LAJMI I FUNDIT:

Rrezarta Krasniqi

45 Artikuj

LDK thotë se Qeveria në mungesë të koordinimit me aleatët po provokon tensione të reja

LDK thotë se Qeveria në mungesë të koordinimit me aleatët po provokon tensione të reja

Mirjeta Hajzeraj
Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Kosovë
Pozitë e opozitë paralajmërojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare në Kosovë

Pozitë e opozitë paralajmërojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare në Kosovë

Politikë
Deputetja e LDK-së, Krasniqi: Pas vitit të ri do të ketë zgjedhje, Kosova ka humbur njohjen reciproke

Deputetja e LDK-së, Krasniqi: Pas vitit të ri do të ketë zgjedhje, Kosova ka humbur njohjen reciproke

Kosovë
​Gratë ende përballen me diskriminim në tregun e punës, financa dhe pronë

​Gratë ende përballen me diskriminim në tregun e punës, financa dhe pronë

Kosovë
Opozita alarmohet pas paralajmërimit të Macron për vizat: Kurti mos ta rrezikojë lirinë e lëvizjes

Opozita alarmohet pas paralajmërimit të Macron për vizat: Kurti mos ta rrezikojë lirinë e lëvizjes

Kosovë
Deputetja e LDK-së e akuzon Kurtin për shpenzimet: Kryeministër zhvatës, shihemi në Kuvend

Deputetja e LDK-së e akuzon Kurtin për shpenzimet: Kryeministër zhvatës, shihemi në Kuvend

Politikë
Deputetja e LDK-së: Kjo qeveri ka dështuar në politikën e jashtme, videot me Zelenskyn vetëm për t’i hedhur hi syve

Deputetja e LDK-së: Kjo qeveri ka dështuar në politikën e jashtme, videot me Zelenskyn vetëm për t’i hedhur hi syve

Kosovë
Kontrata e lobimit në ShBA, a do të përmirësohen marrëdhëniet e Kosovës me aleatin më të rëndësishëm?

Kontrata e lobimit në ShBA, a do të përmirësohen marrëdhëniet e Kosovës me aleatin më të rëndësishëm?

Kosovë
Largimi i masave nga BE, opozita skeptike për punën e Qeverisë për depërshkallëzimin e situatës në veri

Largimi i masave nga BE, opozita skeptike për punën e Qeverisë për depërshkallëzimin e situatës në veri

Siguri
Deputetja e LDK-së: Skandalet e Qeverisë, dita ditës po bëhen të zakonshme

Deputetja e LDK-së: Skandalet e Qeverisë, dita ditës po bëhen të zakonshme

Politikë
Deklarata e Bislimit për zgjedhjet në veri dhe për masat e BE-së, opozita: Para se të bëjë kushtëzime ndaj BE-së të raportojë në Komision

Deklarata e Bislimit për zgjedhjet në veri dhe për masat e BE-së, opozita: Para se të bëjë kushtëzime ndaj BE-së të raportojë në Komision

Kosovë
Deklaratat e Bislimit, Krasniqi: Të vijë për raportim në komision para se të kushtëzojë BE-në

Deklaratat e Bislimit, Krasniqi: Të vijë për raportim në komision para se të kushtëzojë BE-në

Kosovë
Bislimi nuk shkon për të raportuar në Komision, deputetët e PDK-së vendosin disa fotografi të tij duke hedhur shishe

Bislimi nuk shkon për të raportuar në Komision, deputetët e PDK-së vendosin disa fotografi të tij duke hedhur shishe

Kosovë
Pezullimi i fondeve të BE-së për Kosovën, pasojat do të ndihen nëse s’ka zgjidhje të shpejtë të krizës

Pezullimi i fondeve të BE-së për Kosovën, pasojat do të ndihen nëse s’ka zgjidhje të shpejtë të krizës

Financa
Opozita pa vota, por me vullnet për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Opozita pa vota, por me vullnet për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Politikë
Opozita me kritika ndaj Qeverisë, Kurti po dëmton raportet e Kosovës me miqtë ndërkombëtarë

Opozita me kritika ndaj Qeverisë, Kurti po dëmton raportet e Kosovës me miqtë ndërkombëtarë

Mirjeta Hajzeraj
Sekuencimi i zbatimit të marrëveshjes, palët ende larg pajtueshmërisë

Sekuencimi i zbatimit të marrëveshjes, palët ende larg pajtueshmërisë

Kosovë
Bislimi lavdëroi punën e qeverisë, opozita ia përmend rastin e Martin Berishajt dhe skandalet me korrupsion

Bislimi lavdëroi punën e qeverisë, opozita ia përmend rastin e Martin Berishajt dhe skandalet me korrupsion

Kosovë
Dy dekada të izoluar, politikanë e analistë thonë se Parlamenti Evropian pritet t’i jap fund vonesës me viza

Dy dekada të izoluar, politikanë e analistë thonë se Parlamenti Evropian pritet t’i jap fund vonesës me viza

Mirjeta Hajzeraj
Aplikimi për anëtarësim në BE, Bislimi këtë muaj në Suedi

Aplikimi për anëtarësim në BE, Bislimi këtë muaj në Suedi

Kosovë
​Krasniqi: Diplomacia në gjumë, çdo gjë e ka bërë mbrapsht

​Krasniqi: Diplomacia në gjumë, çdo gjë e ka bërë mbrapsht

Kosovë
Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Asociacioni, opozita kërkon kujdes në raportet me aleatët dhe respektim të Kushtetutës

Kosovë
​Qeverisë i kërkohet të propozojë alternativa për Asociacionin pas garancisë amerikane

​Qeverisë i kërkohet të propozojë alternativa për Asociacionin pas garancisë amerikane

Kosovë