoxhes

Kosovë
Arrestohen aktivistët Gjinovci e Hoxha të organizatës ORCA

Arrestohen aktivistët Gjinovci e Hoxha të organizatës ORCA

Arsim
ORCA alarmon institucionet e arsimit, Kosova rrezikohet për mospërputhjen e tregut të punës

ORCA alarmon institucionet e arsimit, Kosova rrezikohet për mospërputhjen e tregut të punës

Arsim
Duda Balje dhe Rron Gjinovci bëhen bashkë për prezantimin e një formati të ri sportiv

Duda Balje dhe Rron Gjinovci bëhen bashkë për prezantimin e një formati të ri sportiv

TV / Film
Molliqaj i quan raciste deklaratat e Rron Gjinovcit

Molliqaj i quan raciste deklaratat e Rron Gjinovcit

Kosovë
ORCA pas shoqërimit që iu bë në polici Rron Gjinovcit: Kjo është e motivuar politikisht nga Qeveria dhe ministri Veliu

ORCA pas shoqërimit që iu bë në polici Rron Gjinovcit: Kjo është e motivuar politikisht nga Qeveria dhe ministri Veliu

Kosovë
Pas shoqërimit në polici, lirohet Rron Gjinovci

Pas shoqërimit në polici, lirohet Rron Gjinovci

Kosovë
Parashkruhet lënda për 27 të pandehurit për rrotullim të veturave të EULEX-it  

Parashkruhet lënda për 27 të pandehurit për rrotullim të veturave të EULEX-it  

Drejtësi
Dështimi në PISA, akuzohen qeveritë dhe mësimdhënësit

Dështimi në PISA, akuzohen qeveritë dhe mësimdhënësit

Kosovë
Debat i ashpër mes Rron Gjinovcit dhe Arbër Reçit për mos akreditimin e disa institucioneve të arsimit universitar

Debat i ashpër mes Rron Gjinovcit dhe Arbër Reçit për mos akreditimin e disa institucioneve të arsimit universitar

Kosovë
Rekomandohet që Universiteti i Mitrovicës të mos regjistrojë studentë të tjerë, Gjinovci raportet e ekspertëve i konsideron të besueshëm (Video)

Rekomandohet që Universiteti i Mitrovicës të mos regjistrojë studentë të tjerë, Gjinovci raportet e ekspertëve i konsideron të besueshëm (Video)

Kosovë
Kriza e universiteteve për doktorë

Kriza e universiteteve për doktorë

Kosovë
Gjinovci dhe Gashi kërkojnë ndihmën edhe të ministrit për gjetjet e tyre për profesorët

Gjinovci dhe Gashi kërkojnë ndihmën edhe të ministrit për gjetjet e tyre për profesorët

Kosovë
Kërkohet suspendimi i profesorëve plagjiatorë

Kërkohet suspendimi i profesorëve plagjiatorë

Arsim
Profesorët “supermenë” të UP-së me mbi 5 punime shkencore për një vit e gjysmë (Video)

Profesorët “supermenë” të UP-së me mbi 5 punime shkencore për një vit e gjysmë (Video)

Arsim
Universitetet e jashtëligjshme të Thaçit, drejt mbylljes nga Haradinaj

Universitetet e jashtëligjshme të Thaçit, drejt mbylljes nga Haradinaj

Arsim